Co všechno jste přežili v dětství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 12.01.17 11:03
Co všechno jste přežili v dětství?

Zdravím :mavam: Nedávno jsem četla o kauze padajících komod, které zabíjejí děti a pak jsme s manželem doma vzpomínali, jak to bylo za našeho dětství. Některé praktiky našich rodičů nás pobavily a vyděsily zároveň, až jsme si říkali, že jsme vlastně měli fakt štěstí, že se nikomu nic nestalo. Ty největší perly jsou asi tyhle:

  • Doma jsme měli hračky schované v úložném prostoru v posteli, byla to stará těžká poctivá postel s tlustou těžkou matrací. Aby držela otevřená a mohli jsme si od tam tahat hračky, podepřel ji taťka jen dřeveným prknem a upozornil nás, ať do něho nestrkáme. Stačilo aby někdo z nás v zápalu hry o laťku zavadil a už jsme mohli být rozpůlení.
  • Do lesa se jezdilo na doma vyrobeném traktorku ve stylu, že děti do lesa jely na prázdné vlečce. Po cestě zpět byla vlečka plná dřeva, takže děcka prostě děda posadil na plechový hladký blatník, kde seděly třeba tři a držely se zuby nehty, aby nespadly pokaždé když traktorek najel do výmolu.
  • Jako malí jsme milovali taťkovu motorku, takže nás na ní brával na projížďky do lesa - ovšem tím stylem že si nás posadil před sebe a poručil držte se. Samozřejmě jel opatrně, ale stačilo blbě najet na větev nebo prudce zabrzdit a pochybuju, že by nás udržel.
  • Ve školní družině se nám hrozně líbila barevná voda z vodovek, spolužák ji ochutnal a tvrdil, že chutná ovocně. Takže jsme vesele celá třída popíjeli vodu z vodovek a zkoušeli jak která barva chutná :lol:
  • Kamarád zase onehdy vzpomínal jak vždycky jako prcek dřepěl na parapetu v otevřeném okně a mával dolů na tatínka když šel z práce (bydleli v bytovce ve 4. patře).

Mám teď tříměsíční dcerku a vůbec si neumím představit, že by se ocitla v některé z těchto situací - a říkám si jestli si to tenkrát ty rodiče opravdu nepřipouštěli nebo co :think: :D

Máte taky nějaké takové vzpomínky? :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Vemas
Kelišová 5436 příspěvků 12.01.17 11:08

Ja jezdila na kole bez helmy a bez autosedacky v aute.
Ale mym detem bych to neudelala

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 12.01.17 11:11
@Vemas píše:
Ja jezdila na kole bez helmy a bez autosedacky v aute.
Ale mym detem bych to neudelala

Jo, to bylo tenkrát naprosto běžné. My třeba měli škodovku stodvacítku a tam vzadu pásy prostě nebyly, takže jsme tam za jízdy klidně i skákali a dělali blbosti 8o Na kolo jsem teda helmu měla, oranžovou - to si pamatuju :P Ale třeba na kolečkové brusle taky bez helmy - a to kolikrát byly taky ošklivé pády :think:

KalamityJohn
Kelišová 6783 příspěvků 12.01.17 11:12

Na bandě s tátou jsem taky jezdil.

Hlavně jsem přežil svý pyrotechnický pokusy, to byla fakt klika. Ještě mám jizvy po těle.

juliettee
Ukecaná baba ;) 1942 příspěvků 12.01.17 11:15

Chodili jsme po vesnici a ochutnávali plody různých stromů a keříků :pankac: Nikdo nevěděl jestli to bylo jedovatý nebo ne, byly to prostě okrasný keříky co rostli lidem před barákem nebo nám u bytovek. no, špatně mi nebylo, takže jedovatý nebyly. Akorát mojí maminku málem vezli do černovic, když jsem se jí s tím pochlubila :roll: :lol:

cecetka
Echt Kelišová 7858 příspěvků 12.01.17 11:17

Vyrustala jsem na sidlisti. Za sidlistem byla kotelna a ve volne pristupnem prostoru obrovske hromady uhli. My po nich splhali az nahoru. Dnes si rikam, ze kdyby se to sesunulo, tak by nas to zasypalo :zed: A to nemluvim o tom, jak jsme potom vypadali. Ale byla to dobra zabava :nevim:

Kattynka000
Závislačka 3020 příspěvků 12.01.17 11:20

My si se ségrou tu palandu vždy otevřely s klouzaly se po ní jako po skluzavce :mrgreen: mám z té doby krásnou fotku s krvavým monoklem :lol: a lezly jsme na statku na vyrovnané balíky slámy a seděly tam hodiny :lol: teď si uvědomuju že to bylo dost vratké a zatraceně vysoko :mrgreen:

MeganB
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 12.01.17 11:21

Ve křoví jsme si hrály na „rodinu“. Mamce to nevadilo, ale babička pry mamce nadavala, ze budeme mit klíště. Nic jsme nikdy nemela :D

MeganB
Zasloužilá kecalka 528 příspěvků 12.01.17 11:21

Ve křoví jsme si hrály na „rodinu“. Mamce to nevadilo, ale babička pry mamce nadavala, ze budeme mit klíště. Nic jsme nikdy nemela :D

Tunrida
Hvězda diskuse 48833 příspěvků 12.01.17 11:22

Přežili jsme toho hodně, vyrostli jsme na statku. Traktor jsem jako dítě i řídila a za traktorem na voze tátu na stohu slámy. Lezení po stromech, samostatné procházky kdoví kam, samozřejmě bez mobilu, žádný helmy, autosedačky, chrániče apod.
Nevím, jak ty nervy moji rodiče zvládli, nevím, jak je zvládnu já, ale komodu mám přivrtanou ke zdi.

kaktusik
Kecalka 253 příspěvků 12.01.17 11:24

Jízda bez pásů, ale to bylo běžné..Ráda jsem si stoupala a koukala za jízdy že střešního okna.
Taky jsme u kamarádky na vesnici jezdili na babetě, mohlo nám být tak 10-12 let.

Meredit
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 12.01.17 11:25

Nejraději vzpomínám na hodně prudký kopec, pod kterým stály betonové přístřešky na propan-butanové lahve a mezi nimi metr prostoru. V té rychlosti se netrefil tak je po nás, přežili jsme všichni :)
Jinak klasika řádění na zadních sedačkách v autě, řízení zezadu, skákání ve stohu slámy, jednou jsem trefila kapsu plnou shnilé břečka, zapadla jsem do pásu, atd… ;)

alisekR
Kelišová 5554 příspěvků 12.01.17 11:26

Ježiš toho bylo, třeba jsme v nedalekém kempu skákali do jezu. Z tzv. kozy ( to je taková vystavěná hradba v průtokem na šlajsnu.) tak tam od tud jsme skákali do proudu šlajsny, běžně, kdo uměl plavat bez vesty, kdo plavat neuměl měl vestu :mrgreen: Obvykle to do kolen dostalo Pražáky, co tam jezdili na dovolenou 8o nám to přišlo ok a naši tátové, zkušení vodáci v tom neviděli problém :mrgreen: Nebo jsme lehli na matračky a jeli jsme kilometr po řece a pak šlapali zpět do kempu. Na motorce nás táta vozil taky, hlavně k řece na koupání. Jako malé jsme taky chodili do nedaleké sámošky nakoupit, to v době, kdy jsme skoro ještě neuměli počítat. Běžně jsem jezdila vlakem do 30 km vzdáleného města, naši mě posadili na vlak a na druhém konci cesty mě vyzvedl děda. Jezdilo tak spoustu dětí. U babičky jsme nosili dědovi oběd do vrátnice jedné fabriky, kde pracoval jako důchodce, cesta vedla přes hlavní tah. Jenže v době před rokem 89, kolem občas projel kamion na hranice a sem tam pár aut. :lol: Taky jsme chodili sami na koupaliště u babičky.
Doma jsem zas chodili na třešně k silnici, k hlavní státní silnici. Nikdy potom mi už třešně nechutnali tak jako tenkrát. :mrgreen:
Bruslit jsme chodili taky sama, ještě jsem chodila do školky a už jsem chodila se starší ségrou a celou partou na rybník. A dośpělák tam s námi žádný nechodil.

Poustevnice
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 12.01.17 11:30

Stavěli jsme si z balíků slámy bunkry a kouřili jsme uvnitř…
Když se v 70. letech dělaly v obci chodníky a kanalizace, tak jsme si chodili hrát na ty betonové roury…
A když se dělalo veřejné osvětlení a kabely se zakopávaly do země, tak za vsí na poli byly takové ohromné „cívky“ od těch kabelů, tak v nich jsme se „točili“ a kutáleli po poli…

AstraG
Závislačka 4438 příspěvků 12.01.17 11:39

Sedávala jsem ve 3. patře na parapetu a vyhřívala se, pak jsme i skákali z prvního patra. Taky jsme měli oblíbenou skálu, docela vysokou, po ktérá jsme lezli až nahoru. Lezli jsme na kopec, pak dírou v plotě až na střechu vodárny, kde jsme sedávali a koukali dolů na město. Koupali jsme se u jezu a lezli do té vzduchové bubliny. Dále jsem lezli po vysokých hradbách zámku, stačil krůček vedle a spadli bysme. Šplhali jsme po stromech, nahoru to šlo dobře, dolů mě několikrát ubrečenou sundávali kolemjdoucí. Vždy o prázdninách jsme všechny děti postavily na sídlišti stanové městěčko, a lítali venku dlouho do noci s baterkama. Až jednou nás zřejmě nějaký opilec strašil a shodil na nás stan, od té doby se stanové městečko nestavilo, báli jsme se.(Bylo nám kolem 10-13 let) To bych dnes rozhodně mým dětem nedovolila. Brrr to jsou vzpomínky :D A kdybych se více zamyslela, napadlo by mě toho určitě víc.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >