Co vše obnáší studium ma zdravotní sestru?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katka372
Kecalka 188 příspěvků 05.09.19 15:12
Co vše obnáší studium ma zdravotní sestru?

Ahoj,
Je mi skoro 30 a mám střední školu zdravotní asistent. Dnes jsem tedy praktická sestra, pokud vím. Zdravotní sestru nedělám, jen půl roku po škole v nemocnici a pak nedávno půl roku v lázních. Teď dělám něco úplně jiného, ale občas se mi po téhle práci zasteskne, ale nechci pracovat jako zdravotní asistent, přijde mi to k ničemu.. Slyšela jsem ale že, když si budu chtít dodělat sestru, znamená to hodně hodin praxe zadarmo a to si teda nemůžu dovolit… Nevíte někdo, jak to je? Díky :-)

Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12142 příspěvků 05.09.19 15:26

Co já vím tak ségra pracovala v nemocnici při studiu, a domluvila se že se jí budou ty oddělané hodiny počítat jako praxe, akorát když měli mít praxi na jiném oddělení tak tu si teda musela nadělat navíc zadarmo.

Jana-86
Kecalka 115 příspěvků 05.09.19 15:31

Tak pokud máš ukončenou střední zdravotnickou školu a nechceš jít studovat prezenční studium v oboru všeobecná sestra, pak Ti jedině zbývá studovat VŠ při práci, tedy kombinovaně. Tam ale bývá většinou podmínka práce ve zdravotnictví a tím pádem plníš i povinnou praxi.
Jako zdravotnický asistent nicméně můžeš pracovat také.

Editte
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 05.09.19 16:00

Jsi prakticka sestra. Kdybys chtela byt vseobecna sestra, musis jit na vos/vysokou. Nicmene i jako praktickou te vezmou skoro vsude a budou radi kvuli nedostatku. Jen nemuzes provadet nektere vykony. Jo a vosku si muzes nekde udelat i za 2 roky. Kdyz prokazes znalosti, muzes preskocit 1.rocnik. Aspon jsem to tak pochopila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 23:40

Přesně tak, jak píšou holky viz výše. Můžeš jí t na VŠ nebo VOŠ. Upřímně, raději VŠ máš aspoň plnohodnotný titul Bc. Studium je náročné, jak teoreticky, tak prakticky. Nemusíš prokazovat, že někde pracuješ-ve zdravotnictví, ale pak plníš celou praxi, což je myslím 2300hodin za 3 roky, pokud někde děláš na plný úvazek ve zdr., snižuje se počet hodin povinné praxe. Mnoho holek si ale dělá praxi na razítka, takže záleží na tom, jak to budeš dělat ty. Já jsem si na oddělení, která znám nechodila ( jen na razítka) a tam, kde jsem to neviděla ani z rychlíku jsem si na praxi chodila. Někdo nechodil vůbec a sháněl jenom razítka. Záleží, jak to škola hlídá. Počítej, ale s tím, že je to náročné, při práci a při dětech, ale dá se to!

Ester13
Kelišová 5933 příspěvků 05.09.19 23:47
@Anonymní píše:
Přesně tak, jak píšou holky viz výše. Můžeš jí t na VŠ nebo VOŠ. Upřímně, raději VŠ máš aspoň plnohodnotný titul Bc. Studium je náročné, jak teoreticky, tak prakticky. Nemusíš prokazovat, že někde pracuješ-ve zdravotnictví, ale pak plníš celou praxi, což je myslím 2300hodin za 3 roky, pokud někde děláš na plný úvazek ve zdr., snižuje se počet hodin povinné praxe. Mnoho holek si ale dělá praxi na razítka, takže záleží na tom, jak to budeš dělat ty. Já jsem si na oddělení, která znám nechodila ( jen na razítka) a tam, kde jsem to neviděla ani z rychlíku jsem si na praxi chodila. Někdo nechodil vůbec a sháněl jenom razítka. Záleží, jak to škola hlídá. Počítej, ale s tím, že je to náročné, při práci a při dětech, ale dá se to!
:kissing_heart: Yes, konečně někdo promluvil k oboru. :srdce:
Váš příspěvek
Reklama