Co všechno zabalit k moři - letecky

12272
3.6.15 09:01

Co všechno zabalit k moři - letecky

Prosím o rady zkušených, co všechno zbalit k moři. Máme to letecky, takže jsou tam nějaké limity a já vůbec nevím, kolik a jaké vzít oblečení teplejší. Jestli i nějakou bundu, nebo stačí mikiny, jaké boty, jestli jen otevřené, nebo i zavřené. Nerada bych tahala spoustu nesmyslů, co nevyužijeme, ale nerada bych to tam s rodinou promarodila. Před lety jsme zažila dovolenou v Itálii, kdy bylo asi 4 dny 14 stupňů a to pak jsem kámoškám, co se mi posmívaly, že tahám punčocháče, svetry atd., půjčovala teplé věci, protože nic takového neměly. ;) Taky nevím, co brát na pláž atd. Nejsem příznivcem moře, ale dítě si přeje moře, tak mu to chci splnit. Díky za každý váš postřeh a radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3663
3.6.15 09:10

@tiffany Ahoj :) a kam jedete taky záleží ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
3.6.15 09:12

My měli vždycky 1 mikinu, a nikdy jsme jí u moře nepoužili v podstatě. jen jednou když jsme byli na Kypru koncem dubna, to se večer hodila.boty jen crossky, ale já v nch chodím pomalu celoročně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
3.6.15 09:12

To ja jasné:
plavky, kreditku, foťák, nabíječku na mobil, mobil.
Zbytek koupíš na místě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4279
3.6.15 09:18

Záleží do jaké destinace jedete a kdy? Rozhodně bych pro děti vzala jednu mikču a bundu-šustku aspoň. Boty uzavřené asi ne, jen sandálky, boty do vody(pokud je výskyt ježků) a crosky. Pokud se ochladí dáš ponožky. Každopádně jedny dlouhé kalhoty (tenké&hrubé záleží na destinaci a kdy tam pojedeš)Netahat sebou slunečník nebo přístřešek na pláž.
Do kufříku do letadla nebo batohu, rozhodně si dej kartáčky na zuby, plavky a tričko pro děti(plíny a další nutnévěci na jeden den) = pro případ, že by s vámi nepřiletěly vaše kufry :roll: I to se stává v dnešní době.
Těsně před odletem koukni na destinaci, jaké je tam počasí.
Krásnou dovolenou :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12272
3.6.15 09:21

Díky všem. Letím v červnu do Řecka. Nechci být podrobnější, přeci jenom je to tu veřejné fórum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
3.6.15 09:51

@tiffany my jsme byli dvakrat na ostrove Rhodos, jednou dole jako par, velky vedra a pohoda, podruhe s rocnim synem nahore - vetrna strana, i tak vedro, pohoda :-)
Rekla bych, ze se to neda srovnavat s dovolenou u more nekde v Italii nebo Chorvatsku, protoze tam fakt nebyva tak caste stridani pocasi, ale mozna je to jenom moje zkusenost, ze jsme meli stesti.
Decku jsem toho balila dost, tricka s kratkyma rukavama, kratasky, jedny kalhoty a mikina kdyby nahodou, bodycka a celou dovolenou byl prakticky nahatej s kloubouckem na hlave. To „priobleceni“ asi vyuzijes spis na letisti treba.
Jinak vsechno se tam da koupit (od jidla pres obleceni, drogerii i blbosti na plaz), ale samozrejme jsme brali opalovaci kremy, potom dobrej napad (kterej jsme nemeli) byl jakejsi kram do zasuvky proti komarum, dostali jsme to od rodiny, ktera uz odjizdela a fakt nam to pomohlo. Necekala jsem, ze tam tolik komaru bude, bez ditete na te jizni strane jsme to nezazili. Asi je dobry zjistit si primo neco o te oblasti kam poletite, at se muzete pripravit na konkretni situace.
Jinak pro malyho do letadla jsme meli dost hracek na zabaveni, i nejaky mlsani, nakonec to prospal nastesti. Napadlo by me toho asi vic, ale tak kazdej ti urcite jeste neco poradi, uzijte si to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
3.6.15 09:54

Priprav si jeden lehci svetrik, jednu hodne lehkou bundu (spis kdyby fucelo). ja zasadne litam v uzavrenych botach (je mi v letadle zima na nohy a jedny platene tenisky se siknou), takze sebou uz pak jen letni boty. a do letadla beru i ten svetrik nebo bundicku, jednak usetrim misto v kufru a pak mi je proste behem letu vzdycky zima :lol:
nachystej si toho vic a v den baleni se na weather.com mrkni na predpoved a podle toho nektere veci muzes vyloucit ;)
recko je dost na jihu, na rozdil od chorvatska nebo severni italie tam zima fakt nebyva, pokud nebute mit nejakou ultra smulu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
3.6.15 13:54

Já synovi balím vždycky kratasy, slipy, tílka a trika po sedmi kusech, dvoje plavky, crocsy, ručník, dvoje ponožky a triko s dlouhým rukávem. Mikinu a dlouhé kalhoty má na cestu, na nohou Keeny sandály, dvoje boty mu stačily zatím všude. Každému nám balím část věcí do příručního zavazadla, synovo kufr už se nám jednou ztratil v Abú Dhabí. Váhový limit míváme 25kg myslím, ale míváme max těch 11.

• Citovat
  • Upravit
12272
30.6.15 15:06

Tak díky všem. Jsme zpět. Hodily se mikiny, ale jen tak sem tam na pár hodin, kdy třeba chvíli pršelo, tak se ochladilo, ale za hoďku už to zase pařilo. Bundu jsem nevyužila, jen dcerce jsem jí navlíkla, když jsme jeli zpět na letišti. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama