Reklama

Co vše může být v poplatcích na byt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 09:59
co vše může být v poplatkách na byt

Ahoj,

nastěhovala sjem se do nového bytu - pronájem byt ve vlastnictví, je tu SJV. Vyžádala jsme si rozepsané poplatky, kam nám zahrnul pán i fond oprav, to uznal, že byla chyba, tak to o to sníží, to prý mi neplatíme, je tam dost položek, zajímalo by mě:

platíme v poplatkách i odměny výboru? a nejaké pojištění, správa - byty - nejsou to velké části za měsíc, ale za rok to dá něco kolem 1500,– to taky máme platit my? já jsme se s tm nikdy nesetkala, vždy jsme platili, vodné, stočné, teplo, odpad, uklid, ohřev.

už jsme podezřívavá, nedávno jsme tu četla nejakou dioskuzi o vyučtování vody za pálku, já sama se ted dohaduji s bývalým pronajímatelem, že nám nechce vrátit bez důvodu kauci.. :roll: tak chci mít jen jistotu, zvlášt, když pán tam už chybku s fondem oprav udělal..jestli se v tom někdo vyzná..

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Pet76
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 06.12.17 10:09

Popravdě řečeno je úplně jedno, co platíš, je to vždy o dohodě mezi tebou a pronajímatelem. Buď se dohodnete, nebo ne. :nevim:

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 06.12.17 10:15
@Pet76 píše:
Popravdě řečeno je úplně jedno, co platíš, je to vždy o dohodě mezi tebou a pronajímatelem. Buď se dohodnete, nebo ne. :nevim:

nesouhlasím, ona může nesouhlasit s poplatkami za něco, co by se v nich udávat nemelo, ten fond oprav 100%, ten si má hradit pronajímatel sám či to už nejak zohlednit v nájmu samotném, osobně si myslím, že ani to výše uvedené by tam být nemělo a měly by tam být jen zúčtovatelné zálohy s přímým užíváním bytu, ale 100% to nevím, ale proto se asi zakladatelka ptá

Pet76
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 06.12.17 10:20

@PAN66 Asi jsi přesně nepochopila, co píšu. Je úplně jedno, co si majitel kam započítá. Prostě se buď dohodnou, nebo ne. Není na to žádný zákon, nebo tak něco. :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.12.17 v 10:21

Moucharda
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 06.12.17 10:20

@Pet76 to je samozřejmě blbost…

Pet76
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 06.12.17 10:22

@Moucharda No, samozřejmě. :mrgreen: JE to vždy vše o dohodě. Majitel je ten kdo dává podmínky.

mammy
Závislačka 3921 příspěvků 06.12.17 10:25

Podle mě je to o dohodě, my platili i fond oprav, pojištění a vše ostatní. Upřímně jsme podlehli ze strany majitele mazání medu kolem huby a on si na tom namastil kapsu, podle toho to také vypadalo, když jsme po 8 měsících koupili dům a těžce z něho dostávali přeplatky na vodě a službách, co nám tam vznikly, ač to bylo ve smlouvě ošetřené.

Kacka2
Závislačka 4265 příspěvků 06.12.17 10:29

Ja bych souhlasila s @Pet76 . Najemce plati pronajimateli dohodnutou castku za pronajem bytu. Bud vcetne energii nebo energie zvlast. A jestli pronajimatel tuto castku pouzije na " najem" nebo napr. na dovolenou a najem zaplati z jineho prijmu je jeho vec. Penize plati najemce pronajimateli. Najem plati sam pronajimatel tomu kdo dum spravuje.

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 06.12.17 10:41

My třeba platíme fond oprav i všechny poplatky okolo - tedy i odměny výboru a tak.

a vlastně je to logické - když v bytě aktuálně bydlím já, tak výbor pracuje „pro mne“. a opravy tak budou „pro mne“ - když se zobije střcha tak se opraví aby mi neteklo na hlavu, majiteli to vlastně může být šumák:):)

nicméně jak psáno výše -platí to, co je ve smlouvě, ať už je to cokoliv

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.17 10:48
@Alyss1 píše:
My třeba platíme fond oprav i všechny poplatky okolo - tedy i odměny výboru a tak.

a vlastně je to logické - když v bytě aktuálně bydlím já, tak výbor pracuje „pro mne“. a opravy tak budou „pro mne“ - když se zobije střcha tak se opraví aby mi neteklo na hlavu, majiteli to vlastně může být šumák:):)

ve smlouvě jsou pouze zálkohy na vodu, teplo, ohřev, ukjlid a odpady a co čtu na netu, fond oprav se týká pronajímatele, ne me, leda by to uvedl v položce zvlášt, že to je součáíst nájmu, nikoli záloh na služby, no zkusim se obrátit na nějakého odborníka, já se v tomto tolik nevyznám

Malaga
Generální žvanilka 24597 příspěvků 06.12.17 10:49

Mně přijde naprosto v pořádku, aby jste platili FO vy…

Litta
Extra třída :D 13431 příspěvků 06.12.17 10:50

Nepřijde mi divné platit ani fond oprav. :nevim:

Malaga
Generální žvanilka 24597 příspěvků 06.12.17 10:50

Anebo se to dá promítnout pak do výše nájmu

PAN66
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 06.12.17 10:51
@Alyss1 píše:

logické to není, tebe jako nájemníka se fond oprav opravdu netýká, pouze vlastníka bytu, to ž se s vámi dohodl, že to hradit budete a tzakomponoval to do smlouvy, to je věc jiná, musí to být součást nájmu a z něho to vlastník hradí, nikoliv v zálohách, to prostě nejde a to co píše zakl. je dle mého pěkná oklika, já osobně si myslím, že to tam být nemá, ale jak jsme psala, nejsem 100% odborník

Malaga
Generální žvanilka 24597 příspěvků 06.12.17 10:52

Nehledě teda na to, že na realitním trhu je situace taková, že si majitelé můžou nájemníky vybírat…alespoň v regionech, kde se pohybuju já…takže pokud by to mohl být pro vás problém, tak se nejspíš najde někdo, pro koho to problém nebude…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >