Co všechno se vybavuje pro miminko chvilku po narození?

1670
1.4.16 18:31

co vsechno se vybavuje pro miminko chvilku po narozeni?

Neinformovanost k danej teme me inspirovala k zalozeni.
Co vsechno se vybavuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1776
1.4.16 19:17

Do porodnice prijde matrikarka, zřídí ti rodný list, ktery se pak vyzvedne na úřadě podle příslušnosti porodnice, kdes rodila.
Pak musis dite přihlásit na zdravotní pojistovne.
Pak musis jit k doktorce.
To je myslim vsechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
1.4.16 19:21
@sisk píše:
Do porodnice prijde matrikarka, zřídí ti rodný list, ktery se pak vyzvedne na úřadě podle příslušnosti porodnice, kdes rodila.
Pak musis dite přihlásit na zdravotní pojistovne.
Pak musis jit k doktorce.
To je myslim vsechno.

Dekuji za info. Nevite jaka pojistovna je nejlepsi pro mimi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
1.4.16 19:22

Pojisti ho tam, kde jseš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5658
1.4.16 19:28

Já šla jen přihlásit holky na mou pojišťovnu.
Já měla dr domluvenou nějakou dobu před porodem- v porodnici chtějí její jméno a v den propuštění jsem jí volala, kdy mám dojít. Poprvé teda došla ona k nám domů ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
1.4.16 19:35
@Lenek píše:
Já šla jen přihlásit holky na mou pojišťovnu.
Já měla dr domluvenou nějakou dobu před porodem- v porodnici chtějí její jméno a v den propuštění jsem jí volala, kdy mám dojít. Poprvé teda došla ona k nám domů ;)

Det. doktorku mam uz zarizenu. Hned az budu doma z porodnice pride k nam domu se podivat na mimi. Je uzastna a velka odbornice. Ma nasu duveru. Manzel ma jine pojisteni nez ja tak resim dilemu. Jestli jeho nebo moje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24456
1.4.16 20:24
@rena621 píše:
Det. doktorku mam uz zarizenu. Hned az budu doma z porodnice pride k nam domu se podivat na mimi. Je uzastna a velka odbornice. Ma nasu duveru. Manzel ma jine pojisteni nez ja tak resim dilemu. Jestli jeho nebo moje?

To řešit nemusíš, automaticky bude mít tvou pojišťovnu. Pak ho můžeš přehlásit podle aktuálních podmínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
1.4.16 20:34

@rena621 myslim, ze bude mit stejnou pojišťovnu jako ty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20258
1.4.16 20:41

Ještě je dobré nezapomenout si zjistit, jak je to v místě bydliště s popelnicema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
1.4.16 21:56
@Svistice píše:
Ještě je dobré nezapomenout si zjistit, jak je to v místě bydliště s popelnicema.

No to mi vrta hlavou taky. Uz 5let neplatim za popelnice muj manzel nas nahlasil a slozenka chodi jen na neho. Trvaly pobyt mam. I kdyz opakovane jim rikame o to porad jen chodi odpad za 1 osobu. Dekuji za upozorneni musime to zistit :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
1.4.16 21:57
@sisk píše:
@rena621 myslim, ze bude mit stejnou pojišťovnu jako ty

Tak pak dilema vyresena :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20258
1.4.16 22:00

@rena621 Ještě pak, ať si tatínek dítěte nahlásí dítě v práci kvůli slevě na dani. A u tebe v práci asi budou chtít kopii rodného listu dítěte kvůli nároku na mateřskou dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
1.4.16 22:05
@Svistice píše:
@rena621 Ještě pak, ať si tatínek dítěte nahlásí dítě v práci kvůli slevě na dani. A u tebe v práci asi budou chtít kopii rodného listu dítěte kvůli nároku na mateřskou dovolenou.

Uz v praci to mam zarizene, ale manzel ne to mu musim rict. Moc mi pomaha kdyz vim dopredu co vsechno Nas ceka :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20258
1.4.16 22:08

@rena621 Ale v práci budou chtít tak jako tak „důkaz“ (= rodný list), že se Ti fakt něco narodilo. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1670
1.4.16 22:19
@Svistice píše:
@rena621 Ale v práci budou chtít tak jako tak „důkaz“ (= rodný list), že se Ti fakt něco narodilo. ;)

Jj to dava logiku :lol: Dukaz (uz aby to bylo :srdce: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama