Co vše si vzít na OSSZ pro zjištění nároku na mateřskou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 09:53
Co vše si vzít na OSSZ pro zjištění nároku na mateřskou

Chtěla bych se zeptat co vše si vzít sebou na OSSZ pro zjištění nároku na mateřskou. Mám odpracovanych 10 měsíců a zbytek jsem na nemocenské z toho důvodu me doktorka poslala na OSSZ abych se poptala jestli mám na mateřskou narok jen nevím co vše budu potřebovat.

Reklama

Reakce:

memka
Kelišová 5099 příspěvků 19.03.18 10:17

Stačí tam zavolat a vše ti řeknou.. důležité je účastnit se na zdravotním pojištění, což splníš, když jsi zaměstnaná a zároveň mít odpracováno alespoň 270kalendářních dní za poslední dva roky, při kterých jsi byla opět účastníkem zdravotního pojištění :palec:

tady je i odkaz: http://www.cssz.cz/…aterstvi.htm

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 19.03.18 11:48

@memka Zdravotní pojištění s tím nemá nic společného. Jde o nemocenské pojištění.

Zakladatelko, na OSSZ by ti to měli být schopni říct podle tvých osobních údajů. Jinak ten nárok závisí na tom, jestli ti teď v době nemocenské trvá pracovní poměr a pokud ne, tak kdy skončil a kdy máš termín porodu.

Tix
Nováček 2 příspěvky 19.03.18 12:07

Děkuji za odpovědi jsem ráda, že nemusím vyhrabavat smlouvy a podobně. :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Marešova exmanželka měla vážnou nehodu: Spadla na vodních lyžích!

První manželka Leoše Mareše Monika Poslušná Marešová nebude mít zrovna hezké... číst dále >

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama