Co vše kontroluje pediatr

Anonymní
6.2.20 11:14

Co vše kontroluje pediatr

Ahoj,

máme doma 6t novorozence a chtěla bych se poradit - co vše u vás kontroluje dětský lékař? Vybírala jsem lékaře s lety zkušeností a dobrými referencemi, nyní jsem ale trochu nejistá. Kontroly jsou vždy velice rychlé, zkontroluje malému hlavičku, tělíčko, poslechne dýchání, prověří váhu a výšku, kyčle a to je vše. Na vše ostatní se musíme ptát, nezkouší ho polohovat na bříško, a jelikož je to moje první dítě, dost tápu.

Potřebovala bych proto poradit - co vše u vás dělá pediatr? Mám být ráda, že nehledá problémy tam, kde nejsou, nebo být nervózní z toho, že nezkouší, jak například zvedá hlavičku a zda to stačí? Bojím se, že třeba s příkrmy pak moc rad nedostaneme. Na jednu stranu nechci být nijak hysterická, na druhou nechci cosi důležitého zanedbat. Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6.2.20 11:18

Asi podobně. Na příkrm dá jednoduchou brožuru a pak třeba v 10 měsících řekne, že mu máš dát kakao z převareneho mléka. S tím zkoušením… Ono jako tabulkove už leccos umět má, ale pediatr si hlídá spíš tu horní hranici, plácnu pasení koniku ve třech měsících, lezení do roka… Taky se tam hodně ptám a konzultuju, to je prostě vždycky nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
6.2.20 11:21

Moje pediatra kontrolovala to stejné plus si malou dala i na podložku na bříško. Dávala mi letáky s očkováním, říkala mi jak bude vypadat očkovací kalendář, že se mám rozhodnout kdy začneme plus jaké jsou další alternativy. Řešili jsme i koliku, na kterou dcera trpěla. Plus mi nabízela léky na předpis a léky bez předpisu, abych byla vybavena. Sdelovala mi co mám dělat když bude dcera nachlazená, bude vyrážka, dle ročního období mne upozorňovala co má přijít a jak to poznat, jak to samolecit doma a kdy už přijít k ní. Jak zkoušet intolerance mezi 4tym a 6tym měsícem. Plus je teda nonstop na telefonu. Ale těžko říct jestli to tak dělá u každého. Měla už i mě jako dítě, známe se, ale to ona takhle zná prakticky skoro celou dědinu. Jinak kyčle nekontrolovala na to jsem chodila zvlášť.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
610
6.2.20 11:35

Ano, kontroly velmi rychle-vetsinou do 5 minut. Resi taky ty horni hranice-na brisko ho dala ve 3 mesicich a to hlavne proto, ze se ji zdal v ruce mekky. Pak v 6 mesicich, jestli se otaci. V 1,5 roce chuze. To, ze spoustu veci nehroti je vetsinou vyhoda. Zadanku mi napise kam chci, staci pozadat-tak to je treba vyhoda. Mela jsem vzdy pripravene otazky a na ty jsem odpoved dostala. Dobre je si ty otazky sepsat na papir, aby clovek neco nezapomnel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
6.2.20 12:11

Na 6t kontrole dceru poslechla, kyčle, fontanela, zváží, změří, optala se zdá nemáme nějaký problemy.. Zda je vsechno v pořádku. Pak se ptala jestli se dcera leká, jestli se otáčí za zvukem (hlavičku), a jestli plně kojím. Paseni koniku bude asi zkoušet ve 3 měsících.. Jinak mi dala brožury z očkováním, vysvětlila co se hradí a co ne, ceny, očkovací kalendář..Na příkrmy apodobne se klidně zeptej.. Od toho tam je. Moje dr mi dala soukromé číslo, kdyby něco je 24 hodiny na telefonu. Jinak jsem volala ze začátku do ordinace celkem často, zánět oka, nachlazení - zadní rýma, zánět pupíku… Prisla jsem si jak dement, ale jde o zdraví dcery…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9124
6.2.20 15:19

Myslím, že ho změřila, zvážila, zeptala se, jestli není něco zvláštního. Žádné jiné rady ohledně příkrmů atd. jsem nikdy nepotřebovala, všechno jsem si našla sama a řídila se podle svého názoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9721
6.2.20 19:01

Já jsem vyměnila pediatra už dvakrát a můžu vám říct, že každej má stejnak na všechno jinej názor. Nejlepší si o to něco přečíst na netu a to co vám přijde nepříjemnější a nejlepší, tak tak to dělat. Mi oba předchozí pediatři říkali zjevně kraviny a nepravdy, u první dcery jsem byla nezkušená a vyděšená, tak jsem poslouchala, ale kolem jejího roku jsem si začla utvářet svoje názory a podle těch jedu. Hlavně u pediatra řeším, jaký je diagnostik - jestli pozná a skutečně vyléčí ty nemoci běžné. Např. teď posledního pediatra měním proto, že na tříleté prohlídces e mě zeptal, jestli dcera umí barvy aj estli mluví. To bylo vše - to já jsem ho musela upozornit že má diastázu, vpáčené kotníky atd…prostě se na to dítě ani nekoukl, se mu asi nechtělo. :nevim: takže jestli takto hezky koukne na malýho pořádně, tak mi to přijde adekvátní zatím a uvidíte pak, co dál. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11283
6.2.20 19:14

Kontrola zabere asi 5 minut, ani ne. co chceš s pediatrem konzultovat u příkrmů? já s ním neřešila nic, vždyt je všude plno info. :nevim: nebud vyplašená. (a hlavně trapně nepiš „ja chudinka prvorodička“ :roll: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama