Co vzít miminku do porodnice - Obilní trh?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kofolkal
Kecalka 107 příspěvků 07.01.17 20:08
Co vzít miminku do porodnice - Obilní trh?

Ahoj holky, tak nějak se to blíží a já začínám prát věcičky pro prcka a chci si nachystat tašku do porodnice. Zhruba co a jak vzít - vím - jakoby pro sebe a věci ostatní. Ale co pro miminko - oblečení - kolik čeho a to ostatní? A co třeba je k dispozici v porodnici Obilní trh? Poradíte? Děkuji :srdce:

Nejnovější zkušenosti z porodnice Obilní trh

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 07.01.17 20:48

Nevim co je obilní trh… :mrgreen:

Lidym
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 3 inzeráty 07.01.17 21:04

@mamina89 Název porodnice.

Jannnča
Závislačka 3772 příspěvků 07.01.17 21:06

@mamina89 Možná stačilo místo otázky pohledat. Byl by to menší počet písmenek.

http://www.fnbrno.cz/…i-trh-11/k37

Lidym
Ukecaná baba ;) 2278 příspěvků 3 inzeráty 07.01.17 21:09

@kofolkal Dívala jsem se na jejich stránky a nic jsem tam nenašla. Jinak do většiny porodnic si bereš plenky, ubrousky a oblečení většinou půjčují. Nebo můžeš vzít svoje. Ono stejně za tebou přijde partner na návštěvu, tak by ti potřebné donesl. Já měla doma nachystanou autosedačku s balíčkem oblečení na cestu z porodnice. Tam jsem využila jejich košile, ale rodila jsem v létě, tak bylo mimino v jejich košili a plence v zavinovačce. Jinak bych vzala 3× overálky.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 07.01.17 21:52
@Jannnča píše:
@mamina89 Možná stačilo místo otázky pohledat. Byl by to menší počet písmenek.http://www.fnbrno.cz/…i-trh-11/k37

A tobe to nějak extrémně vadí, ze jsem se zeptala? Nechápu tyhle rypalky, za každou cenu si musí píchnout… :pocitac:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 07.01.17 22:11
@kofolkal píše:
Ahoj holky, tak nějak se to blíží a já začínám prát věcičky pro prcka a chci si nachystat tašku do porodnice. Zhruba co a jak vzít - vím - jakoby pro sebe a věci ostatní. Ale co pro miminko - oblečení - kolik čeho a to ostatní? A co třeba je k dispozici v porodnici Obilní trh? Poradíte? Děkuji :srdce:

Vzala bych si bodycko, dupacky, nějakou lehčí kombinezku do auta(my měli takovou fleesovou), deku do auta a cepicku na hlavu :mrgreen: Vše velikost 56. V případě, ze by miminko bylo větší, tak by ti někdo dovezl větší věcicky. ;) ale zhruba v tomhle jsem vezla syna z porodnice ja :mavam:

orchidea2016
Kecalka 304 příspěvků 07.01.17 23:09

Vem si toho oblečení více. Mně, než loni sestry přinesly na výměnu košilku, tak to fakt trvalo… A když se poblinkal dvakrát za s sebou, bylo mi řečeno, že jim to matky kradou a vyměňují to kus za kus.

Maschka
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 08.01.17 00:01

@kofolkal Ahojky, vzala bych tak 3 bodyna nebo overalky, 2 dupajdy, 3 látkové plenky, jednorazovy plenky, bepanthen, ubrousky. Většinou dávají balíček, kde jsou vzorky, jako třeba sudocrem, dudlik, krem… ruzne, jak kdy, jak co. Kdyz jsem potřebovala, tak mi obleceni vyměnili. Ale většinou měli uz jen vetsi velikosti, plenky třeba uz neměli. Kosilky pro mimca jsem nemela rada, protože jim lezla zada. Pro sebe jsem pouuzivala jejich košile, těch měli dost :) Možná bych si vzala i zavinovacku, kdyby ji mimco durch proprdelo. Aby meli… Ale to muze donést i návštěva, stejne tak pak oblečení, ve kterým pojede domu.

Maschka
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 08.01.17 00:10

@kofolkal Ještě me tak napadá rukavicky nebo ponozky, když by mimco melo dlouhé nehty, tak aby nemelo poskrabany obličej.

Hoa Mai
Kelišová 5717 příspěvků 19 inzerátů 08.01.17 00:12

@kofolkal Na Obilňáku jsem byla 2×, do porodky jsem pro miminko brala jen plínky, přebalovací podložky a alternativu vlhčených ubrousků, které nemám ráda. Oblečení a kosmetiku si vzít můžeš, pokud ti vadí erár, pokud ne, je zbytečné. Oblečení, zavinku, plínky pod hlavičku, čepičku apod. ti dají, s výměnou nikdy nebyl problém, vše vyměňovali ráno před vizitou, pokud bylo třeba vyměnit znova v průběhu dne, člověk si pro to musel dojít, ale nebyl problém. Kosmetika tam taky nějaká je, ale já ji nepoužívala, miminka jsem v porodce nekoupala, nemazala. Je dobré mít ty přebalovací podložky. Sice tam jednu nebo dvě dostaneš, může se stát, že ti to bude stačit na celý pobyt, ale taky se může stát, že ti to mimčo při přebalování počurá a budeš jich potřebovat víc. Já jsem si je dávala v noci i pod sebe, kdyby mi náhodou protekla vložka, ať nemám špinavou postel.

kofolkal
Kecalka 107 příspěvků 08.01.17 07:10

@Lidym Děkuji, já si taky říkám, že většinou mají k dispozici a je fakt, že mě manžel snad navštíví i druhý den :D doufám… :D tak může zbytek přivést. Děkuju! :)

kofolkal
Kecalka 107 příspěvků 08.01.17 07:12

@mamina89 Já to taky nechápu, proto jak jsem s emiminem začala v červenci, tak jsem s ním hned skončila. Jakoby by to byl problém, když se člověk něco zeptá. Jasně, spoustu věcí si vygooglím, ale přece jen… a pak si připadám jak koza, že se něco zeptáš, co je přece nad nebe jasné! :) Ale tuto otázku jsem nevěděla kam jinam položit :)

kofolkal
Kecalka 107 příspěvků 08.01.17 07:16

@mamina89 Děkuji, tak nějak jsem si na tohle myslela, že v tomto pojedeme domů. nějaká košilka, polodupačky, čepička, asi i rukavičky a máme takovou jemně chlupatou kombinézku, pak šup do zavinovačky a hotovo. A raději vezmu i tu deku :) :kytka:

kofolkal
Kecalka 107 příspěvků 08.01.17 07:17

@orchidea2016 Děkuji, vezmu. Ale standardně by měli dávat teda oblečení miminku k dispozici asi všechny porodnice, že?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Malý blondýn s černou botou: Má Juncker během konference každou botu jinou?

Na tiskovou konferenci v belgickém Bruselu, kde vystoupil předseda Evropské... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >