Co zařídit po rozchodu, když máme dítě?

Anonymní
10.1.20 07:53

Co zařídit po rozchodu, když máme dítě?

Ahoj holky. Včera jsme se rozešli po domluvě s partnerem, rozchod proběhl v klidu, iniciativa nás obou. V pohodě jsme se na všem domluvili, chceme se odstěhovat s dcerou do místa, kde partner pracuje a dál fungovat jako rodiče, partner nás chce podporovat štědře finančně, chceme zůstat dobrými přáteli. Já zase chci partnerovi co nejvíce vycházet vstříc ohledně styku s dcerou a pokud budeme ve stejném městě, bude to pro nás tak nejlepší (časem vyzvedávání ze školky/školy, styk i během týdne). Oba bysme rádi aby dcera na našem rozchodu byla co nejmíň bitá.
Co se chci ale zeptat, žili jsme jen na psí knížku, nerada bych celou tuhle situaci tahala k soudu, protože jsme oba rozumní a bývalý miluje dceru do morku kostí a řekla bych, že i my dva se máme rádi. Co všechno zařídit, aby bylo vše v pořádku? Myslím po úřadech.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
75880
10.1.20 07:56

Pokud nechces, tak nemusis resit nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 07:59

@j.a.n.i1 děkuji, jediné co jsme se s partnerem domluvili, tak bych si nechala dceru svěřit do péče, to stačí zajít na OSPOD a podat žádost?

• Citovat
  • Nahlásit
68504
10.1.20 07:59
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Včera jsme se rozešli po domluvě s partnerem, rozchod proběhl v klidu, iniciativa nás obou. V pohodě jsme se na všem domluvili, chceme se odstěhovat s dcerou do místa, kde partner pracuje a dál fungovat jako rodiče, partner nás chce podporovat štědře finančně, chceme zůstat dobrými přáteli. Já zase chci partnerovi co nejvíce vycházet vstříc ohledně styku s dcerou a pokud budeme ve stejném městě, bude to pro nás tak nejlepší (časem vyzvedávání ze školky/školy, styk i během týdne). Oba bysme rádi aby dcera na našem rozchodu byla co nejmíň bitá.
Co se chci ale zeptat, žili jsme jen na psí knížku, nerada bych celou tuhle situaci tahala k soudu, protože jsme oba rozumní a bývalý miluje dceru do morku kostí a řekla bych, že i my dva se máme rádi. Co všechno zařídit, aby bylo vše v pořádku? Myslím po úřadech.

Nemusíš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
10.1.20 08:00

Pokud mu věříš, že nezačne dělat zle, tak v podstatě nepotřebuješ vůbec nic. Doteď jste také neměli papírově nic, jedete dál. Kde není žalobce, tam není soudce. Takže nemusíš řešit vůbec nic, pokud věříš, že se bez problémů dohodnete dál a nenastanou problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68504
10.1.20 08:00
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 děkuji, jediné co jsme se s partnerem domluvili, tak bych si nechala dceru svěřit do péče, to stačí zajít na OSPOD a podat žádost?

Nestačí. Bud to necháte neupravené a nebude jí mít v péči nikdo. A tím pádem zůstane v péči obou rodičů. A nebo to musí přes soud. Proč jí chceš do péče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 08:07

@Lama Lama jo ahaaaa, tak ještě že jsem napsala. No tvrdila mi to známá, že si jí musím nechat svěřit do péče. Ale ona si úplně nesedla s partnerem, tak asi chápu. :zed:

Jak říkám, ten rozchod byl spíš úlevný, byli jsme spolu i na párové terapii, bohužel. Nakonec po x měsících večerních debat jsme se domluvili takto, bohužel si spolu víc sedneme jako přátelé, než pár a rádi bysme to takhle zachovali, protože už vždycky budeme “rodina” pro tu malou. Nemusí vyrůstat v prostředí, kde se rozchodem rodičů převrátí svět na ruby.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 08:08

@Lama Lama já se přiznám, že se v těch úřadech a těhle věcech prostě nevyznám :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
68504
10.1.20 08:11
@Anonymní píše:
@Lama Lama já se přiznám, že se v těch úřadech a těhle věcech prostě nevyznám :nevim:

Já bych se na to vybodla. Prostě jděte o d sebe, domlouvejte se a úřady nechte spát. POkud se dohodnete a nepotřebuješ dávky, tak není svěření potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16084
10.1.20 08:21

Pokud je to tak, jak píšeš, tak vám oběma tleskám, bez ironie! Kéž by taková situace, kdy se oba rodiče v klidu domluví, byla častější. Osobně bych nedělala nic, máte jí v péči oba, což je vlastně i do budoucna výhoda (pokud jeden z vás nezačne dělat zle)-máte stejná práva i povinnosti. Jen buď obezřetná, pokud se na scéně objeví nějaká nová žena - soudě dle místních diskuzí může najednou být problém i tisícovka měsíčně navíc… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.20 08:27

@unuděná o tom jsme taky včera mluvili. Říkala jsem mu to, že to tady čtu denně a že je mi z toho úzko. Zvlášť pokud si založí pak rodinu s jinou ženou. To je asi tak jediný co mě trápí. :?

• Citovat
  • Nahlásit
258
10.1.20 08:28

Akorát mě napadá jedna věc, co když si otec dítěte najde jinou partnerku a nastanou změny - bude chtít dítě míň/víc například, nebo už vás na popud nové partnerky nebude chtít finančně (tolik) podporovat?
Jako že se změní okolnosti a ústní dohoda by mohla padnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
10.1.20 08:30

@unuděná aha, vidím, že smýšlíme podobně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
10.1.20 08:32

Na aperiu se tomu trocu věnují https://aperio.cz/…te-i-nadale/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16084
10.1.20 08:33
@Anonymní píše:
@unuděná o tom jsme taky včera mluvili. Říkala jsem mu to, že to tady čtu denně a že je mi z toho úzko. Zvlášť pokud si založí pak rodinu s jinou ženou. To je asi tak jediný co mě trápí. :?

@Cassiopea10
Nojo, tohle se těžko dopředu odhaduje, nicméně nikdy není pozdě vzít to přes soudy, kdyby bylo nejhůř :nevim: Možná bych si z opatrnosti schovávala transakce (alimenty) a nějak dokumentovala, jak často se vídají apod., aby pak bylo od čeho se odpíchnout. Na druhou stranu pokud je rozumnej a o dceru jeví zájem, pak se snad nenechá úplně zblbnout nějakou nextkou :think: Těžko říct no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat