Co za výbavičku pro mimi narozené květen/červen?

4.11.19 22:54

Co za výbavičku pro mimi narozené květen/červen?

Ahoj, prosím co jste využili u dětí narozených na přelomu květen/červen? Já mám jednoho syna únorového a právěže netuším, zda normálně připravit po něm body s dlouhým rukávem a kalhotky nebo i dokoupit nějaké body s kratkým? nějakou deku? a co rychlozavinovačka využiju nebo spíš balit takový už skoro letní dítě do pleny aby mu nebylo horko? DĚKUJI :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5188
4.11.19 23:18

Dovolim se zahackovat, prvni dite konec unora, druhe ma byt konec cervna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 23:21

Na dítě v červenci jsem měla převážně body s dlouhým. Občas v zavinovačce, občas jen přikryté bavlněnou dekou/plenkou. Samozřejmě i pár body s krátkým, ale mimina mají pořád ledové ruce a nohy. V břiše mají 36-7 stupňů a jak často máš fakt tropy? Taky může být půl léta zataženo, kolem 20 stupňů. Samozřejmě nechystej fusaky a kombinézy, ale bavlněné dlouhé věci klidně. :nevim: Kraťásky jsem u toho úplně pidi mimina ani nevyužila, buď mělo jenom body nebo dlouhé tepláčky.

• Nahlásit
  • Citovat
460
4.11.19 23:32

Ahoj, měla jsem to podobně. První dcerka je únorová, druhá se narodila letos začátkem května. Určitě jsem využila dlouhé overálky a body s dlouhými rukávy. V té vel.56. V den propuštění z porodnice byly 4°C :lol:. Potom od 1 do 3 měsíců jsem hodně využila i krátké věcičky. Byly i dny, kdy byla malá jen v plence a i tak byl zpocená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26920
4.11.19 23:47

Mám dceru v půlce června a využila jsem jen par nejmenších body s dlouhým pro začátek, potom už bylo horko tak jsrm dávala krátké, těch jsem na to léto měla mnohem víc. I dokonce body bez rukavku jsem využila. Dlouhé jsem červenec - srpen snad vůbec nedavala, by se asi upekla. Dečku určitě nějakou slabší do kočárku, rychlozavinku taky jsem používala, hlavne na spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 10:38

@Jogrr Bože tak asi každý dítě jiný rok logicky? :mrgreen: :zed: Přesně jestli to potřebuješ, tak unor 2018 a květen 2020. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.11.19 10:40

@Martassek

@veria Všem ostatním děkuji za zkušenosti :* A budu ráda, když mi napíše klidně ještě někdo, jak to měl :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5188
5.11.19 10:53
@snažillka píše:
@Jogrr Bože tak asi každý dítě jiný rok logicky? :mrgreen: :zed: Přesně jestli to potřebuješ, tak unor 2018 a květen 2020. :kytka:

Draha, ty jsi uplne hloupa. :roll: Ja jsem se zahackovala z toho duvodu, ze jedno dite mam taktez zimni a druhe cekam v cervnu, takze tema je pro me zajimave.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
5.11.19 11:02

@snažillka Měla jsem miminko v červenci, určitě jsem využila body s krátkým rukávem, kratasky jsem taky dávala. Na přikrytí buď slabá dečka, nebo jsem pod ním měla rychlozavinovacku a když se zatáhlo nebo začalo foukat tak jsem ji jen priklopila na miminko. Taky bych se soustředila na materiály. Třeba nějaké letní prostěradlo do kočárku a letní potah na autosedačku. Když se ti miminko spoti neudělají se mu potnicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 11:02

Já jsem byla takový ten tip novopečené maminky, která měla pro jistotu pořešené od každého něco a ve větším množství, musím říct, že dnes se tomu směju, protože ani náhodou nestihl malý vše prostřídat, ale to si člověk pořád říkal :tak ještě tohle a tohle, co kdyby náhodou ;) Štěstí přeje připraveným :lol: Já tedy nejvíc ocenila bodýčka dl.,kr. rukáv, kalhotky a hlavně prodyšný materiál. Když byly pařáky, pak jen body tílko a plenu přez střechu kočáru, aby na něj nepálilo slunce a malý se nepřehřál. Ponožtičky pro každý případ vždy po ruce ;) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
6.11.19 14:47

Ahoj, mne se narodilo miminko 31.5., takze fakt prelom kveten/cerven :lol: Vyuzili jsme rychlozavinovacku, taky body s kratkym a dlouhym rukavem. Urcite lehci deku jsme meli, kdyby nahodou zafoukalo venku, nebo kdyz obcas mela studene rucicky. I kdyz venku bylo docela teplo balila jsem ji dost, at je radsi v teple a ja jsem v klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26920
6.11.19 19:53
@K0čka píše:
Ahoj, mne se narodilo miminko 31.5., takze fakt prelom kveten/cerven :lol: Vyuzili jsme rychlozavinovacku, taky body s kratkym a dlouhym rukavem. Urcite lehci deku jsme meli, kdyby nahodou zafoukalo venku, nebo kdyz obcas mela studene rucicky. I kdyz venku bylo docela teplo balila jsem ji dost, at je radsi v teple a ja jsem v klidu :kytka:

Tak taky to není dobre, když jsou v teple moc zabaleni, ještě nemají termoregulaci a můžou se přehrát. Všeho s mírou. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
6.11.19 21:01

@veria oblikala jsem dite tak jak bylo potreba. Doted nevime co jsou potnicky, opruzena byla jen jednou z nevhodne pleny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
231
8.11.19 06:19

My půlka června, v 50 dlouhé overalky na spaní a pak hlavne body s krátkým, s dlouhým jsem v 50 asi ani neupotrebila, byl hic. V 56 to samé obcas by se mi i hodil overalek s krátkým na spaní, ale zvládli jsme to s lehkým dlouhým, pak body s krátkým pres den, tepláky nebo leginy snad ani neměla na sobě a bylo par „chladnějších“ dnů, tak párkrát mela i body s dlouhým. Využili jsme lehke bavlněné rukavicky a ponožky. Supr byly tenké deky, když foukalo :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama