Co zajistit, udělat, či změnit před početím?

Anonymní
21.3.20 15:31

Co zajistit, udělat, či změnit před početím?

Zeptala jsem se na tuto otázku své gynekoložky, která se mi vysmála. Přesto si myslím, že to není neopodstatněná otázka. Prosím, ženy, které už jste v tomhle ohledu „zkušenější“, co byste poradily?
Je mi jasné, že každý by měl omezit nezdravou stravu, snažit se v době, kdy nezažíváme nějaké psychické potíže a samozřejmě vyvarovat se kouření, alkoholu,… Mne by ale zajímalo, jestli jste si zašly na nějaké odborné vyšetření, změnily jste něco zásadního (např. omezily dobu na počítači), pomohly vám vitamíny, jestli něco změnil váš partner a tak dále.

Pozn.: Někoho možná napadne, jak je to pošetilá otázka, „prostě to zkus a hotovo“. Jenže my jsme už o jedno těhotenství v počátku přišli a já chci mít jistotu, že udělám vše správně. Věřím, že tahle diskuse bude užitečná i dalším ženám, které třeba mají před početím pochybnosti. Děkuji předem za všechny užitečné rady :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

28166
21.3.20 15:42

Jediny co ma smysl je zacit brat kyselinu listovou. ;) Jistotu nemas nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13411
21.3.20 15:43

Nikdy neuděláš všechno správně a čím víc tlačíš na pilu, tím hůř to jde. A jen malý postřeh k té “zdravé stravě”…spoustu let jsem se léčila s neplodnosti a během těch let jsem přirozeně otěhotněla dvakrát. Pokaždé v tom byla lahev Jégra a opice jak Kingkong… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2371
21.3.20 15:45

Pár měsíců před tím než jsme si řekli, že se začneme snažit jsem začala užívat obyčejný vitamíny pro těhotné za pár kč z DMka. Pak jsem se jednou otrela manželovi o trenky a bylo to. U obou dětí stejný postup. :nevim: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
21.3.20 16:01

Měli jsme s manželem detoxikační kapky od MUDr. Jonáše (marion-jj.cz). Stačí napsat mail do jeho poradny a kapky posílají poštou. Máme s nimi jen tu nejlepší zkušenost na vše možné. Dávám je i malé před každým očkováním a neměla ani žádnou reakci, jako miminko ji netrápilo bříško, nikdy nebyla osypaná, nešupinkovatěla se kůže apod…z jeho výzkumu je spousta kapek na ledajaký problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.20 16:05

Poprvé jsme se taky nijak zvlášť nesnažili, předem jsem brala jen kyselinu listovou, prostě to přišlo. Ale pak jsme bohužel o miminko přišli. Od té doby se nám nedaří, nevím, jestli něco nedělám špatně. Už jsou to 2 roky. Doktorka mi jen řekla, že jsem zdravá a mladá, tak se podaří holt později. Byla bych vděčná i za nějakou babskou radu, jsme ochotní vyzkoušet leccos, jen když to nějak podpoříme. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.3.20 16:06

@LuciMik94 Děkuji moc, to bych mohla vyzkoušet. Užívali jste je tedy oba? Od Jonáše jsem měla od známých něco na alergii a také to pomohlo.

• Nahlásit
  • Citovat
1524
21.3.20 16:16

Jak pise @Janli, ja bych ten alkohol uplne nezatracovala. U nas taky zafungoval na 100% :mrgreen: 2 tehotenstvi - 2 navraty z party s dvojkou v krvi a byl to jediny nechraneny styk, ktery jsme v danem mesici meli :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
96
21.3.20 16:17
@Janli píše:
Nikdy neuděláš všechno správně a čím víc tlačíš na pilu, tím hůř to jde. A jen malý postřeh k té “zdravé stravě”…spoustu let jsem se léčila s neplodnosti a během těch let jsem přirozeně otěhotněla dvakrát. Pokaždé v tom byla lahev Jégra a opice jak Kingkong… ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3798
21.3.20 16:25

No manželka pokaždé vysadila antikoncepci. :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
21.3.20 16:42

Ja som v 41 rokoch otehotnela na prvý šup (s ovu testami).. brala som rôzne vitamíny, pila zeleninovo-ovocné šťavy a pod., tak som si myslela, že asi to má zmysel a niečo na tom je. A potom som potratila, hneď na začiatku a jasné, kto by nemal otázky, že prečo?? Nejaká genetická chyba, stres, vek..? :nevim: Ono asi nech sa snažíš akokoľvek, vždy môže niečo byť, prečo to nedopadne. A naopak, niekto nerobí nič a všetko ide hladko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13411
21.3.20 17:05

Pokud se snažíte dva roky, tak je něco špatně. Vykašli se na vitamíny a objednej se někam do CARu. Potřebujete s manželem oba důkladný vyšetření. Po dvou letech není na co čekat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.3.20 17:09

@Janli To si právě taky říkám, ale konzultovala jsem to s doktorkou a ta je přesvědčená, že nám ani jednomu nic není, že je to maximálně mojí psychikou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.3.20 17:12

@Deborah Mě až zaráží, kolik lidí otěhotní jen tak, skoro omylem. A naopak kolik lidí k tomu přistupuje zodpovědně a mají problémy. Ale zobecňovat se to určitě nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
13411
21.3.20 17:16
@Anonymní píše:
@Janli To si právě taky říkám, ale konzultovala jsem to s doktorkou a ta je přesvědčená, že nám ani jednomu nic není, že je to maximálně mojí psychikou.

Pokud paní doktorka nemá na stole křišťálovou kouli, tak si to cucá z prstu. Oboje má asi stejnou vypovídací hodnotu. Obtěžovala se ti aspoň udělat hormonální profil, štítnou žlázu, zjištění ovulace ultrazvukem a partnerovi spermiogram?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama