Co vše nakoupit pro novorozence?

Anonymní
31.7.21 11:28

Co vše nakoupit pro novorozence?

Ahoj maminky,
co vše jste potřebovali nakoupit pro miminko?
Takové ty věci jako přebalovák, postýlka, plenky, ohřívač lahví atp, to je mi jasné, ale spíš mě zajímají věci, co máte vy jako vychytávku atp. Třeba čím vším vybavit dětskou lékárničku, co za čistící prostředky/prací prášky na miminkovské věci. Prostě cokoliv co prvorodičku ve fázi „chystáme se na miminko“ vůůbec nenapadne a google to taky neporadí.
Moc děkuji :kytka:

Z partnerové rodiny to ještě neví úplně všichni, tak prosím o zachování anonymu-náhoda je blbec.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3795
31.7.21 11:32

Šátek/novorozenecký nosítko. Jinak zjistíš, že většinu věcí vlastně nepotřebuješ. Já jsem užila pravidelně krom oblečení hlavně teploměr, přebalovací podložku (přebalovák nechcu, je to krám, přebaluju kde zrovna su), první týdny kojicí polštář co šel sepnout do hnízdečka, espumisan, nurofen sirup a dudlíky. A monitor dechu, dceru křísili po porodu a byla jsem tak klidnější. Jo a chůvičky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.21 11:34

@Lily Evans moc děkuji za postřehy :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
448
31.7.21 11:51

Pro první miminko se vetsinou pořizuje spousta věcí, s vetsim počtem dětí přichází osvobozující zjištění, že vlastne nic z toho ty ani mimi nepotřebujete. Je to spíš pro pohodlí a klid rodičů, ale stejně dobře se dá fungovat i přirozene a bez velkých nákladů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
31.7.21 11:58

Snad přece něco, je dobré mít v záloze dudlík. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32705
31.7.21 11:59

Jaka je spotreba oblečení tak zhruba? Co si pamatuju, tak byly moje ditka vecne procurany, ublinkavali si. Budu babička a nakupuju :mrgreen: zas nechci zbytečne moc, ale aby toho zase nebylo malo. :mrgreen: ted uz kupuju 68 :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2933
31.7.21 12:00

Do lekarnicky Nurofen, Terezia vitamin D, bepanthen, gazove čtverečky a líh na pupík, kapky biogaia, a hlavně nasivin pro miminka (ucpanej nos je malér), plus odsavacku na nosik

Prášky používám normální ty naše, jen dávám machani navíc, stridam různé značky, co se mi zrovna zachce vyzkoušet

Pak jsem koupila vanish na fleky balení 4 litry, hodí se. Dolevam si to do té lahvičky se strikacem, když dojde

Pro sebe jsem měla Gravimilk, první týdny po porodu jsem bez nej nemohla skoro přežít :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pak vybavicka látkových plen, na doma skoro vůbec nepoužívám jednorázové

Nositko ergonomicke a do nej vlněný oblek a vlnena kukla pro miminko, kryt na nositko a vlneny návleky na nozicky

Kojenecké cepicky co se vážou pod bradou a kryjou i uši - mám nejradši

Prebalovaci podložky jednorázové i nepromokave pratelne

Perinka a decka do kočárku a fusak, nanoznik, kryt na ruce do zimy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21349
31.7.21 12:03

Přebalovák je zbytečný, dobrý je monitor dechu, pupík na bolavé břicho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2933
31.7.21 12:04

@ka2ka já bych to zase řekla naopak - monitor zbytečný, prebalovak k nezaplacení :lol: každý podle sebe no :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
31.7.21 12:08

Nahřívací polštářek na bříško (dává se do mikrovlnky). Jinak materiální věci tu byly popsány asi všechny, ale co bych doporučila nejvíc - nastudovat si, co dělat po porodu. Já v těhu pořád jen zkoumala, jak je miminko aktuálně velké, co už má vyvinuté a pak samozřejmě porod, ale nenapadlo mě si nastudovat, co bude, až porodím :lol: sice jsem byla na předporodním kurzu, ale prd jsem si z toho pamatovala a pak jsem byla zoufalá z kojení a celkově z péče o miminko, že jsem o tom nic nevěděla :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21349
31.7.21 12:08
@Semtex píše:
@ka2ka já bych to zase řekla naopak - monitor zbytečný, prebalovak k nezaplacení :lol: každý podle sebe no :lol:

tak u nás monitor byl důležitý ten náš moula dusil sám sebe :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
31.7.21 12:09

Já jsem byla neskutečně ráda za přebalovák i za monitor :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2151
31.7.21 12:11

Zrovna ohřívačka na lahve je úplně k ničemu :lol: určitě to chce dudlík, velkou zásobu sudokremu nebo něčeho takovýho, rukavičky (malá měla hodně potničky a pořád se drbala, takže se opravdu hodily), za mě ze začátku byly super zavinovací košilky, než klasický bodyčka (trochu mi trvalo než sem se naučila s něčím tak malym manipulovat aniž bych měla strach, že ji ublížim :mrgreen: ) a za mě bylo úplně zbytečný vibrační lehátko a nejradši měla úplně obyčejný, ve kterym byla jen položená, viděla kolem sebe a nic to nedělalo, to vibrační bylo úplně k ničemu, jen vyhozený peníze, jinak ptej se na kontrolách na orientační velikost mimča, já vše kupovala malinký a pak porodila 4kilovou bublinu a nic ji z toho nebylo :lol: takže doporučuju oblečení a čepičky kupovat rovnou větší :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1719
31.7.21 12:11

Za mě šátek na nošení, kukla v zimě místo čepice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1719
31.7.21 12:13

Jinak já dostala dudlíků v různých reklamních balíčcích 12, sama jsem dva koupila, nepotřebovala jsem nakonec ani jeden. Koupila bych až dle potřeby, ale zas to není kdovíjaká položka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat