Co vše zařídit za papírování před porodem a po

Anonymní
31.7.21 23:51

Co vše zařídit za papírování před porodem a po

Ahoj,

prosím o radu..jsem těhotná a moc těhotných okolo sebe nemám.. můžete mi prosím poradit, co vše zařídit před a po porodu? Na internetu jsem četla, že před porodem, ale nevím jak dlouho máme jít na matriku sepsat nějaké prohlášení o otcovství a pak po porodu pojišťovna zdravotní, RL a zvýšení poplatků za byt v panelovém domě? S otcem dítěte nejsme svoji..dost mi leží v žaludku ty popelnice :lol: na internetu píší, že se má dítě nahlasit na úřad jako plátce odpadu.. když bydlíme v panelovém domě v bytě, tak toto pro nás neplatí, že? A stačí pouze napsat na SVJ? Nemusíme popelnice hlásit na úřadě ne? Odvoz odpadu máme v evidenčnim liste od SVJ..Nikdy jsme na úřadě neřešili popelnice ani za nás..

Děkuji za pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22340
1.8.21 00:09

Přesně tohle musíš vyřídit a i když ti to přijde strašně divný, tak fakt budeš muset za dítě platit odpad. POkud vám to vyřizuje svj, tak to nahlas tam. U nás město posílá složenku automaticky po narození dítěte, nic se hlásit nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6547
1.8.21 00:32

My treba v nasem SVJ mame vetsinu polozek na m2 vymery plochy bytu, tedy i odpad, bez ohledu na to, jestli ve velikem byte bydli jedna osoba, nebo pet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
328
1.8.21 01:05

Způsob placení poplatků za komunální odpad a jeho výše není stanovena jednotně pro celou zemi, ale určuje to příslušný obecní úřad. Není to jako za zlých komunistů, kteří podporovali rodinu a tuto formu daně z dětí na rozdíl od dnešních demokratů nevyžadovali a tedy ani pomocí exekutorů nevymáhali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9724
1.8.21 05:31

U nás mají popelnice vymakaný. Do 14 dnů po porodu už máš ve schránce složenku a zaplat :mrgreen:

@Lemrucha píše:
Způsob placení poplatků za komunální odpad a jeho výše není stanovena jednotně pro celou zemi, ale určuje to příslušný obecní úřad. Není to jako za zlých komunistů, kteří podporovali rodinu a tuto formu daně z dětí na rozdíl od dnešních demokratů nevyžadovali a tedy ani pomocí exekutorů nevymáhali.

Jo, jelikož zlý komunisti nebyli moc eko-friendly a prakticky všechen odpad končil na skládkách a nějaká ekologie byla fuj tajbl propaganda hnusného kapitalistického západu. Je spousta obcí, kde se neplatí vůbec. Je spousta obcí, kde děti do 4 let třeba nic neplatí atd. A nevidím na tom nic špatnýho, když ta obec musí za svoz a likvidaci odpadu platit, tak proč by to měla platit ze svého rozpočtu, když na to peníze nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32476
1.8.21 07:14

Na matriku, jen pokud jsi svobodná. Hodne porodnic uz vydava rodny list primo v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
1.8.21 07:26
@Anonymní píše:
Ahoj,

prosím o radu..jsem těhotná a moc těhotných okolo sebe nemám.. můžete mi prosím poradit, co vše zařídit před a po porodu? Na internetu jsem četla, že před porodem, ale nevím jak dlouho máme jít na matriku sepsat nějaké prohlášení o otcovství a pak po porodu pojišťovna zdravotní, RL a zvýšení poplatků za byt v panelovém domě? S otcem dítěte nejsme svoji..dost mi leží v žaludku ty popelnice :lol: na internetu píší, že se má dítě nahlasit na úřad jako plátce odpadu.. když bydlíme v panelovém domě v bytě, tak toto pro nás neplatí, že? A stačí pouze napsat na SVJ? Nemusíme popelnice hlásit na úřadě ne? Odvoz odpadu máme v evidenčnim liste od SVJ..Nikdy jsme na úřadě neřešili popelnice ani za nás..

Děkuji za pomoc.

Na matriku si zajděte včas. Vemte občanky, rodné listy a ty těhotenskou průkazku. Paní vám dá formulář k vyplnění. Nic na to m není. Odpad za mimino nahlaš po narození na svém SJV nebo se optej, když máte mít mimino, jak máš postupovat. My musíme chodit 1× ročně zaplatit popelnice na úřad nebo to postat přes účet.
Rodný list mi dala porodnice, myslím, že matrikářka chodí do porodnice. Jen u sebe musíš mít u porodu to prohlášení. Pojišťovnu vyběhával partner po porodu. Dítě má automaticky tu samou pojišťovnu jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
1.8.21 08:03

Úplně si pamatuju, jak jsem manželovi taky furt predhazovala ty popelnice. Ale opravdu stačilo to nahlasit na svj :) Jinak nam porodnice, prazsky motol, rodne listy zaridila sama, jen jsme jim na 24h dli naše rodné listy a pak už nam jen do par dnu na adresu přišly rodné listy děti (mame dvojky). Zdravotní pojišťovna byla taky velmi rychlá. Formuláře jsme měli vyplněný před porodem, po porodu jsme napsali jen datumy narození :) Zkus ještě googlovat, ale asi je to vše. Dítě ma zdravotní pojišťovnu automaticky tvoji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.8.21 08:13

@Russet @suzka1 ja jsem treba samoplatce, ale mimi pojistime. Prevadi se to teda nejak na pojistovnu tatinka? Nebo si muzeme vybrat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32476
1.8.21 08:23
@mandle-v-cokolade píše:
@Russet @suzka1 ja jsem treba samoplatce, ale mimi pojistime. Prevadi se to teda nejak na pojistovnu tatinka? Nebo si muzeme vybrat?

Ty si budes platit porod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.8.21 08:58

@vokishka jako samoplátce samozřejmě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32476
1.8.21 09:45
@mandle-v-cokolade píše:
@vokishka jako samoplátce samozřejmě

to je jednom, pojištovnu prostě máš, takže dítě bude automaticky po porodu pojištěno tam. Pak si ho můžeš přepojistit, když budeš chtít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 09:52

@Jogrr takže na žádným úřadě popelnice taky neřešíte a prostě jen platíte dál SVJ nájem? děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 10:09

@suzka1 děkuji no já to moc nechápu proč všude píší něco o úřadě já sem v životě na úřadě žádné popelnice neřešila a platila vždy v nájmu odvoz odpadu..vy ste se na to byli na úřadě ptát?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 10:12

@Russet myslis že pojišťovnu může vyběhat partner za dítě i když nejsme manželé a on má jinou pojišťovnu?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat