Co vše se dá zjistit z EEG

Anonymní
8.8.13 12:16

Co vše se dá zjistit z EEG

Ahoj, je to pro mě citlivé téma proto anonym.

Co vše se dá zjistit z EEG, hlavně by mě zajímalo zda se z něho dá zjistit mentální retardace. Moje dítě stále nemluví, už mu budou 3 roky. EEG však měl v naprostém pořádku, ani neměl sníženou mozkovou aktivitu, tak já nevím ani zda to o něčem vypovídá. Které nemoci můžu vyloučit?

Za rady děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3397
8.8.13 12:45

MR asi ne, podle EEG se dá zjistit např. epilepsie. Chodíte ještě na nějaká jiná vyšetření? Logoped, psychiatr nebo psycholg, foniatrie?

Příspěvek upraven 08.08.13 v 12:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8920
8.8.13 12:49

Z EEG se dá zjistit epilepsie, a to se navíc záchvat musí objevit přímo při měření… To znamená, že negativní EEG epilepsii nemůže vyloučit přímo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8920
8.8.13 12:51

To, že ve třech letech nemluví nemusí znamenat nutně, že je dítě retardované… Nabízí se hlavní otázka, jestli rozumí tomu, co mu říkáte Jestli plní úkoly, které mu zadáte. Třeba".." běž do koupelny a podej"… Logopededické vyšetření by bylo na místě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 13:04
@Kaczenka píše:
To, že ve třech letech nemluví nemusí znamenat nutně, že je dítě retardované… Nabízí se hlavní otázka, jestli rozumí tomu, co mu říkáte Jestli plní úkoly, které mu zadáte. Třeba".." běž do koupelny a podej"… Logopededické vyšetření by bylo na místě.

My máme za sebou kolečko doktorů, psychologie, logopedie, neurologie, foniatrie, ORL. Šli jsme hlavně proto, že jsme nevěděli zda nám vůbec rozumí, postupem času jsem zjistila, že to dělá protože já nejsem důsledná a nenastavila jsem hranice, takže ano ted už poslechne, třeba stojíme u koše a já mu říkám vyhod to do koše, udělá to…Nebo zavolám pojd za mnou tak přiběhne, řeknu jdeme hajat, tak si lehne do postele. Ale třeba vůbec neví co je slovo nočník, dneska jsem mu řekla sedni si na nočník a on pořád nic nedělal, tak jsem pak na něj ukázala a to si sednul. :nevim: Na logopedii budeme od září pravidelně docházet. Šlo mi jen o to, co tedy znamenají dobré výsledky z EEG, nevím s čím mám počítat.

• Nahlásit
  • Citovat
2019
8.8.13 13:08

Z EEG nezjistíš mentální retardaci-tam se zjištuje činost mozku. Možná chtěli změřit činost mozku v oblasti řečového centra.
Jak je na tom dítě mentálně poznáš, jestli ti rozumí co po něm chceš, ikdyž se slovně nevyjadřuje. Dones si to, či ono atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 13:08

Jinak tedy on jakože mluví ale je to ta jeho hatmatilka, vůbec nikdo mu nerozumíme, ale povídá opravdu dost… Třeba mě když vidí, tak řekne máma, příjdeme k babičce tak bába. Občas řekne dej dudu (dej mi dudlíka), ale třeba zvířátka ho vůbec neberou, ted už si aspon nechává v knížce ukazovat a sleduje můj prst, předtím to nedělal. Umí i jiná slova jako ham při jídle a tak. Už má i lepší oční kontakt…

Mě nepříjde mentálně retardovaný, podle mě je naopak chytrý jak opice, kdykoliv mu ukážu nějakou blbost tak to hned udělá taky. :nevim: Staví opravdu vysoké věže z kostek, zboří je a řekne bác občas tedy. Nebo má takovou skládačku o 3 dílkách tak tu složí taky.

• Nahlásit
  • Citovat
2019
8.8.13 13:11

Tak to bude v pohodě-on se rozmluví, asi to bude chtít více času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 13:11
@kotýsek píše:
Z EEG nezjistíš mentální retardaci-tam se zjištuje činost mozku. Možná chtěli změřit činost mozku v oblasti řečového centra.
Jak je na tom dítě mentálně poznáš, jestli ti rozumí co po něm chceš, ikdyž se slovně nevyjadřuje. Dones si to, či ono atd.

Takové mu pokynu by asi nerozuměl, dones si například boty, nemám odvahu to ani zkusit, ale když řeknu pojd jdeme si pro boty, tak jde za mnou do předsíně a nastaví nožičky, i si ty boty zapne když mu řeknu.

• Nahlásit
  • Citovat
2019
8.8.13 13:12

A ještě se zeptám, už je naučený chodit se vyprázdnovat na nočník, nebo má plíny?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.8.13 13:17
@kotýsek píše:
A ještě se zeptám, už je naučený chodit se vyprázdnovat na nočník, nebo má plíny?

Ještě ne ale zrovna ho to učíme, já mu chtěla dát čas a netlačit na něj, bohužel na něho se nejspíš tlačit musí. Takže je 3 den bez plen na den. Jako občas se počůrá a neřekne si, jsou tam jen náznaky. Jako že řekne šššššš, tak ho posadím na nočníček a do 3 minut se opravdu vyčůrá, to se stalo zatím dvakrát a nevím zda to byla náhoda nebo opravdu signál. Jinak ho vysazuji já. Všimla jsem si, že když chce čůrat, drží se za pindíka a tak stepuje :) Někdy nedá signál vůbec žádný, nebo si toho prostě nevšimnu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2019
8.8.13 13:32

Tak nenásilnou formou, aby jsi mu to nesprotivila jsi ho už mohla učit už dávno. My jsme měli zaparkovaný nočník v obýváku u zdi a párkrát jsem ho na něj posadila stím, že když se mu tam podařilo vyčůrat, tak jsme ho až přehnaně chválili, aby poznal, co po něm chceme a co je vlastně dobře. A on pak sám šel a vždycky si ho sám donesl, když se mu chtělo čurat. V tu dobu taky ještě nemluvil bylo mu 15.měsíců. A s tříletákem, už mužeš si sním hrát formou, aby ti donesl třeba boty, když nepochopí, co po něm chceš, tak jít sním a ukázat. Třeba pujdete dvakrát -po třetí už ti je donese sám. Nebo dones mi autíčko, nebo pastelku. Atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.8.13 19:38
@kotýsek píše:
Tak nenásilnou formou, aby jsi mu to nesprotivila jsi ho už mohla učit už dávno. My jsme měli zaparkovaný nočník v obýváku u zdi a párkrát jsem ho na něj posadila stím, že když se mu tam podařilo vyčůrat, tak jsme ho až přehnaně chválili, aby poznal, co po něm chceme a co je vlastně dobře. A on pak sám šel a vždycky si ho sám donesl, když se mu chtělo čurat. V tu dobu taky ještě nemluvil bylo mu 15.měsíců. A s tříletákem, už mužeš si sním hrát formou, aby ti donesl třeba boty, když nepochopí, co po něm chceš, tak jít sním a ukázat. Třeba pujdete dvakrát -po třetí už ti je donese sám. Nebo dones mi autíčko, nebo pastelku. Atd..

Ahoj zkusila jsem co jsi radila, začala jsem z botami, řekla jsem mu at mi donese boty, nechápal… Tak jsem mu to 4 dny ukazovala jak si pro ně má dojít, pak už poslouchal, ale musela jsem mu ukazovat. Dneska jsem ho převlékala a z ničeho nic jsem mu řekla dojdi pro boty. Ale tentokrát jsem nikam neukazovala nic, šel do chodby tam se chvilku zastavil, tak jsem si k němu klekla a zopakovala jsem to opět jsem neudělala žádné gesto, on se sebral a šel do botníku, donesl moje boty :lol: Pak jsem mu řekla, že je šikovný a znovu mu řekla at donese boty ale svoje, šel a přinesl mi je. :dance: Myslíš, že tohle můžu brát jako že mi rozumí? On to předtím totiž dělat nechtěl a já ho musela donutit, pak mu ukazovat, tak nevím zda to bylo na truc a celou dobu prostě jen ignoroval. :think: Nebo se mu prostě hůře učí slova a vše se mu musí ukázat. :think: :nevim: Každopádně jak jsem na něj ted přísnější a důsledná, je to úplně jiný kluk, mnohem víc kouká na mě když mu něco říkám, ve většině případů se otočí za svým jménem, dokonce kouká co já na to. Příklad je na pískovišti a chce jíst písek, dává do pusinky a já řeknu ne, to se nepapá, pak už když to chce udělat znova koukne jestli koukám :lol: A když se zamračím, ten písek zahodí a uculí se na mě.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.8.13 20:21
@Jana Martinková píše:
Zakladatelko, myslím si, že syn mentálně retardovaný nebude a že se tak do roka všechno naučí. Nemáš se za co stydět. Myslím, že syn bude v pořádku. Kdyžtak se můžeme někdy setkat osobně, podle časových mžností samozřejmě.

Moc děkuji, myslím, že je to kombinace mé nevýchovy a synovi tvrdohlavosti. Opravdu jsem poučena, tolik strachu a zbytečného tahání po doktorech. Máš s tím podobnou zkušenost? Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
2019
14.8.13 21:35
@Anonymní píše:
Ahoj zkusila jsem co jsi radila, začala jsem z botami, řekla jsem mu at mi donese boty, nechápal… Tak jsem mu to 4 dny ukazovala jak si pro ně má dojít, pak už poslouchal, ale musela jsem mu ukazovat. Dneska jsem ho převlékala a z ničeho nic jsem mu řekla dojdi pro boty. Ale tentokrát jsem nikam neukazovala nic, šel do chodby tam se chvilku zastavil, tak jsem si k němu klekla a zopakovala jsem to opět jsem neudělala žádné gesto, on se sebral a šel do botníku, donesl moje boty :lol: Pak jsem mu řekla, že je šikovný a znovu mu řekla at donese boty ale svoje, šel a přinesl mi je. :dance: Myslíš, že tohle můžu brát jako že mi rozumí? On to předtím totiž dělat nechtěl a já ho musela donutit, pak mu ukazovat, tak nevím zda to bylo na truc a celou dobu prostě jen ignoroval. :think: Nebo se mu prostě hůře učí slova a vše se mu musí ukázat. :think: :nevim: Každopádně jak jsem na něj ted přísnější a důsledná, je to úplně jiný kluk, mnohem víc kouká na mě když mu něco říkám, ve většině případů se otočí za svým jménem, dokonce kouká co já na to. Příklad je na pískovišti a chce jíst písek, dává do pusinky a já řeknu ne, to se nepapá, pak už když to chce udělat znova koukne jestli koukám :lol: A když se zamračím, ten písek zahodí a uculí se na mě.

no, vidíš, jak je šikovnej!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama