Co vše umí vaše 9měsíční děti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Smoulinka
Kelišová 5374 příspěvků 06.10.10 10:53
Co vše umí vaše 9měsíční děti?

Ahoj holky, už jsem zde založila jednou diskuzi a to když byly malé 7 měsíců. A nějak se to zaseklo, tak bych to chtěla rozjet znovu a zjistit, co vaše děto už umí, co papají, co s nimi podnikáte atd?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 06.10.10 11:28

Ahoj, tak co malej uměl v 9ti měsících? Uměl se posadit, postavit, lízt po čtyřech a už dělal první krůčky a uměl stát v prostoru. Naučili jsme ho paci paci a pápá, umí mi otvírat dvířka od kuchyňský linky, zapnout počítač a všemožně takto mě rozčilovat a dovádět. Co baští? Miluje těstoviny, nesnáší rýži, baští ovoce, jogurty, maso, zeleninu, rohlík a dětský sušenky, který taky moc miluje. Jak si hrajeme? Buď tak, že po mě leze a nebo mu skládáme ze stavebnice (má takový velký kostky, který nemůže strčit do pusy), posílám mu auto nebo balon a on za nim běhá, má plno knížek, který si rád prohlíží a především ho nejvíc baví chodítko - ne v něm chodit, to ho nebavilo nikdy a proto tam ani tolik času nestrávil, ale baví ho „mixážní pult“ na kterym má plno melodií a ty pouští pořád dokola :roll: a nebo si hraje s plyšáky a pokud ukořistí telefon, ovladač, myš, klávesnici nebo něco takovýho tak je ve svym živlu.

Petra8a
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 06.10.10 11:34

Ty bláááho to už všechno umí? Vůbec si nedovedu představit, že za 4 měsíce by mohla být takhle čiperná, když se zatím „jenom“ stáčí na bok. úžasný :potlesk:

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 06.10.10 11:46

jj to všecko už umí, ale pořád ho nemůžem naučit dávat pusinky, zatim mě pořád jen plácá, což ho zase nemůžeme odnaučit, teď už piluje krůčky, takže už je schopnej ujít bez pádu i 3 4 metry. Vše se to naučil tak nějak sám. Nejprv jsme si mysleli, že bude lenoch a nebude se mu do ničeho chtít, protože do 8mýho měsíce akorát pásl krásně koníky, přetočil se na břicho a na záda a plazil se. Najednou jako když ho začneme něčím dopovat a on se takle rozjel! Přítel byl vyslán na týdenní dovolenou a on během toho týdne přišel na to, jak si sednout a jak lízt po čtyřech a chvilku na to postavit se v postýlce, to jsem koukala jak ťuhýk a teď už to jde rychle, škoda, že tak rychle vyrostl :-( jsem si toho malýho miminka vůbec neužila :cry: a nechci vidět Vánoce!!!

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.10.10 12:41

Šmouli- náš začal lézt v 6.měsících, krafal o stošest a pak jsem taky měla chvilku dojem, že se to seklo..teď už skoro sám chodí, na tátu volá táta na mě taky táta :lol: Umí ukázat na obrázku pípí, čičí, haf atd…a umí to i říct. A říká samo spoustu jiných věcí, ale vyjmenovat by to trvalo..

Ona se malá rozjede, neboj! To je kolikrát otázka týdne a najednou je zase jak z hadích vajec a zvládá tisíc nových věcí :huban:

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 06.10.10 17:27

Betty, ten tvůj už umí mluvit? U nás to jsou zatím samý vymyšlený slabiky, teď ale začal jedno slovo „kajak“ to ale nevíme co znamená, jediný co umí a co vim co je je grrn, což je mlíko. Občas teda slyšim mama grrn, ale nevim jestli si to moc nedomýšlim, tata je to občas taky, ale nevim jestli to neni jen takový jeho žvatlání. Vůbec tak nějak celkově se bojim, abych ho naučila mluvit a nějak nevím jak. Moc se mu do toho nechce :-(

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 06.10.10 18:09

Ježíš,jak tak koukám,asi bych měla být zticha :oops: náš malej se v 9-ti měsících jen plazil,péroval na kolínkách,a listoval v knížce :oops:

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.10.10 19:00

Pettul- on když vidí tátu, tak říká táta, pak říká deda a ukáže na něj, pak číčí, kytí a pípí a i ukáže, ještě je toho i víc, ale myslím, že když ukáže, tak snad ví..doufám :-D

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 06.10.10 19:17

no tak jak se říká, každý dítko je jiný, tak snad se to taky naučí. vim, že mi rozumí, ale aby věděl co je co, tak to zatim ne, akorát když mu řeknu Kde máš auto? Tak ho jde hledat, ale stejně na něj po chvilce hledání zapomene a začne dělat něco jinýho.

Momi33 - neboj, určitě se to naučí vše naráz a pak se nebudeš stačit divit a hlídat. Já bych si přála vrátit čas a to malý roztomilý miminko, který jen leželo a bylo tak roztomilý. Škoda, že tak rychle vyrostl. Teď je z něho pěkný raubíř a já nestačím okolo něj běhat. Takže si malýho užívej jak nejvíc můžeš. Mě to mimi co se mi vešlo do náruče strašně chybí.

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.10.10 19:25

Pettule- on se taky kolikrát nesoustředí a odběhne jinam. Taky si myslím, že třeba takhke hezky na vše ukazuje, protože mu to hodně opakuji. Tak to třeba dělá tak nějak mechanicky :nevim:

Smoulinka
Kelišová 5374 příspěvků 06.10.10 21:59

Ahoj holky, jsem ráda, že jste to tu rozjely, já nebyla u pc, tak jsem nemohla s vámi diskutovat. Noo, naše pepča má 5 zoubků a další 3 vylezou co nevidět. Doufám, že už to Pepča teda nebude tak strašně prožívat, protože ty zuby jsou fakt horor! a bez Calgelu bychom se neobešli.
Papá zhruba všechno, jen jí vadí na pití jinej čajík než fenyklovej. Pokud jí dám třeba ovocnej, takmá v noci strašný boleníčko…:-( Dáváme sunar HA, jelikož má asi alergii né na bílkovinu kr. mlíka, ale na nějakou jinou složku která v tom obyč. mlíčku je. Takže nedáváme ani mléčné kaše. Občas udělám krupici z normál. mlíka a je to ok. Bojovali jsme hodně dlouho s tím, že se mi v noci budila na jídlo i 3-4×, což je moc už v jejím věku a ještě když toho snědla třebas přes 200ml, at už sunaru nebo kaše krup. Ale najednou se to začalo upravovat a vzbudí se max. 1× a někdy ani to ne.
Otáčet na bříško se naučila ve 4. měsících, hačat někdy v 6-7 měsících… a plazí se na výbornou už nějakou tu dobu taky, a jak si umí přeručkovávat dokolečka, to je rychlost. no a ted v pndělí odjel táta na montáž a Pepinka začla z ničeho nic lézt. V pondělí to ještě bylo spíš k plazení, ale už tam začínala dávat kolínka a v úterý ž to bylo lepší a dnes už se víc zvedá, furt péruje a občas se jí podaří kousek uléz. Každopádně si myslím, že co táta př. pátek přijede, bude čubrnět.

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.10.10 22:00

Šmouli- vždyť Pepča je šikulka! :palec:

Jinak jsem si tak říkala, že sem vůbec nepatřím, když našemu bude 15-tého 11 měsíců :roll: Takže našich dovedností si vůbec nevšímejte, páč se to mění opravdu ze dne na den :-D

Smoulinka
Kelišová 5374 příspěvků 06.10.10 22:31

Ale patří sem kdokoliv bude chtít. Taky máš přeci dítě a taky mu bylo 9měsíců, tak proč by jsi nenapsala vaše zkušenosti :-) a jak se jinak máš? malá spinká od 9 zhruba a já si ted pouštím ulici, co jsem dnes nestihla a cpu se u toho švestkovýma knedlíkama. :oops:

BettyB.
Echt Kelišová 9047 příspěvků 06.10.10 22:33

Já se akorát chystám do hajánek, malej chodí spinkat každý den na 8, tak pak vždycky zkouknu net, vydražím nějaké mikči pro něj…a tak :-D

Smoulinka
Kelišová 5374 příspěvků 06.10.10 22:39

Ahaaa… noo, já potřebuji prodat hluboký kočár, je to i sportáček, nevíš o někom?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >