Reklama

Co vše pořídit, než se to narodí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

me-ow
Povídálka 30 příspěvků 07.09.18 12:57
Co vše pořídit, než se to narodí?

Zdravím,

vůbec netuším, kam tohle téma zařadit.
Každopádně někde jsem četla ( už je to nějaká doba) že existuje asi kniha, kde je sepsáno, co vše pořídit než se mimčo narodí. Netuším, zda to opravdu byla kniha či článek, ale bylo to doporučováno.

Chceme se ještě letos stěhovat do většího, už pomalu hledáme nový byt a s tím i rovnou vybavení.
Takže by se hodila stránka, co se teda pořídit, ať tam nejsou opravdu blbosti :)

Díky moc

Přečtěte si článek: Seznam věcí pro miminko - kompletní průvodce

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Včelička992
Závislačka 3331 příspěvků 07.09.18 13:01

Zadas do googlu vybavicka pro miminko a vyjede ti asi miliarda odkazu :)

Jogrr
Závislačka 4201 příspěvků 07.09.18 13:05

Mimino potrebuje predevsim lasku a peci. A pak uz jen par materialovych drobnosti, ktery si asi za 3 sekundy vygooglujes :mrgreen:
Seznam racionalne vyhodnotis, polovinu seskrtas, zbytek odmocnis na druhou a to pak koupis.

Natálka26
Kelišová 5386 příspěvků 07.09.18 13:09

@me-ow

Kup pleny jak na zadek tak na utirani, nějaký oblečení, něco na zadek. Postylku, kočár a tím bych asi skončila. Zbytek si nákup po porodu až uvidíš jestli potřebuje dudlik, umělý mlíko,kosmetiku. Možná chuvicky pokud bydlíš v baráku a dítě budeš mít tam kde ho přes den hned neuslysis nebo budeš na zahradě. Víc je asi zbytečný,miminko skoro nic nepotřebuje a vetsinou to jsou je blbostí, který nikdy nepouzijes

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 07.09.18 13:09

Knížku ti sice neporadím, ale rozhodně po prvním dítěti vím, co už je blbost. Takže na druhé dítě jsme si nechali po tom prvním jen to podstatné:

• oblečení (bodýčka s krátkým, bodýčka s dlouhým rukávem, dupačky, mikinky, bundičky, overal, čepičky, ponožky, rukavičky /miminko se nechtěně často poškrábe nehtíky/) - vše v dostatečném množství, ale zase ne přehnaně, děti strašně rychle rostou, takže my jsme třeba k narození dostali asi 10 kusů dupaček, bodýček atd. ve velikosti 50-56 a za měsíc už měl jinou velikost, takže to ani neunosil.
  • deku tenkou, deku teplou /do kočárku, když je jaro, podzim, zima/
  • dětskou postýlku, matraci, peřinku, prostěradlo, povlečení, ochranný mantinel do postýlky
  • monitor dechu (zapůjčit)
  • houpátko (odneseš ho v něm do koupelny, v klidu se sprchuješ, ono je v klidu, že tě vidí, a když v něm usne, zaaretuješ ho do pevné polohy a může v něm spinkat)
  • hrací koberec
  • hrazdičku se závěsnými hračkami, chrastítky…
  • kočár
  • přebalovací tašku
  • lahvičky (1× na čaj, 2× na mlíko - odstříkané nebo UM)
  • pokud nebudeš kojit, nebo budeš dokrmovat, tak UM a dostatek balení kojenecké vody
  • čaj vhodný pro miminka
  • pleny
  • látkové pleny (na ublinknutí apod.)
  • vaničku, lehátko do vaničky
  • osušku
  • bepanthen
  • odsávačku nudlí
  • teploměr
  • teploměr do vany
  • olejíček na mazání po koupání
  • mycí gel vhodný pro miminka
  • odsávačku mlíka (když chceš odstříkat)

Vůbec jsme naopak nevyužili baby chůvičku, stejně jsme měli miminko pořád někde poblíž. A nevyužili jsme ohřívač lahví, vodu jsme buď ohřívali na plotně nebo v mikrovlnce.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1611 příspěvků 07.09.18 13:22

@Pucalkovic Amina ono je to strašně individuální,my jsme třeba houpátko téměř nevyužili,nechtěl v něm být, teploměr do vany jsem použila jednou,stejně jako prsní odsávačku. A monitor dechu mi byl taky k ničemu,protože naše dítě do půl roka odmítalo spát v postýlce. A naopak,bez chůvičky s kamerou bych být nemohla,protože spal na letišti s námi i v době,kdy už se uměl otáčet a lézt a musela jsem ho hlídat. @me-ow já bych to už tolik nehrotila,jako ze začátku,nakoupila jsem toho hodně a spousta téměř nevyužila. U oblečení to až tak neřeším,hodně jsem kupovala bazarové nebo na sbazaru. Ale ty dražší věci mě pak štvaly. Třeba jako kolébka,ve které spal jednou a stojí rozebraná ve sklepě. A hlavně,dnešní doba je taková,že je pořád všude otevřeno,když by něco chybělo,je možnost to dokoupit. Vůbec jsem třeba nevyužila žínky,až teď,když je větší,utřu mu s nimi občas pusinu.

Zelnicka
Kecalka 322 příspěvků 07.09.18 13:24

miminko opravdu skoro nic nepotřebuje (z toho materiálního) - pár oblečků (dokoupí se dle počasí a aktuální velikosti po narození), šátek (nosítko), autosedačka, odsávačka do nosu, chůvičky, plenky (látkové nebo papírové)

bloesty
Kecalka 165 příspěvků 07.09.18 13:33

@Pucalkovic Amina Mne prave taky prijde, ze vetsina tech seznamu nezbytnych veci jsou naprosty blbosti. A poprvade receno, spousta rodicu a lekaru v mem okoli povazuje za blbost i polovinu tech veci z tveho seznamu… jak se v tom pak ma chudera prvorodicka vyznat :D.

zudina
Ukecaná baba ;) 2070 příspěvků 07.09.18 13:38
@Pucalkovic Amina píše:
Knížku ti sice neporadím, ale rozhodně po prvním dítěti vím, co už je blbost. Takže na druhé dítě jsme si nechali po tom prvním jen to podstatné:
  • oblečení (bodýčka s krátkým, bodýčka s dlouhým rukávem, dupačky, mikinky, bundičky, overal, čepičky, ponožky, rukavičky /miminko se nechtěně často poškrábe nehtíky/) - vše v dostatečném množství, ale zase ne přehnaně, děti strašně rychle rostou, takže my jsme třeba k narození dostali asi 10 kusů dupaček, bodýček atd. ve velikosti 50-56 a za měsíc už měl jinou velikost, takže to ani neunosil.
  • deku tenkou, deku teplou /do kočárku, když je jaro, podzim, zima/
  • dětskou postýlku, matraci, peřinku, prostěradlo, povlečení, ochranný mantinel do postýlky
  • monitor dechu (zapůjčit)
  • houpátko (odneseš ho v něm do koupelny, v klidu se sprchuješ, ono je v klidu, že tě vidí, a když v něm usne, zaaretuješ ho do pevné polohy a může v něm spinkat)
  • hrací koberec
  • hrazdičku se závěsnými hračkami, chrastítky…
  • kočár
  • přebalovací tašku
  • lahvičky (1× na čaj, 2× na mlíko - odstříkané nebo UM)
  • pokud nebudeš kojit, nebo budeš dokrmovat, tak UM a dostatek balení kojenecké vody
  • čaj vhodný pro miminka
  • pleny
  • látkové pleny (na ublinknutí apod.)
  • vaničku, lehátko do vaničky
  • osušku
  • bepanthen
  • odsávačku nudlí
  • teploměr
  • teploměr do vany
  • olejíček na mazání po koupání
  • mycí gel vhodný pro miminka
  • odsávačku mlíka (když chceš odstříkat)
Vůbec jsme naopak nevyužili baby chůvičku, stejně jsme měli miminko pořád někde poblíž. A nevyužili jsme ohřívač lahví, vodu jsme buď ohřívali na plotně nebo v mikrovlnce.

Mikrovlnku bych nepouzivala a rozhodne ne pro ohrivani vody/mlika/pokrmu pro miminko

Alkata
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 07.09.18 13:39

Tim si musi projít kazdy. Kup cokoli so myslis, ze potřebuješ. Az časem zjistíš, co jsou blbosti.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2479 příspěvků 372 inzerátů 07.09.18 13:40

je to individuální, některé věci byly zbytečné, ale přesto jsme je měli - třeba monitor dechu. Pak byly věci, které jsem ocenila a jiné maminky je nepotřebují- např. látkové lehátko na koupání do sprchového koutu/vany). Kupte si základ a případně dokupujte co bude potřeba.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 07.09.18 13:40

@zudina Vím, řada lidí ohřívání v mikrovlnce odsuzuje, ale myslím si, že pokud v ní neohříváš vodu v plastu, tak to škodlivé není (nebo aspoň ne tak škodlivé). Já jsem vodu vždycky ohřívala v keramické nádobě a teprve pak nalévala do plastové lahvičky.

me-ow
Povídálka 30 příspěvků 07.09.18 13:40

Děkuji všem, z tohodle si nějak udělám seznam :)

Každopádně ještě jedna otázka .. mám doma zvířata - 4 kočky .. do té doby chci pračku se sušičkou, kvůli chlupům. Ještě něco co by jste mohli doporučit nebo nic víc?
U zvířat jsem od mala, mamka to moc neřešila ani otec .. ale to bylo na baráku, v bytě to asi bude trochu jiné. Kočeny rozhodně pryč nehodlám dat, jsou čistotné, ale netuším, co se bude dít potom - zatím reagují docela v pohodě, ale kdo ví, co bude potom.

Mercury
Kecalka 190 příspěvků 5 inzerátů 07.09.18 13:46

@zudina Proc?

zudina
Ukecaná baba ;) 2070 příspěvků 07.09.18 13:59
@Mercury píše:
@zudina Proc?

Dochazi k ozarovani potravin a pokrmy ztraci ziviny a vitaminy. Je to skodlive

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama