Co všechno můžu udělat, abych dosáhla svého?

Anonymní
15.8.20 14:21

Co vsechno muzu udelat, abych dosahla sveho?

Po dvou letech problemu, kvuli kterym jsem tu uz zalozila nekolik diskusi, jsem se rozhodla opustit sveho partnera.
Mam ale problem. Nejakou dobu jsme spolecne podnikali a on uzavrel jisty extremne hloupy obchod. Druha strana je jisty podvodnik, ktery mi dobrovolne nezaplati. Oficialne je jeho firma v likvidaci a on nema penize, takze z nej beznymi metodami nic neziskam.
Zatim se partner snazil na nej vyvijet tlak a zjistovat informace, ale bojim se, ze se na nej v tomhle ohledu nemohu dale spolehnout.
Pominu-li tohle, uz me napada jenom jedina moznost, jak bych se mozna mohla domoci svych penez:
Mame zde jisteho lokalniho politika, ktery disponuje znacnym mnozstvim penez, neformalnim vlivem a je vyznamnym obchodnim partnerem toho podvodnika. Rikam si, ze pokud vim o nekom, kdo by mi mohl pomoci, je to prave on.
Hacek je v tom, ze se nesnese s mym stale jeste partnerem. Vzajemne si uz roky skodi, jak jenom mohou. Nikdy jsem nepochopila proc.
Ja toho pana osobne neznam a bojim se, ze nebude mit zadny zajem na tom pomahat partnerce nekoho, koho nesnese. Tudiz ode me bude v nejlepsim pripade chtit nejakou protisluzbu. V horsim by mi mohl nejak uskodit.
Navic pokud muj partner zjisti, ze se nejak paktuji s tim panem, budu na me hodne nastvany a domluva s nim bude velmi tezka, ne-li nemozna.
Zbyva jeste i moznost informovat toho pana o aktivitach meho partnera. Je to hodne podle, ale verim, ze kdybych to udelala, tak bych svoje penize urcite dostala.
Penize odepsat a vydelat znovu si nemuzu dovolit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1050
15.8.20 14:25

Jste cvok???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
15.8.20 14:27
@Anonymní píše:
Po dvou letech problemu, kvuli kterym jsem tu uz zalozila nekolik diskusi, jsem se rozhodla opustit sveho partnera.
Mam ale problem. Nejakou dobu jsme spolecne podnikali a on uzavrel jisty extremne hloupy obchod. Druha strana je jisty podvodnik, ktery mi dobrovolne nezaplati. Oficialne je jeho firma v likvidaci a on nema penize, takze z nej beznymi metodami nic neziskam.
Zatim se partner snazil na nej vyvijet tlak a zjistovat informace, ale bojim se, ze se na nej v tomhle ohledu nemohu dale spolehnout.
Pominu-li tohle, uz me napada jenom jedina moznost, jak bych se mozna mohla domoci svych penez:
Mame zde jisteho lokalniho politika, ktery disponuje znacnym mnozstvim penez, neformalnim vlivem a je vyznamnym obchodnim partnerem toho podvodnika. Rikam si, ze pokud vim o nekom, kdo by mi mohl pomoci, je to prave on.
Hacek je v tom, ze se nesnese s mym stale jeste partnerem. Vzajemne si uz roky skodi, jak jenom mohou. Nikdy jsem nepochopila proc.
Ja toho pana osobne neznam a bojim se, ze nebude mit zadny zajem na tom pomahat partnerce nekoho, koho nesnese. Tudiz ode me bude v nejlepsim pripade chtit nejakou protisluzbu. V horsim by mi mohl nejak uskodit.
Navic pokud muj partner zjisti, ze se nejak paktuji s tim panem, budu na me hodne nastvany a domluva s nim bude velmi tezka, ne-li nemozna.
Zbyva jeste i moznost informovat toho pana o aktivitach meho partnera. Je to hodne podle, ale verim, ze kdybych to udelala, tak bych svoje penize urcite dostala.

Právník? Mafián se samopalem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
15.8.20 14:34
@Anonymní píše:

Proč tomu věříš a od koho bys je dostala? A proč jsi přesvědčená, že ten politik o obchodu svého obchodního partnera a tvého přítele netuší?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 14:36
@Uslava píše:
Právník? Mafián se samopalem?

Podle pravnika nemam sanci. Ten podvodnik oficialne nic nema. Teoreticky bych se jeste mohla spojit s ostatnimi veriteli, ale nevim, zda bychom spolecne neceho mohli dosahnout.
Mafian se samopalem je nelegalni a do neceho takoveho se nechci poustet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 14:40
@Jahor píše:
Proč tomu věříš a od koho bys je dostala? A proč jsi přesvědčená, že ten politik o obchodu svého obchodního partnera a tvého přítele netuší?

Protoze mam informace, ktere takovou cenu maji. Dokazu si predstavit, ze by mi ty penize dokonce zaplatil on sam.
Ten politik o tomhle obchodu s velkou pravdepodobnosti nic netusi; nemyslim, ze by ho takove veci zajimaly.

• Citovat
  • Nahlásit
1050
15.8.20 14:41

To je hra nebo to myslíte vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
15.8.20 14:42
@Anonymní píše:
Podle pravnika nemam sanci. Ten podvodnik oficialne nic nema. Teoreticky bych se jeste mohla spojit s ostatnimi veriteli, ale nevim, zda bychom spolecne neceho mohli dosahnout.
Mafian se samopalem je nelegalni a do neceho takoveho se nechci poustet.

Je ten podvodník nebezpečný? Můžeš si dovolit na něj libovolně zatlačit?

Pokud ano, mohla bys rozkrýt jeho aktivity (vlastnictví firem a podobně) a přesvědčivě vyhrožovat, že se znalostí těchto informací obejdeš ostatní věřitele, spojíš je, udáš ho pro daňové podvody a podobně… naděláš mu spoustu potíží, které mu za to nestojí? Mohla bys tak z něj vyrazit aspoň něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 14:43
@Alriga píše:
To je hra nebo to myslíte vážně?

To myslim vazne, proc?

• Citovat
  • Nahlásit
882
15.8.20 14:44
@Anonymní píše:
Protoze mam informace, ktere takovou cenu maji. Dokazu si predstavit, ze by mi ty penize dokonce zaplatil on sam.
Ten politik o tomhle obchodu s velkou pravdepodobnosti nic netusi; nemyslim, ze by ho takove veci zajimaly.

Nevím… prodej informací se obvykle přeceňuje a v praxi spíš hrozí, že jak začneš naznačovat, tak z tebe zadarmo vytáhne maximum a zbytek si už sám zjistí. Ale to musíš posoudit sama, zda bys to fakt reálně dokázala prodat.

V čem je zádrhel? Co by to znamenalo pro tvého přítele? Jen ztrátu peněz nebo hrozící vězení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
15.8.20 14:45

@Jahor Skvělá rada. Tomu se říká vydírání a kromě toho, že jde o trestní čin, je to poněkud riskantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1050
15.8.20 14:46
@Anonymní píše:
To myslim vazne, proc?

Tak jestli to myslíte vážně, tak si hrajete s ohněm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
15.8.20 14:47
@Alriga píše:
@Jahor Skvělá rada. Tomu se říká vydírání a kromě toho, že jde o trestní čin, je to poněkud riskantní.

Proto se ptám, zda je nebezpečný. A vydírání - asi záleží, jak konkrétně to bude prezentovat. Hrozba hromadné žaloby věřitelů by asi jako vydírání neprošla, i kdyby se podvodník stavěl na hlavu. Ale uznávám, může to být na hraně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.8.20 14:49
@Jahor píše:
Je ten podvodník nebezpečný? Můžeš si dovolit na něj libovolně zatlačit?Pokud ano, mohla bys rozkrýt jeho aktivity (vlastnictví firem a podobně) a přesvědčivě vyhrožovat, že se znalostí těchto informací obejdeš ostatní věřitele, spojíš je, udáš ho pro daňové podvody a podobně… naděláš mu spoustu potíží, které mu za to nestojí? Mohla bys tak z něj vyrazit aspoň něco.

Nemyslim, ze by nekomu fyzicky ublizil, on je jenom podvodnik, ktery zkousi, co si na koho muze dovolit. Ja sama na nej zatlacit nedokazu, prozoze nemam jak.

Partner se snazil jit cestou, jakou navrhujes, ale zatim to k nicemu nevedlo. Zda to v budoucnu prinese nejake ovoce, nevim. Ja sama na nikoho takhle sbirat informace nedokazu, navic se staram sama o male batole, snazim se udrzet pri chode zbytky firmy, abych se udrzela nad vodou. Rodinu na hlidani nemam. Moje sance uspet nyni v necem takovem jsou mizive.

• Citovat
  • Nahlásit
882
15.8.20 14:56
@Anonymní píše:
Nemyslim, ze by nekomu fyzicky ublizil, on je jenom podvodnik, ktery zkousi, co si na koho muze dovolit. Ja sama na nej zatlacit nedokazu, prozoze nemam jak.Partner se snazil jit cestou, jakou navrhujes, ale zatim to k nicemu nevedlo. Zda to v budoucnu prinese nejake ovoce, nevim. Ja sama na nikoho takhle sbirat informace nedokazu, navic se staram sama o male batole, snazim se udrzet pri chode zbytky firmy, abych se udrzela nad vodou. Rodinu na hlidani nemam. Moje sance uspet nyni v necem takovem jsou mizive.

Nevím, působí to složitě. :think: Můžeš zkusit vyvinout přes partnera tlak a pak nabídnout velkorysou dohodu, která bude zpočátku spočívat jen ve věcech, jako je uznání dluhu a podobně. Tedy měnit s ním čas a klid pro něj za munici pro budoucnost a stahovat síť pomalu, postupně.

Té druhé možnosti - říct nějaké informace, to takhle bez konkrétních znalostí asi nejde posoudit. Ze zkušenosti vím, že lidé tyhle věci obvykle přeceňují a vlivní a protřelí obvykle neplatí za informace velké peníze nezkušeným, ale možná je tohle výjimka.

Celkově to působí, že nemáš ani nic pořádného v ruce pro soud, ani velký klacek, kterým bys to nahradila a ani čas a ochotu si takový klacek opatřit. :nevim:

Příspěvek upraven 15.08.20 v 14:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama