Co zahrnuje poplatek "otec u porodu"?

2964
21.9.08 13:05

Co zahrnuje poplatek "OTEC U PORODU"?

Ahojky zeny,

rodila jsem sice dvakrat, poobakrat s manzelem a az dnes me teprve napadlo, zac jsme my to vlastne pokazde vyplazli 500?
Nikdy bych to neresila, kdyby mi ted kamaradky nerikaly, ze jejich parteri dostali po porodu teple jidlo a v prubehu porodu jim byla k dispozici tatranka nebo treba chlazena mineralka…
Manzel dostal akorat zeleny kabatek a cepcu a to ze by stalo tech 500???

Jake mate zkusenosti Vy?

PS. Ze dostavaji najist partneri mi prislo uzasne. Ze jsem nedostala najist ani ja, kdyz jsem porodila o pul osme vecer a dostala jsem az snidani v 7, to uz mi prislo divne… Nekde totiz nosi teple jidlo rodicce jeste na sal.
PPS. Rodila jsem na BULOVCE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4132
21.9.08 13:10

Tak to nevím,já rodila ve Zlíně před rokem a půl a poplatek nechtěli, a to jsme sev vysloveně ptali kdy a kde ho máme zaplatit. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
21.9.08 13:12

Mám taky takovou zkušenost. Přítomnost partnera u porodu 500,–Kč (papírový obleček v ceně - poprvé zelený, podruhé modrý). Jinak nic. I mě trápili hlady. :lol: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1083
21.9.08 13:15

Já rodila v Motole a taky jsme za 500,– dostali jen oblečení, i když si nedovedu vůbec představit, jak se tam muž láduje když já rodím :lol: :lol: :lol: , spíš se pozeptej v jakých nemocnicích rodili, že by se podávalo jídlo v Praze jsem neslyšela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
470
21.9.08 13:19

Mám stejnou zkušenost. Ale na druhou stranu si nedovedu představit, že bych při porodu měla já nebo manžel náladu na jídlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5552
21.9.08 13:25

Taky sme dali 500 za vyprani oblecku. :lol: Ja rodila v noci, takze jidlo nedonesli ani me ani manzelovi. Jo a rodila sem v Tabore.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9130
21.9.08 13:28

Ahoj,
ja jsem rodila v Podoli a manzelovi nabidli jidlo, ale nemel na nej vubec chut, tak ho odmitl, ja jsem dostala pri presunu na sestinedeli krabici dzusu, maslo, vakovanou sunku, syr a k tomu asi 3 krajicky chleba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
21.9.08 13:30

AHoj, já rodila ve Strakonicích a manžel dostal obleček a tatranku. Dodnes si pamatuju že k obědu bylo kuře s rýží a to jsem mu ráda přenechala jinak nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3781
21.9.08 14:11

ahoj,
já jsem rodila (a chystám se zas :lol: ) v Chrudimi. Mohu jen doporučit :wink: - po stránce odborné, lidské i komfortu sálu i šestinedělí. Co se jídla týče, já měla teplou večeři v 1 po půlnoci, manžel dostal pizzu (mají mražené, sestry dají do mikrovlnky) a v lednici na sále měl k dispozici minerálky, tatranky atd., ale stejně nestíhal jíst :lol: (rodila jsem celý den, on tam byl od píchnutí plodovky 8 hodin) . Já byla o hladu už od předchozího večera, kdy zkoušeli zátěžový test, pak od rána vyvolávali, to jsem kvůli možnému císaři jíst nemohla a ani neměla pomyšlení. Po porodu byla ta teplá večeře jak zázrak, byť jsem snědla asi 4 lžíce a víc to nešlo, ale to teplé do žaludku, zážitek 8). Docela nechápu, že to někde nedávají, je to i prevence šokového stavu, proto to nosí hned na sál a mě asistentka do jídla vyloženě nutila. Holky v Brně rodily taky kolem půlnoci a taky prý dostaly.
Pokud někoho zajímají obrázky odtamtud - http://www.hospital.chrudim.cz/index_in.php?…
Překvapilo mě, když jsem od svých brněnských i pražských kamarádek slyšela, že třeba neměly koupelnu s WC na pokoji 8O - to je zde standard - dvoulůžáky s přísluš.! Neumím si představit odbíhat půl dlouhé chodby, nedej Bože po císaři, kdy každý krok bolí. Nebo jsme se často sprchovaly, tak člověk přes dveře slyšel, kdyby se brouček probudil…
Nadstandard= jednolůžák s tímtéž, ale novým nábytkem a TV, platí se 330 za den.
Ono je to asi taky o tom, že menší špitál se líp rekonstruuje než velký, tady proběhla rekonstrukce před 4 lety. Babyfriendly jsou samozřejmě též.
Zas se nám sem ale mamči nenahrňte, takhle je pořád plno, je to na náš bývalý okres tak akorát. :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2661
21.9.08 14:27
Adriane píše:
Mám stejnou zkušenost. Ale na druhou stranu si nedovedu představit, že bych při porodu měla já nebo manžel náladu na jídlo.

Já jsem tedy neměla na jídlo ani pomyšlení (rodila jsem 16 hodin),ale manžel pořád skučel, že má hlad. :roll: :lol: :lol: Ale ke konci ho taky přešel. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
21.9.08 14:29

Tak u nás se těch 500,– dávalo jako na předporodní kurz, aby mohl otec k porodu … no tam nám v rychlosti řekly všechny tři doby porodní, ukázali pokoje a sál a šlo se dom :roll: .A když už otec jednou u porodu byl, podruhé platit nemusí … aspoň to tak platilo teda …

Jinak dostal taky modrý obleček na jedno použití.Ještě ho mám schovaný, je jako nový :lol: :lol: .
K jídlu nedostal nic, a já byla od rána od 7 na vyvolávání, a ve 3 odpol když se skorem nic nedělo a já fňukala že mám hlad tak si teprva vzpoměli, že tam mají pro mě oběd :roll: .

• Nahlásit
  • Citovat
xyz
3294
21.9.08 14:30

Totéž co Betty!
CHRUDIM.
Tatranky, kafe, minerálka, rychlovarná konvice, mikrovlnka, mražená jídla, tuším, že i nemocniční strava...... to nevím úplně jistě. Myslím, že mu nabízeli snídani.
Při prvním porodu toho moc nesnědl, jen vypil minerálku, tak jsem ho sprdla :wink: , že si měl vzít za ty prachy aspoň tatranku do kapsy :lol: :lol: :lol:
Při druhém si šel hned vařit kafe, jakjsme přišli na pokoj :lol: Jenže to jsme šli na plánovaného císaře, tak bylo času dost.

Chrudimská porodka je fakt super, ale těžce natřískaná. Rodí se tu z Pardubic, ale i z Prahy. Občas, když vidím u fotek v Deníku, odkud maminky jsou, tak úplně koukám 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.08 14:30

Marjanko
můj manžel nedostal v porodnici NIC, a těch 500 musel zaplatit i v případě, že by byl jen na hekárně a ne na porodním sále. Nakonec na ten porodní sál šel (nechtěl mě nechat samotnou, když to viděl), takže se zkrátka zůstalo u té pětistovky, ale nic mu za to neposkytli.
Jen jednoho andělíčka do kterého se ještě moc nevešel, takže na něm rupnul ve švech :-)

• Nahlásit
  • Citovat
884
21.9.08 15:24

V Plzni na Lochotíně za 500 Kč taky jen jednorázový obleček. První jídlo jsem dostala až na šestinedělí v době, kdy se normálně rozváželo jídlo všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Fik
21.9.08 15:34

tak to slysim prvne 8O
rodila jsem v Brne, taky jsme zaplatili 500 Kc, partner nedostal ani oblecek, byl pekne ve svem /sice na ambulanci bylo neco o bilem triku, tak jsme ho meli v tasce, ale ani jej nevytahl/.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama