Snažíme se o dítě už rok - o jaké vyšetření požádat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 15:17
co žádat za vyšetření

Dobré odpoledne,
půjdu rovnou k věci. Rozhodli jsme se s manželem, že bychom chtěli ještě jedno dítě. Nechci říct, že se nějak snažíme, protože nesnažíme. Necháváme tomu volný průběh, nicméně už je to rok a těhotná stále nejsem. Nechci panikařit, jedná se o třetí dítě. Teď půjdu na preventivku ke gynekologovi a chci se mu zmínit. Co mám žádat za vyšetření? Hormonální profil u sebe a spermiogram u manžela? Upřímně moc se rvát lékama nechci, ale čekat třeba dalších 5 let taky ne. Není to tak, že to dítě musíme nutně mít…nevím jak svoje pocity přesněji vyjádřit…

Reakce:
Qadra
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 22.07.19 15:32

Nepíšeš kolik let ti je…hormonálním profilem nic nezkazí š. Spermiogram je asi zbytečný. Nám v Caru řekli, že pokud mám s manželem už dítě, tak je malá pravděpodobnost, že by jeho spermie byly tak špatné, aby nedošlo k otěhotnění…Zkus se pozeptat na AMH odběr krve.Tak se u tebe zjistì počet vajíček, které ještě máš…dále je možné domluvit se na sledování ovulace podle UZ

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.19 19:08

@Qadra já 32, manžel 40. U prvního syna jsme taky čekali cca 2 roky, ale tam jsem rovnala svůj cyklus. U druhého jsme se pár měsíců snažili, pak jsem nesměla otěhotnět kvůli nemoci a pak byl na první dobrou, respektive nám to naprosto ulítlo.

Váš příspěvek
Reklama