Reklama

Co vše musím zařídit po porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 23.01.10 13:45
Co vše musím zařídit po porodu?

Ahoj holky prosím kdo mi poradí co vše musím oběhat po porodu a co vše mam doložit?
Jsem na ÚP a dr. mi dal papír na peněžitou podporu v těhotenství bude mi to k něčemu?Nevím co s tím mam dělat.Co vše potřebuji k přihlášení ke zdrav.pojištov­ně.A kam a jak se nahlašuje miminko na Úřad ve městě?Prostě mě zajímá co vše musím po narození malého oběhávat a jestli si to můžu aspoň už teď nějak předem připravit,abych měla všechny formuláře.Moc děkuji za rady

Reklama

Reakce:

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.10 13:53

Saxyfraga : Je toho celkem dost ale dá se to…Než se miminko narodí musíš vypsat papíry o jméně které musí být podepsány oběma rodiči pokud jsi vdaná přinést oddací list pokud ne jen rodný list tvůj, ale musí být podepsán papír o uznání otcovství… Toto vše odevzdáš v porodnici která by vše měla poslat na úřad kde tě vyrozumí a ty si budeš moci nebo tvůj manžel dojít pro rodný list dítěte, jakmile ho budeš mít budeš moct mimi přihlásit ke zdravotní pojištovne je jedno ke které dá se to vyřídit v mnoha telefonicky, tam jim nahlásiš rodné číslo a oni by ti meli do 14 dnů poslat kartičku… a potom musíš jen vyřídit to papírování o uznání sociálních dávek jako je přidavek na dítě mateřská nebo rodičovská atd… k tomu potřebuješ rodné číslo dítěte takže můžeš vše vyřizovat až dostaneš rodný list… Nárok na peněžitou pomoc v mateřství máš pokud si byla zaměstnaná déle než nějakou dobu, nevím kterou, protože já beru rodičovský příspěvek ne mateřskou… no a taky si musíš zažádat o porodné… všechny formuláře si můžeš vyzvednout na sociálce už ted :-) hodne štěstí s papírováním…

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 23.01.10 14:08

No jsem vdaná takže musíme mít do porodnice oddací list stačí kopie nebo musí být originál?Papír o jménu malého mi dají v porodnici?Nebo si ho může někde stáhnout a vytisknout?Protože do porodnice půjde jen rodit jinak budu do té doby chodit ke svému gynekologovi.
A ještě musím nějak přihlašovat malého na městě?Jako nového občana.Budeme za něj platit poplatky za odpad,ale nikdo mi neřekl kam ho mam jít nahlásit.Děkuji
No já nárok na mateřskou nemam budu si vyřizovat jen rodičák a k tomu nic jiného už nepotřebuji? Dr. mi vypsal papír na mateřskou a já na něj,že jsem na ÚP a nárok nemam tak mi říkal jestli ho nebudou po mě chtít na socce tak si ho mam asi nechat co?

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.10 14:11

jo malého budeš muset nahlásit tam kde bydlíš na matrice a normálně já na malího platím za odpad 500 stejně jako za sebe!! papír o jméně by ti měli dát v porodnici, ale zeptej se svého gynekologa třeba je má taky… ten oddací list by měl být originál nebo ověřená kopie.. na žádost o rodičovskej příspěvek budeš potřebovat ten nárok na PP v M i když na to nárok nemáš já nechápala proč ale chtěli to po mě…

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.10 14:18

a za jak dlouho čekáš mimi? předpokládám že brzy vid ?:-)

Barulátko
Zasloužilá kecalka 1000 příspěvků 23.01.10 14:22

Ahojky!

Já to udělala tak, že jsem si zašla na sociálku a tam mi paní ochotně dala všechny papíry, které budou potřeba po narození malého vyplnit.Jak se malej narodil, tak to tam odnesl manžel.

Do porodnice stačí kopie oddacího listu a ani nemusí být ověřená.

Co se týče rodného listu miminka, záleží na porodnici. V Olomouci dávají RL před propuštěním domů, ve Šternberku ho šel manžel s mojí občankou a papírem z porodnice vyzvednout na jejich matriku (už ho tam měli připravený). Miminko nemusíš nahlašovat - dělá to porodnice. Jen ho budeš muset nahlásit u své pojišťovny (stačí, když tam zajde manžel s RL miminka)

DonnaNoble
Neúnavná pisatelka 16291 příspěvků 23.01.10 14:25

Já prcky nikde nenahlašovala… Přijde mi že to už tak nějak udělá matrika a stát sama, matrika mu vyplní trvalé bydliště, tím se to dozví úřad (jak jinak by pak chodily pozvánky na vítání občánků) a na pojišťovnu to nahlásí snad taky oni, nebo nevím, ale za prcky platí pojištění stát… Já řešila jen papíry na sociálce (rodičák, porodný), jinak nic…

Papír do porodnice mi dali u mého gynekologa… U druhého prcka jsem ho zapomněla doma, takže mi ho pak dali v porodnici, jen pak byl problém nezapomenout dát ho podepsat tatínkovi :lol:

Michaelakkk 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.10 14:29

já bydlím na vesnici a malího jsem nahlásit musela tak je to fakt asi individuální a podle města a porodnice…

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 23.01.10 15:05
Michaelakkk píše:
já bydlím na vesnici a malího jsem nahlásit musela tak je to fakt asi individuální a podle města a porodnice…

No u nás také chtějí 500,– za odpad na osobu a když se malej narodí třeba v březnu odečtou přiměřenou část.
o už to bude brzy malej se pomalu začíná chystat podle dr. tak si vše zjištuji dopředu.Měl by se narodit v březnu,ale myslím,že to zvládneme už v únoru.

Petra Z
Hvězda diskuse 51899 příspěvků 23.01.10 15:09

My jsme v městském bytě a já jsem došla malého přihlásit…
Jinak RL,pojištovnu vyběhal tatínek zatím co my byli ještě v porodnici…

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.10 15:43

Zdrav. pojišťovnu má miminko automaticky tu samou co ty. A až po registraci u své pojišťovny mu můžeš vybrat případně jinou než máš ty.

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.10 15:43

Zdrav. pojišťovnu má miminko automaticky tu samou co ty. A až po registraci u své pojišťovny mu můžeš vybrat případně jinou než máš ty.

pel
Závislačka 4861 příspěvků 23.01.10 17:24

Tady je všechno hezky popsané:
http://www.babyonline.cz/…-porodu.html

Akorát já si do seznamu přidala ještě jednu položku, a to doložit na OSSZ kopii rodného listu dítěte. To kvůli výplatě PPM, aby věděli skutečný termín porodu. Aspoň minule to po mě vyžadovali…

sexyfraga
Kelišová 5461 příspěvků 23.01.10 17:29

Holky moc vám děkuji :mrgreen:

MautinkaK
Kecalka 104 příspěvků 27.01.15 11:17
dotaz

Dobry den. chtela jsem se zeptat jestli, se musi nahlasit novorozeneti nekam trvale bydliste..protoze bydlime v najmu a nevim jak to chodi…Moc dekuji

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >