Co vše vám dělá paní na úklid?

Anonymní
5.4.17 19:38

Co vše vám dělá paní na úklid

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, co vše vám dělá paní na úklid?
Myje vám třeba obklady jak v kuchyni tak v koupelně? Utírá vám prach z vrchu skříněk?
Myslím běžný úklid…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2649
5.4.17 19:56

Já dělala vše co si zákazník řek. Komplet kuchyň, koupelnu, prach… prostě vše na co si vzpomenete :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23083
5.4.17 19:57

Udělá, co ji řekneš aby dělala. Některé to myjí normálně, jiné jen pokud je to třeba špinavé. Některé vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
5.4.17 19:57

Teď bohužel žádnou nemám, ale když jsem měla, tak: kuchyně - linka, prach, podlaha, koupelna - umyvadlo, dlaždice, záchod, podlaha, zbytek - prach (ne vysoké skříně, ale skříňky ano), podlaha, chodba, schody ven.
Víc mě nenapadá, ale bylo to super!!! Kdyby nešla sama na mateřskou, tak beru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.17 19:58

To záleží na domluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
5.4.17 20:15

Dělá to, na čem se domluvíme. Běžný úklid dělá automaticky komplet koupelny, wc, podlahy, prach, drobný nepořádek (srovná povlečení, složí deku,…), kuchyň, nerezové plochy a vyžehlí prádlo… 2× do roka myje okna, otírá radiátory, dveře, vypere koberec a sedačku (jednou za rok mokrým vysavačem)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
336
5.4.17 20:19

Zrovna dneska tady byla :) koupelna vše umýt, obklady jen jednou za čas a většinou řeknu bud já nebo ona ze to udela. Kuchyň si dělám sama, jen občas udělá prach nahoře, nedávno vydrhla odpadkový koš, treba. Ložnice tam nocni stolky a rámy postele, police taky. Nahoře jen obcas. Občas mi taky olejuje noční stolky s postelemi. Ale to jí říkám kdy to chci. Obývák prach, jídelní židle (pod sedáky, které jsou napevno, nám padají drobky), sedačka vysavačem, stolek i jídelní stůl pěkně vylesti. Dětský pokojík opět prach, taková ta klasika plus z dětského stolečku a židliček umeje umění naší dcery. Všude vyluxuje a pak vytre a taky udělá parapety. Jednou za čas se domlouváme na okna a dvere. Obvykle s tím přijde ona, kdy by to udelala. Už mě zná a ví, kdy se ozvu :lol: Tak mě predbehne. Ale jednak žijeme v zahraničí a za hodinu má 12, 50 € a za druhé mám myslím velké štěstí! Chodí mi mladá holčina a nedám na ni dopustit :palec:
Zapomnela jsem na žehlení prádla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
5.4.17 20:22

Záleží jen a pouze na vaší domluvě. Někdo dá před kachlíky přednost např. utírání vitrin. Jinak většinou co vím, tak se kachlíky myjí, důkladně třeba jednou za 3 týdny, vrchy skříní po domluvě jednou za xx měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
5.4.17 21:15

Jak která. Úplně nejlepší byla ta úplně první, která dělala úplně všechno a fakt precizně, aniž bych jí říkala (koupelna komplet vč. kachliček na všech 4 zdech až do stropu, spáry na podlaze drhla klidně i starým zubním kartáčkem, když se jí zdálo, že je to třeba). Ve zbytku baráku prach (i na skříňkách shora), podlahy, okna, dveře, koše, leštila stoly - skleněné, takže i zespodu, převlékala ložní prádlo, čistila sedačku, luxusně žehlila. Dovolila jsem jí i uklízet manželův a svůj psací stůl, kde se vždy válely důležité doklady a smlouvy k založení. Bezvadně uklidila i knihovnu, vydrhla dřevěné zápraží, občas pomohla i na zahradě, když jsem nestíhala. Fakt boží. Brala na tehdejší dobu hodně a ještě jsme si pro ni jezdili cca 40km a zase ji vozili zpátky, ale stála za to. S ničím jsem nebyla nespokojená. Byla to holčina - Ukrajinka cca 25 let s dítětem. Bohužel, našla si stálou práci a získala prac. povolení a zdravotní pojištění pro sebe i malou, takže už docházet nemohla. Žádná další už jí nesahala ani po kotníky. S mnoha jsem se po prvním úklidu rozloučila, protože to málo, co jsem jim na zkoušku dala udělat, bylo v tak hrozné kvalitě, že jsem si řekla, že raději nic, než tohle. Také jsem vyhodila paní, co mi toho víc zničila, než umyla/uklidila, paní, která mi 3h drhla novou prázdnou skříň, paní, která nechala po baráku v různých koutech pohozené vlhké hadry od úklidu (napočítala jsem jich asi 12, ani jednu nehodila do kyblíku k tomu určeného, o kterém jsem jí řekla), paní, která utřela parapety a pak mi tou stejnou hadrou začala leštit nože, paní, která si při příchodu neumyla ruce, paní, která smrděla tak, že se to s ní opravdu nedalo vydržet a mnoho dalších, na které si už ani nevzpomenu.
Pak bylo pár paní, kterým jsem dala vždy jen ty nejhrubší práce, protože na jiné se nehodily, a bylo to opravdu ve chvílích, kdy jsem fakt nestíhala a rostlo mi to přes hlavu.
Pak mi tady asi 2× přišla zase super holčina, single, něco kolem 30, která byla zrovna between jobs a měla hypotéku, takže brala cokoli. Měla jsem s ní velké plány, fakt uměla, ale po druhé návštěvě mi oznámila, že získala práci snů (ředitelka jazykovky) a s úklidem končí. Nezbylo mi, než jí pogratulovat.
Pak jsem dlouho nikoho neměla, jednou, když bylo nejhůř, přijela pomoct teta, babička, sestra nebo sestřenice. Až teď, kdy jsem zase těhu a zejména na začátku, kdy jsem hlavu takřka nevytáhla ze záchodu, jsem si v zoufalství pořídila studentku z místní střední a je to teda děs… já takhle uklízet a žehlit, tak mě máma přetáhla klackem, až bych byla fialová. Takže ji mám opravdu na tu hnusnou hrubou práci, kterou se mi nechce dělat, nebo prostě nemůžu (vytřít podlahy, umýt okna, otřít koupelny a WC), ale i to jí pokaždé musím říkat, jak má dělat a na co nemá zapomenout (např. vytřít i za a pod gaučem, pod příborníkem, za a pod odpadkovým košem apod., v koupelně třeba umýt i plochu, na které jsou naskládané sprcháče a šampony,… ).
Takže tak. Když je paní na úklid šikovná, ráda si ji nechám na dlouhou spolupráci a dovolím jí vše. Když vidím, že nic moc neumí, tak ji k tomu nepustím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.9.17 15:15

uklid

Já mám firmu *****. Jsme domluveni na vysávání, prach, okna, wc. Dá se domluvit třeba i speciálně čištění koberce, atd. Takže dost záleží na tom co chcete. Je to o domluvě.

edit admin: smazán odkaz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.9.17 09:40

Ahoj, paní na úklid nám vytírá, vysává, pere a žehlí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama