Co vše umí a neumí, co zuby?

338
9.4.16 19:34

Co vse umi/ neumi a co zuby?

Holky, i kdyz mam dve deti, pripadam si jako prvorodicka, tak prosim omluvte stupidni dotazy. Moje prvni dite, dcera byla nejaka „jina“ ted mam kluka a nevim nic.
Prvni dite nelezlo, v 6m se otocila na bricho za tyden na zada, v 8 si zacala stoupat v ohradce a v 10 chodila, bez lezeni, plazeni, zub prvni v 5m a ani jsem neveda ze ji zuby rostou. Trochu slin, to je vse a pak najednou zub.

Ted dotazy:

1. zuby: syn slinta, dnes to teklo z pusy proudem a porad neco okusuje uz pekne dlouho, za par dni bude mit 6 m jak poznam kdy zub vyleze?
  1. ve 3 m se otocil na brisko, dnes zvladl na zada. Na rucickach se vzepre, zvedne zadek a „leze do zadu“, udela par " krucku" pak je na konci ohradky, pekne peruje na kolinkach uz asi tyden. Kdy poleze, mam mu pomoci?

Omlouvam se za stupiditu, ale nemam zkusenosti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9.4.16 19:38

Zub bys poznala, kdyz se kouknes do pusiny. Dasen bude zacervenala nebo uvidis prosvitat primo zoubek..kazdopadne muze slintat dyl a zub muze vylezt az za nejakou dobu..

S tim lezenim. Nepomahej mu. Prijde si na to sam. Max ho motivuj treba hračkou, aby se za ni chtel dostat…kdy poleze ti nikdo asi nerekne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
9.4.16 19:41

@veronika6913 diky, v pusince nic nevidim. Jen na dasni v urovni jednicek ma bile tecky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.4.16 19:46

No nám zrovna řekli, že lezení je jediný pohyb se kterým se může a má trochu pomáhat protože je hodně důležité a je špatně když ho dítě vynechá, ostatní jako sed, stoupání se musí nechat na dítěti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7629
9.4.16 19:47

@Gambo prvni hned dva u syna na konci 9 mesice. slintal od 6 a cekala jsem jak trubka :mrgreen: „krucky kolem postylky“ neznam vubec, prvni postaveni v 6m ochazeni v 8 samostatny krok v 13m :nevim:
Pomahat urcite NE! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
9.4.16 19:49

@ilonka12 dcera to preskocila a ted ma 4 roky a nevidim ze by ji to uskodilo. Jen neposedi a je porad v pohybu. A jak pomahat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.16 19:50
@ilonka12 píše:
No nám zrovna řekli, že lezení je jediný pohyb se kterým se může a má trochu pomáhat protože je hodně důležité a je špatně když ho dítě vynechá, ostatní jako sed, stoupání se musí nechat na dítěti.

No ale asi ne vylozene „pomahat“ ne? ;-) dite se ma k lezeni motivovat. To ano. Jak jsem psala vyse, treba nejakou hrackou apod. Lezeni je opravdu dulezite, ale i tak ho nektere deti vynechaji a jsou v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.16 19:51

K tem zubum moc nevim. Nasemu lezly od 3 mesicu, byl to ocistec. Nejvic slintal u stolicek. Bylo to strasny, davala jsem slintacky. Nas kluk se otocil ve 4 mesicich na bok. Dlouho dlouho nic. Pak na brisko a jen lezel, mozna trochu se plazil. Az v 9 mesicich lezl a ve 14 mesicich zacal chodit. Ted mu rostou trojky, tak to je taky masakr. Se srovnanim u ostatnich jsem myslela, ze mame opozdence :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.4.16 19:53

@veronika6913 ano,spíš motivačně, nebo mu formou hry ukázat jak na to. Nám to řekla rehabilitační, kam jsme chodili skrze nedonošenost, naštěstí vše ok, ani Vojtovka nebyla třeba, víceméně šlo jen o kontroly a ukázala některé ty motivační postupy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.4.16 19:54

@bravosefe no vidíte a nám zrovna ta naše rehabilitační taky řekla, že je lépe když dítě začne chodit až po roce, klidně prý do 16-18 měsíců, že ty děti mají méně vad chůze než ty rychlé

Příspěvek upraven 09.04.16 v 19:57

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.16 19:55
@svycarka píše:
@Gambo prvni hned dva u syna na konci 9 mesice. slintal od 6 a cekala jsem jak trubka :mrgreen: „krucky kolem postylky“ neznam vubec, prvni postaveni v 6m ochazeni v 8 samostatny krok v 13m :nevim:
Pomahat urcite NE! :kytka:

To stoupnuti a obchazeni jsem meli uplne jak vy. :-) Akorat, ze zacal chodit ve 12m :-D a prvni zuby mu vylezli v 6m. Mel dole hned dva. Pak vypadal par mesicu dost srandovne, jak mel jen ty dva zuby dole :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.4.16 20:00
@ilonka12 píše:
@bravosefe no vidíte a nám zrovna ta naše rehabilitační taky řekla, že je lépe když dítě začne chodit až po roce, klidně prý do 16 měsíců, že ty děti mají méně vad chůze než ty rychléPříspěvek upraven 09.04.16 v 19:56

Jojo my jsme taky chodili k rehabilitacni, kdyz byl syn mensi. Byli jsme tam poslany detskou, ze si myslela ze ma malej zvyseny svalovy napeti, pac se ji na pultu otacel na obrazky a plysaky, co mel za hlavou..jsem ji rikala, ze je zvedavej a jen kouka, ale ona nas tam radsi poslala no..nanstesti jsem ale mela pravdu ja a vazne zadny zvyseny svalovy napeti nemel. Kazdopadne si nas rehabilitacni zvala pravidelne na kontroly, aby kontrolovala vyvoj, kdyby nahodou. A vubec se ji nelibilo, ze malej uz v 6m stoji. Meli jsme nakazano prave co nejvic lezt a motivovat a motivovat…no ale on se moc motivovat nenechal no. Chtel furt stat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
9.4.16 20:02

@Gambo je spousta dětí co nelezlo, celé generace a nic jim není, ale dnes se to lezení hodně propaguje, naše rehabilitační tím byla s nadsázkou řečeno posedlá. Jak pomáhat se těžko vysvětluje, ale myslím, že vaše druhé dítko se dopředu rozleze, má podle popisu dobře nakročeno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62052
9.4.16 20:15

@Gambo dcera slintala a strkala nonstop vse do pusy od 3 mesicu, prvni zub vylezl az v 8m. A jinak mu nepomahej. Dukezite je, abys ho NEposazovala, dokud si sam nesedne a pozdeji ho nevod za rucicky. Nejvic mu pomuzes tak, ze mu nebudes pomahat v tom, co neumi. A hodne deti nejdriv couva, na tom neni nic divneho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62052
9.4.16 20:18
@Gambo píše:
@ilonka12 dcera to preskocila a ted ma 4 roky a nevidim ze by ji to uskodilo. Jen neposedi a je porad v pohybu. A jak pomahat?

Nijak. Jen motivuj hrackami k pohybu dopredu, tot vse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama