Co vše může jíst dítě a jakými způsoby mohu upravovat jídlo

5
4.3.21 01:57

Co vše může jíst dítě a jakými způsoby mohu upravovat jídlo

Ahoj, nikde nemohu sehnat kompletní seznam toho, co vše už mohu připravovat malému k jídlu (brzy 7 měsíců) a jakými všemi způsoby to mohu připravovat? Zatím vše dusím na páře a používám brambory, mrkev, celer, petržel, brokolici, batát a občas kuřecí. Jinak mu hodně dávám ze skleniček, protože nevím co přesně už mu mohu všechno připravovat :zed: :roll:. Papá příkrmy od 4. měsíce, takže už máme „začínání“ za sebou :palec: Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63071
4.3.21 02:55

@Lenka2809 třeba celer je šílený alergen, je mazec, že ho zvládá. Pokud je malý na prikrmu už od 4 měsíce, už by toho měl mít víc. Rozhodně tam chybí maso, různé druhy, nejen kuře, dýně, vajíčko, hrášek atd. Další věci je, zda už zvládá kousky či jen zatím mix ;) od toho se taky odvíjí dost věcí. Dále pak už ovoce na svačinu :think: jídlo můžeš dal vařit v páře, to ztrácí nejmíň vitamínů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
962
4.3.21 03:57

Na fb skupina příkrmy pro miminka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1062
4.3.21 06:17

Blog nebo ig nutrimamma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6073
4.3.21 06:24

My jsme od pediatry dostali plán. Hodně zjednodušeně pokud začínáš od 4. Měsíce tak začít třeba zeleninou a postupně zkoušet. Po měsíci přidat ovocný příkrm přesnídávku a za další měsíc přidat mléčný příkrm což může být kaše nebo bílý jogurt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3657
4.3.21 07:29

Na internetu je asi milión receptů vařených příkrmů :roll:
Nebo se podívej na stránky Hami, tam je celý jejich sortiment a máš hned inspiraci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
4.3.21 08:27

@Lenka2809 Krom toho tebou vyjmenovaného existuje i další zelenina, maso, vejce, ovoce, bílý jogurt.
Nevíš co mu vařit - to tě nenapadlo kouknout, co cpou do těch slavných skleniček?
A na příkrmy je jen tady na eMiminu minimálně 100 diskuzí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
4.3.21 08:33

Najdi stranku prikrmy krok za krokem…od 7m ja uz davala na obed teda sklenicky, nemame mrazak a s masem se mi varilo blbe..uz jsem davala teleci, rybu, kruti i lepek, kuskus, testoviny i ryzi, vejce atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.3.21 09:33

@martina.se

On toho má víc, dostává tohle všechno v těch skleničkách (zeleninu, maso, ovoce, kukuřičný křupky k přesnídávce a kašičky)
Já se asi špatně vyjádřila :think: já nepotřebuji vědět recepty.. jen mě zajímá, jaké všechny způsoby mohu použít pro přípravu toho jeho papání (jestli to mám dělat jen na páře, nebo jestli už můžu třeba maso upéct v troubě atp.. viděla sem někde, že už cpali dětem i omáčku 🙈 to dělat nechci, na to mi přijde moc malý) a jestli se dá někde najít kompletní seznam všeho co už může papat, protože všude tvrdí něco jiného a shodují se jen v pár potravinách, a nebo je tam málo potravin a pak jdu právě v obchodě a koupím mu třeba boloňský špagety ve kterých je rajče o kterým sem na internetu nenašla ani zmíňku, že by už mohl.. a papá i menší kousky, zub nemá ani jeden. ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
4.3.21 13:06

Ja se pri zavadeni prikrmu inspirovala na strankach kojeni.net. http://www.kojeni.net/…prikrmu.html je zde v tabulce uvedeno, co v ktere mesici muze dite jist i jak by mel jidelnicek vypadat a kolik by ceho melo dite snist.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14254
8.3.21 18:56

@Lenka2809 zkus se podívat i do skupinky vaříme pro kojence a batolata , je tam spousta receptů.
Jinak v tomto věku můžeš skoro vše ze zeleniny :think: hlavně postupně, kdyby vyskočila alergie. U ovoce bych se vyhla jahodám, kiwi, citrusům..
Jogurt jsem dávala od 8.měsíce a tvarohové věci až po roce.
Ještě mě napadá, na stránce kojení. net/prikrmy to bude vypsané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat