Co vše už dáváte osmiměsíčnímu prckovi?

235
12.7.13 20:40

Co vse uz davate osmimesicnu prckovi?

Zdravim :mavam: Mam osmi a pul mesicni Karolinku, kterou jiz nekojim, takze od toho ctvrteho ukonceneho davame prikrmy plud UM. Nas den vypada co se tyce jidla asi takhle:

Cca 7:00 snidane UM 240ml
Cca 9:30 svacina ovocna presnidavka 120ml
Cca 12:00 obed varim ji sve, v parnim hrnci dnes napr testoviny s brokolici a kruti maso,6 vcera brambory s mrkvi a veprovym atd
Cca 14:15 svacina jogurt, bily skoro cely kelimek (200ml)
Cca 17:00 svacina cele jablko, delam v pare a pridavam ctyri piskoty nebo takove ty kukuricne krekry
Cca 19:30 veca kase od nestle ze 150 ml a zapiji 180 ml UM
Plus vypije pres den asi 260ml vody s rozredenym dzusem od hippu. Ji vetsinou bez problemu, ale co me trapi je, ze na posledni prohlidce, osmimesicni, mela 70cm a 7,6kg. Dr mi rekla, ze je na spodni hranici prirustku a celkove rozmeru a ze mame zvysit kalorickou hodnotu jidla… Trochu si s tim nevim rady ani co vse uz ji muzu dat. Kousky zatim neji. Mame teprve dva zoubky. Muzu ji dat treba brumika? Nebo treba upect babuovku, rozredit UM a dat ji to k snide? Muze vubec kakao? jsem z toho jelen :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7995
12.7.13 20:45

V osmi měsících dostával dopolední a odpolední svačinu, oběd a večeři. Teď v deseti měsících už takové ty ochutnávky, třeba kousíček kvalitní šunky z masa.
Asi bych nedávala nic zbytečně sladkého, ať si nezvyká. Ovoce je sladký dost, ale neobsahuje zbytečný cukry. Ono je to blbý období, dítě má dost omezený jídelníček, tak máš dojem, že jí pořád totéž…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
12.7.13 20:45

@kucerat Doktorka se ti snazi nacpat dite do tabulek. Nedej se! Ji ti fakt krasne a jidlo ma vyvazene, vezme si z toho co potrebuje. Nenech se vykolejit a necpi dite ptakovinama a prazdnyma kaloriema, jen aby pribrala na hmote.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31744
12.7.13 20:46

Mě přijde že papá dost a přiznávám se, že na tabulky já zvysoka… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
12.7.13 20:49

Ahoj holky :mavam: Diky moc za reakci. No vsak vite, je to me prvni, snazim se vse delat spravne a tak trochu se v tom placam… Jak rikam, ona ji hodne, zacala se plazit a kadi tak v prumeru dvakrat denne, tak ma asi velky vydej…hubena mi neprijde ma buclaty bohy i ruce, prijde mi takova normalni…ja jsem prcek 158 cm nema byt moc po kom i nas velka, narodila se 51cm 3030kg takze zadny cahob :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
12.7.13 20:50

Brumíky a podobné ne, jak jednou ochutná, nebude chtít nic jiného :lol: spíš bych třeba přidala trochu másla do jídla. A klidně víc ovoce, třeba banány jsou dost výživné…ale přijde mi, že malá ti jí krásně, třeba se zrovna víc vytáhla do výšky, a proto míň přibrala? z jedné dolné hranice bych si rozhodně nic nedělala :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
12.7.13 20:50

Ja taky tabulky neresim, ale u dr. Jsem si orisla jako ze ji odpiram jidlo :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
714
12.7.13 20:51

Ahoj :mavam: my máme taky 8 a půl měsíční holčičku a náš jídelníček vypadá podobně

cca 7:00 210 ml UM
cca 09:30 banán s piškotem, nebo jablko, nektarinka,…
cca 12:00 oběd : buď koupím skleničku ( boloňské špagety od 8m. - to miluje ), nebo vařím - brambor+špenát+žloutek, mrkev+maso+brambor, kebluben, cuketa, brokolive, květák, prostě co je k mání :) Teď jsem někde našla recept na rádoby svíčkovou tak to chci zkusit
cca 15:30 jogurt - bílý nebo ovocný, nebo kupuju od Hami mlíčko s kaší a to si vypije
cca 17:30 kaše
cca 19:00 UM 240 ml a jde chrnět - v noci se budí 1× na kojení

Během dne čajík nebo vodu, a dětské křupky si pokřupkává taky dvěma zoubky :)
My měli na kontrole 70,5 cm a 7940 g a neříkala Dr. že by se nějak blížila ke spodní hranici, že má ideální váhu na svůj věk :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
12.7.13 20:51

Když koukám na váš jídelníček, tak bych řekla, že jí prcek dost, vyváženě, rozhodně ho nešidíš, takže bych na doktorku zvysoka…
dítko má šest celkem vydatných jídel denně.
Taky je to holka, ty bývají drobnější.

Nepřidávala bych nic, co bych já osobně nechtěla, jen kvůli tomu, aby doktorka byla šťastná, že mimino přibralo o 300g víc :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
12.7.13 20:52

Banany mi prave hrozne blbe snasi, strasne ji nadymaji… Ostatni ovoce ii chci davat postupne, ted cekam mame na zahrade broskve, tresne uz mela. Maslo a oliv olej ji davam normalne do jidla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22851
12.7.13 20:55

Jediné, co bych zkusila přidat jako přílohu, nebo spíš mezi jídly nějakou syrovou zeleninu/ovoce, ať si zvyká…Prostě dát do ruky ožužlat kousek okurky, papriky nebo jablíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
12.7.13 20:58

Tak to jsem rada holky, ze mi to schvalujete, moc to nemam s kym probat a pripadala jsem si jako krkavci matka :zed: Navic za nama prijela " chytra" babicka od manzela a vandrovala do me, ze jestli se nestydim davat ji ten hnusny bily jogurt samotny, ze by to teda nejedla, ze chudak dite ji to ani nicim nevylepsim a podobny blby kecy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
12.7.13 21:01

@Mar__tanka1983 Ona zacne na kousky jako natahovat a zveda se ji kufr, tak ji zkousim mene mixovat a zvyka si celkem, ale treba na piskoty kouka jak suva z nudle :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
12.7.13 21:03

@wej_a Tak to jsme tak podobne :) ta mi dala ta dr teda :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
12.7.13 21:03

Holky a to kakao/ nebo neco cokoladoveho muze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama