Co všechno je třeba k vyřízení rodičovského příspěvku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Martina8888
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 26.06.14 11:32

Zaďost o rodicak, rodný list, doklad o denním vymerovacim základu na manžela to ti vyplní na OSSZ dle prilohy k žádosti o PPM kterou vydá zaměstnavatel manžela. Po mě ještě chtějí od gynekologa zadost o PPM kde jen doplním, ze já na to nárok nemám. Ještě jsem tam s tím nebyla toto mi sdělili před porodem. Teď čekám na RL.

Amys
Neúnavná pisatelka 19224 příspěvků 26.06.14 11:34

@Leniczka23 Já právě předpokládala, že poradí někdo, kdo to má stejně jako já :-) Já nerada volám na úřady :oops: Ale asi mi nic jiného nezbyde. Jinak děkuju moc, že sis našla čas :andel: :palec:

Amys
Neúnavná pisatelka 19224 příspěvků 26.06.14 11:35

@Martina8888 Aha, já u gynekologa žádost o PPM odmítla, že nárok nemám :lol: No asi mi fakt nezbyde, než tam zavolat. Ač mi přijde divné, aby to na různých místech měli jinak, ale nebudem si nic namlouvat, oni kolikrát sami nevědí, co je skutečně potřeba a co ne :?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 58893 příspěvků 7 inzerátů 26.06.14 11:45

@Amys Netřeba volat :-)

• žádost o rodičák - vyplníš ty
  • potvrzení o denním vyměřovacím základu - vyplní manželovi OSSZ kam patří podle sídla zaměstnavatele
  • RL dítěte, OP tvoje a manžela

Jinak k tomu aby manželovi vyplnili na OSSZ to potvrzení o DVZ je potřeba, aby jeho účetní vyplnila přílohu k žádosti o PPM (je to stejná jako k neschopence, měla by ji účetní mít) a ta se musí dodat na OSSZ. Jo a bacha na to, že to většinou nejsou schopni (no spíše ochotni) udělat na počkání, musí to někdo naklofat do PC a pak teprve potvrzují.
Jinak ten tvůj papír od doktora nemají nárok dle zákona chtít, to je výmysl dané úřednice a zcela upřímně nechápu, jak by mohl dokladovat, že nárok na PPM není, to je prostě totální blbost.

Amys
Neúnavná pisatelka 19224 příspěvků 26.06.14 11:48

@j.a.n.i1 Díky, doufala jsem, že to tu najdeš :andel: Jdu si to všechno hned opsat a formuláře vytisknout a až se manžel vrátí ze služebky, hned dostane formulář taky :lol:

Děkuju moc všem, co se snažili pomoct, vážím si toho :)

Amys
Neúnavná pisatelka 19224 příspěvků 26.06.14 12:15

@j.a.n.i1 Prosím tě, vím, že jsem se na to už ptala v jiné diskuzi, ale ať si to ještě ověřím a mám to radši pohromadě - asi je dobré si příspěvek rovrhnout tak, abych to nevyčerpala dřív, než po dobu, kterou potřebuji být doma, obzvlášť, když se přitom případně dá pracovat? Existuje nějaká minimální částka, kterou můžu čerpat? Mám strach, abych to nějak neprošvihla a nestalo by se mi pak, že by mi oznámili, že mám vyčerpáno a tudíž buď alou do práce a nebo si zažádat o péči o dítě do 4 respektive 7 let (tam už je víc omezení, jak při tom „rodičáku“, takže to bych fakt nerada). Děkuju.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 58893 příspěvků 7 inzerátů 26.06.14 12:40

@Amys 50,–

Amys
Neúnavná pisatelka 19224 příspěvků 26.06.14 12:45

@j.a.n.i1 Díky. Takže si musím zapsat pak do kalendáře, kdy to změnit, abych pak nezjistila, že už to nijak nerozpočítám. No to pro mě bude psycho, jsem hrozně sklerotická :zed: :) Škoda, že se to předem nedá rozepsat na různé částky.

terkaterka
Povídálka 36 příspěvků 12.07.14 18:59

Konečně někdo schopný vysvětlit jak to chodí s rodičákem :-) Moc děkuji, udělám to podle vašeho postupu :mavam:

Amorina
Povídálka 22 příspěvků 13.07.14 20:05

Holky a nevíte jak je to, když manžel je cizinec a ještě tady nemá trvalý pobyt? Lze převést rodičovskou na něj?

Phoebe13
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 13.08.14 09:15

Osoba, která pobírá rodičovský příspěvek, i dítě na které je příspěvek pobírán musí mít trvalé bydliště na území ČR (nemusí zde ale skutečně pobývat)

@Amorina píše:
Holky a nevíte jak je to, když manžel je cizinec a ještě tady nemá trvalý pobyt? Lze převést rodičovskou na něj?

Lucka2292
Stálice 57 příspěvků 12.10.14 23:23

Ahojky chtela bych se zeptat xco si mam vzit sebou za papiry kdyz jdu zitra zadat o materskou

Phoebe13
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 13.10.14 08:24

Rodičovský příspěvek není mateřská :palec:
Určitě budete potřebovat rodný list dítěte a u Vás myslím stačí občanka. Už jsou to 3 roky co jsem žádala, tak už to nevím přesně
Info je i tady - http://socialni-davky-2014.eu/…spevek-2014/

@Lucka2292 píše:
Ahojky chtela bych se zeptat xco si mam vzit sebou za papiry kdyz jdu zitra zadat o materskou

Anonym 99
Nováček 3 příspěvky 14.11.17 18:29

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo kdo rozumí mému problému.
V roce 2016 v květnu jsem byla s dcerkou dva roky doma na rodičáku (nahlášený na 3 roky) a šla jsem po nabídce zaměstnavatelem zpět do práce na nejkratší úvazek (10 týdně), ale teď v roce 2017 duben, měsic před ukončením rodičáku jsme otěhotněli. Takže jsem byla necelý rok při rodičáku zaměstnaná na necelý rok a moje otázka zní. Mám nárok na mateřskou, nebo si zažádat hned po porodu o rodičovský příspěvek? Moc Díky

myskalucka
Echt Kelišová 7933 příspěvků 14.11.17 18:39

@Anonym 99 : a od toho května děláš co? Pokud stále trvá pracovní poměr, který jsi měla při první mateřské a druhé dítě se narodí resp. ty stihneš nastoupit na PPM do 4 let věku předchozího dítěte, tak máš nárok na stejnou PPM jako u prvního.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Ženské křivky jsou nyní více v kurzu, pochvaluje si Kate Winsletová

Od natáčení Titanicu uplynulo dvacet let. Herečka Kate Winsletová (42) se už... číst dále >

Nová Ashley Grahamová? Boubelka v negližé je módní hvězdou kampaně

Plné křivky mohou být neskutečně sexy. Ukazuje to plus size modelka Ashley... číst dále >

Reklama