Co vše je potřeba pro otevření miniškoličky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

doll21
Stálice 70 příspěvků 08.01.18 19:47
Co vše je potřeba pro otevření miniškoličky?

Ahoj mamky, mám nabídku znovuotevření miniškoličky, nebo dětského centra, kterou bych měla v pronájmu. Chtěla bych dětičky od dvou let, omezený počet. Co vše je k tomu potřeba mít? Chtěla bych samozřejmě detičky hlidat a učit já, než by se to rozjelo a mohla bych si dovolit další sílu. Jenomže nemám žádnou pedagogickou školu. Nemáte některá maminka zkušenost? :kytka:

Reklama

Reakce:

chs.jasmin
Kelišová 6958 příspěvků 08.01.18 19:55

Ahoj,

je tam strašně přísná legislativa, nemuže ji otevřít kde kdo. Sama jsem učitelka ze soukromé MS s jesličkama a co bylo nařízení a pak i kontrol. Od počtu WC, výšky umyvade, přes uskladnění lůžkovin a postýlek, až po jídelní a spotřební koše, lékárničku, metráž objektu a vzdělání personálu.
Já hrozně moc chtěla otevřít svou soukromou, ale to bych asi musela vyhrát ve sportce a protože nesázím, tak :nevim: :mrgreen:

Já bych zítra probrala co mám stažené dokumenty, ale je pravda, že to jsou věci z roku 2014 a to už se asi hodně věcí i změnilo.

janoma
Kecalka 406 příspěvků 08.01.18 20:01

Pokud to bude dětská skupina, tak tam není potřeba téměř nic. Stačí třeba kurt chůvy

sakota
Kelišová 5422 příspěvků 08.01.18 20:09

@chs.jasmin neplati tohle vsechno nahodou jen pokud chces byt v rejstriku a brat na deti dotace? Neni to u uplne soukrome nezavisle skolky mene prisne, respektive nekontrolovane?

doll21
Stálice 70 příspěvků 08.01.18 20:10

@chs.jasmin Dětské centrum už tam bylo je zařízené a bylo schváleno, takže v tom by problém nebyl. @janoma Ano asi ten kurz je třeba si udělat tohle mě napadlo jako první, ale co dál :think:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.18 20:22
@sakota píše:
@chs.jasmin neplati tohle vsechno nahodou jen pokud chces byt v rejstriku a brat na deti dotace? Neni to u uplne soukrome nezavisle skolky mene prisne, respektive nekontrolovane?

To ani nahodou, jde o vazanou zivnost, garant, personal. minimalne kurz chuvy (spis pedagog), zdravotnik, prostory dle norem na osvetleni, metry na dite je toho moc a to i na skupinu

Adinal
Kelišová 6467 příspěvků 08.01.18 20:39

A v jakém legislativním rámci chceš podnikat - na živnost nebo vytvořit dětskou skupinu?
Pokud na živnost, tak se jedná pro děti do 3 let o živnost vázanou a musíš mít odbornou způsobilost, to je stejné jako při založení dětské skupiny.
Prostuduj si příslušné zákony, těch požadavků není málo.
Taky si udělej business plán, jestli nebudeš čerpat žádné dotace a budeš závislá jen na platbách rodičů, celkové náklady apod.
Moc nechápu, jak to chceš zvládat sama, co když budeš např. nemocná, nebude tam žádná zastupitelnost.
Myslím si, že si to představuješ dost jednoduše.

Uživatel je onlineKarlaska
Kecalka 285 příspěvků 08.01.18 22:04

Ahoj, mám zájem pracovat u tebe jako chůva, praxi jako teta v miniškolce nějakou mám.)

doll21
Stálice 70 příspěvků 09.01.18 06:45

@Karlaska
Ahojki, to je od tebe milé, ale nejdřív musím vše pozjišťovat v sobotu jsem domluvená s majitelem a uvidíme. Budu tě kontaktovat :kytka:

Uživatel je onlineKarlaska
Kecalka 285 příspěvků 09.01.18 08:21

@doll21 děkuji moc.)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Andrea Pomeje mluví o rozvodu a Jirkovi vzkazuje: Jdi se léčit!

Andrea Pomeje se konečně rozhoupala. Pět měsíců poté, co doslova vyhodila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Potraviny, které byste rozhodně neměli omývat před vařením

Takřka každý ví, že si má před jídlem umýt ovoce či zeleninu. Možná vás však... číst dále >

Reklama