Co z tuňáka v konzervě k obědu?

3.10.19 10:01

Co z tunaka v konzerve k obedu

Ahoj maminky dostalq jsem konzervy s tunakem od rio a nwm co z nej chtela bych neco k obedu co z nej delate popripadne recept dekuji mockrat za zachranu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

492
3.10.19 10:02

Testovinovej salát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 10:04

Salát, jak píše @JancaS84, nebo tuňákové karbanátky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 10:04

Já ho zamíchám (i se šťávou nebo olejem z plechovky) s kuskusem, rýží, bulgurem, co zrovna mám, a udělám takové „rychlorizoto“ ;)
Plechovkového tuňáka nijak neupravuju, protože by se rozpadl - aby tě nenapadlo ho nějak nahřávat třeba na pánvi.
Prostě do horké rýže/kuskusu/bulguru zamíchám tu plechovku, trochu opepřím a je to. Ono se to maso ohřeje od té přílohy.
Já k tomu mám ráda ještě sterilovaný hrášek, to už je pak fakt plechovkový oběd, ale tak jednou za čas… :pankac: :mrgreen:

Příspěvek upraven 03.10.19 v 10:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3278
3.10.19 10:07

@Premek_Orac

prosím o recept na ty tuňákové karbanátky. DĚKUJI :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
3.10.19 10:07

Já ho dávám i do tortill se zeleninou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
879
3.10.19 10:08
@Mar__tanka1983 píše:
Já ho zamíchám (i se šťávou nebo olejem z plechovky) s kuskusem, rýží, bulgurem, co zrovna mám, a udělám takové „rychlorizoto“ ;)
Plechovkového tuňáka nijak neupravuju, protože by se rozpadl - aby tě nenapadlo ho nějak nahřávat třeba na pánvi.
Prostě do horké rýže/kuskusu/bulguru zamíchám tu plechovku, trochu opepřím a je to. Ono se to maso ohřeje od té přílohy.
Já k tomu mám ráda ještě sterilovaný hrášek, to už je pak fakt plechovkový oběd, ale tak jednou za čas… :pankac: :mrgreen:Příspěvek upraven 03.10.19 v 10:07

termín „plechovkový oběd“ pobavil :mavam: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 10:09

@Gerberka Já je měl v restauraci :-/. Ale zahlédl jsem, že receptů je na internetu víc, líbí se mi třeba s cuketou a řeckým jogurtem… Odkazy se vkládat asi nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 10:12

Těstoviny s tuňákem - jen se to smíchá, zakape citronem, volitelně bylinky nebo koření - supr jídlo pro lenochy :D kdyby děti jedly tuňáka, tak jim to hned dnes naservíruju 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5407
3.10.19 10:15

Těstoviny, tuňák (může být i povařená smetana - to mají rádi děti) + parmazán. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56308
3.10.19 10:20

Salát - s brokolicí, olivami a nivou ( jde tam hodit i kukuřice nebo nakrájet vejce)
salát s těstovinami a další zeleninou
tunáková pomazánka, do bagety se zeleninou
do tortily se zeleninou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1560
3.10.19 10:23

Smicham s majonezou a do bagety/tortily/testovin, s nejakou oblouhou (kukurice nebo salatova okurka apod) Zdraveji bez majonezy ale s ni to lepe drzi po kupe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 10:29

Když není čas, stačí hodit na máslo (v nouzi i olej, ale není to tak mňam) pokrájenou cibuli, na to po chvíli vyklopit libovolný pytlík mražený zeleniny a smažit/dusit to. Stačí sůl, pepř a když zrovna mám, tak kapku asijský chilli omáčky. Mezitím uvařím těstoviny, s těmi to pak smíchám a vrazím tam i tu konzervu tuňáka. Na to dávám ještě strouhaný sýr. Stačí klidně obyčejný eidam nebo gouda, lepšího sýra je na tuhle kejdu asi i škoda. Zní to nic moc, ale když se to dobře okoření a nešetří se s tou opečenou cibulí, je to kupodivu fakt dobrý! :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5407
3.10.19 10:41

Jinak na večeři tuňáková pomazánka nebo tuňák smíchaný s cottage sýrem nebo žervé atd. To miluji :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.10.19 10:42

My delame takovy rychly obed. Uvarime si testoviny, do nich smichame rybu a zvlast uvarime brokolici na mensi kousky nakrajenou a vse smichame dohromady, je to perfektni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama