Co vše z rodičáku pořídíte?

66
15.5.20 08:31

Co vše z rodičáku pořídíte?

Ahoj, chtěla bych se informovat, jak hospodařite s partnerem. Jak máte nastavené finance… Já totiž z rodicaku 10k platím jídlo a potřeby do domácnosti. Partner platí ostatni - benzín, telefony náklady na bydlení (4000,–) bydlíme v bytě u jeho mámy takže pouze za energie, platí internet a to je vše. Občas koupi také nějaké jídlo ale to je tak otázka 300,–. Já z těch svých peněz nějak nezvládám vše poplatit. V krámě nechám obden tak 500,– a doma nic nemáme. Do toho samozřejmě plínky, UM a i já mám své potřeby. Myslím tím, ze si třeba potřebuju koupit lepší šampon a uvažuju, jestli vůbec pak vůbec vyjdu ????. Kolik necháte měsíčně za jídlo +potřeby pro dítě za měsíc? A jak to máte nastavené vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
967
15.5.20 08:34

My mě všechny peníze společně. Já z rodicaku platím hypotéku a zbytek zůstává na úctě když chci třeba něco objednat z netu a zaplatit nebo jako taková nouze kdyby se něco vysr..a jinak žijeme z přítelovi výplaty. Z toho se platí fond, elektrika, internet, kredit, jidlo, benzín, oblečení, někde občas nějaký oběd. Malýmu um, plinkyy drogerie no prostě všechno. Má dost velkou výplatu a žijeme si docela slušně bych řekla a i hodně utrácíme za blbosti. Kdyby jsme se utapli tak dost ušetříme. Kam teda dává tvůj muž zbytek peněz? Tedy pokud má nějaký slušný výdělek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 08:36

Rodicak mám 12 tisíc, plus mi manzel trvalou platbou posílá na účet 10 tis. Z toho platím jídlo, domácnost, věci na dite, internet, potřeby pro psa, stavební spoření, sve potreby…Manžel platí inkaso, auto a investice do domu. Vyhovuje nam to tak.

• Citovat
  • Nahlásit
14632
15.5.20 08:36

My se před dítětem vzali, takže máme společné peníze a je tedy úplně jedno, ze kterého účtu se co platí. Snažím se mít na svém našetřeno, jsem na to lepší než on, ale zase mám mnohem nižší základ. Poplatky odcházejí ode mě, protože mám ráda věci pod kontrolou a on by mohl zapomenout. Pak mi určitou částku přeposílá, aby to bylo „fér“, ale to spíše ve smyslu, abych si nevyčerpala účet. Hlavně nechápu, proč bych se měla bát, že nevyjdu, snad je tu i jeho příjem. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
15.5.20 08:37

Máme společný účet, takže neřešime co kdo platí, peníze jsou společné, jsme rodina. Nenapadlo by mě si rozdělovat věci ty koupíš šampon, já zubní pastu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
15.5.20 08:38

@Týnka20 šetří „na hypotéku“ ale nejsme svoji a říkám si, kdyby náhodou něco, tak nemám ani korunu a on nasetreny peníze 🤔 nevím jak to vyřešit. Je to hroznej šetřil. Pro sebe si nekoupí ani oblečení nic. Já jsem typická ženská a chci si udělat občas malou radost a bojím se, že kdyby jsme dali všechny peníze na jeden účet, tak by mi vycital každou blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
15.5.20 08:40

U nás to máme už od začátku společného bydlení (ještě i před manželstvím) tak, že moje výplata a teď rodičák chodí na můj účet, kde spoříme a tyhle peníze pak vždycky použijeme pokud je nutný nějaký větší výdaj, jinak na ty peníze nesaháme. A z manželova platu žijeme (hypotéka, energie, benzín, nákupy,…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6665

Nevím co platím z rodičáku, jsme rodina a tak s financemi hospodaříme společně, takže veškeré příjmy jdou na jednu hromadu a z toho se potom platí všechno. Když vezmu celkovou sumu RP za měsíc tak v podstatě buď můžu říct, že rodičák dávám na spoření, nebo se z něj zaplatí 80% nákladů na bydlení, ale já mám rodičák rozpočítaný do 4 let dítěte, takže je dost nízký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
967
@Oliverka28 píše:
Máme společný účet, takže neřešime co kdo platí, peníze jsou společné, jsme rodina. Nenapadlo by mě si rozdělovat věci ty koupíš šampon, já zubní pastu.

Ano přesně tak. :palec: my máme dva účty jen kvůli hypotece, jinak by jsme měli taky jeden kde by byli všechny peníze a karta leží furt doma na stole a kdo zrovna někam jde tak si ji vezme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2212

A kdyz mu reknes, tak ti neda? To je asi dulezitejsi nez jak to mame my. Muj by mi vzdy zaplatil co potrebuju, ale kolegyni ne a serval by ji, ze ma lepe hospodarit. Zalezi jak on se k tomu stavi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
15.5.20 08:42

@Litta no on furt má představu, že bych z rodicaku měla zaplatit jídlo a on zbytek ale ten model kdy ženská platí jídlo a on bydlení už dávno neplatí. Myslím si, že ty náklady na jídlo a domácnost jsou mnohem větší než na bydlení. U nás Teda 100%

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
886
15.5.20 08:42

Já tohle moc nechápu, já když jsem byla na RD, tak manžel platil hypo a poplatky + velké týdenní nákupy. Navíc mi k RD dával peníze, protože jsem nevycházela. Platím sobě i synovi spoření, pojistky, sobě telefon. A to jsem měla tenkrát 7500 měsíčně než schválili navýšení. Prostě máme oddělené finance a vyhovuje nám to! Základ byl vyřešit finance ještě před otěhotněním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
967
15.5.20 08:43
@KamaKama píše:
@Týnka20 šetří „na hypotéku“ ale nejsme svoji a říkám si, kdyby náhodou něco, tak nemám ani korunu a on nasetreny peníze 🤔 nevím jak to vyřešit. Je to hroznej šetřil. Pro sebe si nekoupí ani oblečení nic. Já jsem typická ženská a chci si udělat občas malou radost a bojím se, že kdyby jsme dali všechny peníze na jeden účet, tak by mi vycital každou blbost.

Nojo ale tak přeci se nemůžeš bát koupit salám za 10 nebo 20kc. Rozmyslet se, jestli ti těch 10kc nebude druhý den chybět… No nechala bych ho, aby se staral on sám a viděl kolik dneska co stojí. Že ty peníze opravdu lítají. A jestli chce mít doma uklizeno, uvařeno, vypráno.. tak se musí s těmi penězmi podílet víc protože nic se neudělá zadarmo. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25844
15.5.20 08:45

Rodičák jsem měla jeden čas 6900. Z účtu mi měsíčně odcházelo 3500 na SIPO (elektřina, rozhlas&televize), 1000 na penzijko, 1000 na stavebko, asi 500 na pojistky, 500 na telefon.
A vycházeli jsme, protože peníze máme v manželství společné.

Když pak šel na rodičák muž, tak mu RP nestačil ani na zaplacení hypotéky, která odchází z jeho účtu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
15.5.20 08:46
@KamaKama píše:
@Litta no on furt má představu, že bych z rodicaku měla zaplatit jídlo a on zbytek ale ten model kdy ženská platí jídlo a on bydlení už dávno neplatí. Myslím si, že ty náklady na jídlo a domácnost jsou mnohem větší než na bydlení. U nás Teda 100%

Když už si to dělíte, tak by to mělo být ne na položky, ale na částky. Resp. vzít nějakou poměrovou část vašeho příjmu a tu tedy každý dát do těch nutných plateb a zbyde na šetření nebo na osobní radosti. Nějak si vypočítat, co vám stačí, nebo prostě se nějak dohodnout, aby to bylo fér. Vždyť jste partneři, o těhle věcech musíte mluvit. Tím spíš pokud už teď prozřetelně myslíš na to, že byste někdy mohli jít od sebe. Vytvořte si třeba třetí účet, společný (ale pozor, jen málo bank nabízí opravdu společný účet, většinou je jeden majitel účtu a druhý jen dostane kartu a trochu omezenější práva, i když to vydávají za společné účty). A na ten oba posílejte a pak z toho plaťte ty společné záležitosti. Pak budete mít i lepší přehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat