Co vše musí a co může otec?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.11.19 18:07

Co vše musí a co může otec?

Ahoj, potřebuji se zeptat. Čekám dítě s ne úplně ideálním mužem, ale už se stalo. Miminko si určitě nechávám, ale zvažuji, zda otce uvést do rodného listu. Jsem dost mladá a studentka střední školy, takže peněz nemám moc ani pro sebe. Hodně by mi pro to pomohlo kdyby mi otec dítěte platil na dítě nějaké alimenty. On ale nechce platit nic, nesouhlasí s žádnou částkou, řekl mi, že se klidně nechá zavřít do vězení, že je to tam v pohodě, ale že z něj peníze rozhodně nedostanu. Nepracuje a bydlí u rodičů, kteří ho plně živí, ale je mu už 28 let, není to student. Nevím, jestli má v tomto případě smysl se s ním soudit. Ve vězení už byl a nevím jestli bych z toho neměla jen stres a dítě potíže, jeho dítě vůbec nezajímá, nechce ho. Nevím ale, jak to finančně sama zvládnu, bydlím už od rodičů pryč, teda od mamky, jelikož bydlí v malinkaté garsonce a už ve dvou jsme neměly vůbec soukromí. Mám pronajatý pokoj, teď si hledám malý byt. Při škole chodím na brigádu, ale bez dalších peněz než rodičovské nevím jak to budu zvládat. Každý mi proto radí ať přinutím otce platit, ale nevím jestli je to v tomto případě dobré. Nevíte tady prosím některá z vás, co by to pro mě znamenalo dál, kdybych u soudu žádala o určení otcovství, jaké věci bych pak musela s otcem dítěte konzultovat a do čeho všeho by musel a mohl zasahovat u dítěte, protože se obávám, že domluva mezi námi je do budoucna nemožná a nevím, kde bych ho pak hledala atd. Četla jsem o případech kdy muselo dítě na operaci, nebo mu otec který ho vůbec nevídal zabránil studovat a takové další, tak se hodně bojím jestli si neudělám více problémů. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2161
24.11.19 18:12

V tvym případě bych ho neuváděla. Jasně, že peníze by se ti hodily. Ale tady bych asi volila klid a o dítěti bych ho neinformovala, pokud nemá zájem. Lepší než pak řešit nějakou střídavou péči s takovym člověkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32825
24.11.19 18:15

No - to je těžké dilema, z mateřské a hlavně jen z rodičáku to nedáš, i když zas snad budeš mít nárok na příspěvek na bydlení? ověř si to, to docela hodně pomůže
no když ho dáš k soudu kvůli alimentům, tak on potom může chtít styk s dítětem nebo třeba střídavou péči
ovšem pokud už byl ve vězení a nebojí se toho, asi opravdu nebude platit nic
ale zas když nemáš otce v RL, nemáš kromě rodičáku nárok ani na přídavky, žádnou dávku na dítě
teď mně ještě napadlo, pokud on nebude platit, může soud povinnost alimentů předat na jeho rodiče
no je to docela patová situace

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4389
24.11.19 18:22

To je normálně hnus, že si lidi jako vy dělají děti jak se jim zamane…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
24.11.19 18:24

Domluv se radši s mamkou, snad ti pomůže překlenout tu dobu než dostuduješ, pomůže s hlídáním ať můžeš na brigádu. Ty dva roky než půjde malé do školky se dají v garsonce zvládnout, pak se můžeš osamostatnit až začneš vydělávat. Já bych se radši mačkala v garsonce než sobě a dítěti komplikovala život takovým “tatínkem”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 18:27

Jeho rodiče neznám, ale je mi jich už tak líto, synáček se jim vyvedl. Stalo se to tak rychle, že jsme se stihli jen málo poznat, takže všechny ty informace o něm lezly až poté, co jsem mu to řekla. Já právě vůbec nevím, co můžu čekat. Naši se taky rozvedli, ale rozumně a v klidu, otec s námi vycházel pěkně. On stále trvá na tom abych šla na potrat, ale já na potrat nepůjdu. To nepřipadá vůbec v úvahu. Myslím že mi třeba s nějakými věcmi pro dítě pomůže i mamka, chtěla bych to zvládnout dobře. On o to dítě nejeví žádný zájem, právě naopak, jenže nevím, k čemu všemu musím později mít jeho souhlas, vyjádření, jak často bych s ním musela komunikovat a jestli to vše stojí za to, že on stejně nechce za žádnou cenu platit nic. Byl ve vězení jen krátce, také kvůli penězům. Ale zase nechci aby moje mamka mi musela pomáhat místo něj to miminko uživit. Měl by platit na něj on.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 18:28

@Kaileee Takže lidi jako TY mají větší právo na to otěhotnět a mít děti? A TY jsi kdo, Bůh?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 18:30

@aknadar Budu mít dostudováno ještě těhotná, pokud se tedy dítě nenarodí dřív, ale doufám, že to nás nepotká.

• Citovat
  • Nahlásit
4389
24.11.19 18:30
@Anonymní píše:
@Kaileee Takže lidi jako TY mají větší právo na to otěhotnět a mít děti? A TY jsi kdo, Bůh?

kdybych já byla Bůh tak ty bys rozhodně těhotná nebyla… chudák dítě, fakt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2593
24.11.19 18:32

@stinga tak ale taky si to muze rozmyslet za par let on, necha se do toho rodneho listu zapsat a muze zadat o styk a ona pak bude ta spatna, ze ho tam nezapsala hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9609
24.11.19 18:33

Pokud ho neuvedes do rl, nemá žádná práva, tudíž souhlas netřeba. Ale zas pak budeš dost v pasti davkama. Tak se rozmysli. Jestli nedělá, těžko bude platit… Vymáhat alimenty po rodičích lze, ale prý musí rodiče obou stran. Domluvil bych se s mamkou a pronajala třeba 2+1 aby ti mohla pomoct, zároveň měla soukromi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 18:35

@Kaileee Takže by sis ráda dopřála právo rozhodovat o tom, čí život stojí za to a čí ne? Ty jsi hodně smutná osoba. Třeba ti to jednou dojde :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.19 18:38

Ostatním děkuji za rady, věřím, že bude mít dítě pěkný život i dětství, jediné v čem tápu, jak to udělat s otcem. Kdyby měl on zájem, tak to neřeším nijak takto, ale tím, že on to dítě vůbec nechce, tak vážně nevím co je pro mě a miminko lepší. Časem by třeba práci měl a platit mohl, ale nevím, jestli vůbec kdy bude.

• Citovat
  • Nahlásit
32825
24.11.19 18:42
@Kaileee píše:
To je normálně hnus, že si lidi jako vy dělají děti jak se jim zamane…
@Kaileee píše:
kdybych já byla Bůh tak ty bys rozhodně těhotná nebyla… chudák dítě, fakt

no ty jsi teda hodně hnusná :poblion: slečna se chce o dítě normálně a dobře postarat, a bude to mít sakra těžké
neskutečné, ta tvoje reakce :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4459
24.11.19 18:44

Já buch ho uvedla, protože bez otce v RL bys taky nemusela dostat nějaké sociální dávky a podle mě ti jen sprostě vyhrožuje, máš nárok na alimenty i výživné pro sebe do 2 let věku dítěte.

Rodič určitě dítěti ve studiu zabránit nemůže, pouze po střední škole může prohlásit, že s dalším studiem nesouhlasí a odmítnout platit alimenty, ale dítě může studovat i tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat