CO z vajec z Velikonoc?

3425
7.4.10 10:19

CO z vajec z Velikonoc?

Holky, co děláte z těch vajec, co vám zbyly z Velikonoc? Já jich mám asi 10 uvařených a nevím, co s tím, jedině vajíčkovou pomazánku, nemáte někdo opravdu chutný a třeba i netradiční recept?
Nebo co dalšího by se z těch vajec dalo vymyslet?
A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
7.4.10 10:21

Tak to nevím, já budu dneska dělat obyč vajíčkový salát :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
7.4.10 10:24

Angu - a co do něho všechno dáváš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
7.4.10 10:29

já budu dělat vajíčkovou pomazánku! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
7.4.10 10:30

taky by mě zajímalo, co s nima. Letos už byl starší na koledě, tak jich máme doma asi tak 30. Včera byly k obědu zapečené brambory s vajíčkama a uzeným, k večeři vajíčkový salát. Ještě přemýšlým, že na zítřek udělám k obědu španěláky a tím je má fantazie vyčerpaná. Škoda, že ty vejce nemůžu zamrazit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
7.4.10 10:31

No, holky, tak šup sem recepty! :-) Se přiznám, že jsem snad v životě vajíč. pomaz. nedělala.. :oops: Tak co tam dám? Vajíčka :mrgreen: , máslo, sýr..? A co dál?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
7.4.10 10:33

Vajíčkovou tlačenku. Dává se do srnčího hřbetu. Recept je na sáčku se želatinou na vaječnou tlačenku. Kromě vajec se tam dává i steril. zelenina a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3338
7.4.10 10:35

Anduli já dělám úplně obyč. pomazánku: vajíčka, majolka, horčice, cibulka, trošku pepře s maličko soli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28787
7.4.10 10:36

Já dělám vajíčkovou pomázánku:vajíčka,pomazánkové máslo,rostlinné máslo na zjemnění,trochu strouhaného tvrdého sýra,sůl,pepř,hořčici,někdy lžičku majonézy - tak to dělám pro dospělé,pro děti bez koření,hořčice a majonézy..

Tchýně ji dělá trochu jinak,dává tam vajíčka,jednu vařenou bramboru - na nadstavení,nejde to poznat,je toho víc a ušetří to vejce,ale to teď nepotřebujeme :mrgreen: ,dva tavené sýry,rostlinné máslo,ochutí.

Taky jsem zvědavá,jestli někdo napíše netradiční recept :nevim: Máme v lednici asi 5 vajíček - Adámek si vykoledoval.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12141
7.4.10 10:42

Ahojky, já budu dneska na večeři dělat něco podobného:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…
nebo
http://www.mimibazar.cz/recept.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
7.4.10 10:49

Já jsem dělala včera vaj.pomazánku. Vejce, horčice, majonéza, sůl, pepř, cibule :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
7.4.10 11:04

Já dělala včera muchomůrky z vajíček -

http://recepty.vareni.cz/…-muchomurky/

je to rychle, přidala jsem k tomu ještě ředvičku a trochu bramborového salátu a s chlebíkem to byla prima večeře. A veselá! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13992
7.4.10 11:05

Já se na tu pomazánku naopak těším (ale beztak to stihneme sníst s chlebem :lol: ).
Ještě mě napadají pštrojí vejce - obalit vajíčka do sekané a upéct. Jestli už to tu tedy někdo nezmínil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.10 11:19

ahojky, my děláme vaj. salát - vajíčka, pár kyselých okurek na kostičky,cibule na drobno, majonéza, pár kapek worchesteru, sůl, trošku pepře a trochu láku z okurek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1263
7.4.10 11:25

U nás je taky pomazánka v kurzu! :mrgreen:
Dělám ji s majolkou, taveným sýrem, jarní cibulkou nebo pažitkou. :wink:

A super tip na vajíčkovou tlačenku!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek