Co vyridit po narozeni mimiska?

131
31.8.05 11:51

Co vyridit po narozeni mimiska?

chtela bych poradit od maminek, co vsechno je potreba po narozeni miminka vyridit na uradech? Dekuji moc za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1428
31.8.05 13:32

Ahoj Lucys,

určitě mimi musíš nahlásit na zdravotní pojišťovně, u které jsi přihlášena i ty. Pak zajít na MU pro rodný list dítěte. S rodným listem skočit na sociálku, kde vyřídíš přídavky apod..
Už si to moc nepamatuju, ale určitě jsem si to našla ve starších diskuzích i já. Tak se zkus podívat.

Ahoj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16762
31.8.05 13:38

ahojky,
nejprve si vyříd rodný list miminka, průkaz zdr. pojišťovny ( jako u maminky). A pokud bydlíš v obecním či státním bytě, tak se mimi také hlásí na byt. odbor,který byt spravuje. Na víc si nevzpomínám.

Irias + Štěpán 6,5 m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
31.8.05 14:15

Ahoj Lucys, já tohle řešila před měsícem :roll:

1. rodný list ti matrika vyřídí během tvého pobytu v porodnici, někdy ho dávají před odchodem domů, mě přišel asi týden po porodu doporučeně domů (v papírech, které jsem dostala v poradně před porodem jsem vyplňovala adresu, kam ho chci zaslat)
  1. jeho kopii pošleš zaměstnavateli (dle naší mzdové účetní slouží pro sociálku jako doklad o narození a délky tvé mateřské dovolené)
  1. prvních 8 dní po porodu je mimčo pojištěné u tvé pojišťovny, do těch 8 dnů ho musíš nahlásit u pojišťovny, kam ho chceš přihlásit (někdy je nutné osobně, já jsem syna přihlašovala u OZP a tam jim stačilo telefonicky nahlásit údaje z rodného listu)
  1. můžeš ale nemusíš dojít na místní úřad s kopií rodného listu ohl. přihlášení k trvalému pobytu (prý to stejně dostávají každý měsíc z matriky)
  1. až budeš mít čas tak si s rodným listem a vyplněnou žádostí o porodné zajdeš na místní sociálku (porodné je 8,600,– Kč)
  1. o rodičovské přídavky se žádá u sociálky až po 6 měsících

Toť myslím vše, jasné je, že se do 2 dnů po příjezdu z porodnice nahlásíš svému dětskému doktorovi, který mimčo vyšetří.

Měj se hezky a úřadům zdar!

Gina a Ríša (zítra 5 týdnů)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
420
31.8.05 15:59

Jen abych předešla omylům: po šesti měsících se žádá o „rodičovský příspěvek“ na který přejdeš z mateřské. O přídavky na dítě musíš požádat na sociálce co nejdřív, jinak ti (vždy po třech měsících) propadnou!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
31.8.05 16:17

Ahoj, jen bych chtěla doplnit, že mi od sociálky nedávno přišel dopis, že musím zaslat kopii rodného listu dítěte na oddělení kde řeší mateřskou, jinak přijdu o mateřskou. A vůbec je nezajímalo, že tam tu kopii už mají kvůli porodnému i kvůli příspěvku na dítě.. prostě to je jiné oddělení a chtěli to znova. Holt úřední šiml…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
31.8.05 17:29

Diky moc, maminy. Konecne jsem trochu v obraze.
Ale ze nam ten zivot urady znacne zneprijemnuji 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama