Co zaručeně zabírá na prdíky a bolení bříška?

113
11.4.16 17:51

Co zaručeně zabírá na prdíky a bolení bříška?

Zdravím maminky,

naše 19 denní dcerka začala trpět na prdíky a bolesti bříška. Nejčastěji jí to chytne při a po kojení.. Po chvíli kojení zrudne, začne až hystericky plakat, kolikrát se sotva nadýchne, jak pláče. Bříško má tvrdé, propíná se.. Do toho se snaží papat, protože má hlad, ale asi ji to tak bolí, že to teče všude jinde, jen ne do pusinky (strašně se u toho vrtí), nebo se zakucká.
Dost mě trápí, že ji nemohu nijak pomoc.

Máte některá radu, co zaručeně zabírá? Nemyslím tím žádnou chemii (tu bych do ní nechtěla cpát, pokud najdu něco přírodního), ale třeba kapky z bylinek atd.

Koupili jsme kapky baby calm, ale někdy prostě nezabírají. Bříško jí masíruji i nahřívám, ale kolikrát je to marný :,( Zkoušeli jsme jí s manželem dávat fenyklový čaj od ukonč. 1. týdne.. Po kojení ji dám vždy do úlevové polohy na ruku, do klubíčka, na rameno - částečně něco vykrká a vyprdí..

Na internetu jsem našla i nějaké probiotika, ale když je koupím, nevím, zda budou mít nějaký účinek.

Co se jídla týče, tak nejím nic, co se nedoporučuje a co nadýmá. Na to si dávám opravdu pozor. Vyřadila jsem z jídelníčku úplně i bílou mouku, luštěniny, perlivé vody.. Piju i hodně fenyklového čaje, kojícího, ale bez efektu..

Dostala jsem radu, abych přešla na sunar, že po něm žádné problémy nejsou, ale to nechci, když plně kojím. Přece jen je mateřské mléko nenahraditelné. A zvlášť, když je ještě takhle maličká.

Tak pokud budete mít nějaké osvědčené rady, dám za ně půlku království a princeznu k tomu :mrgreen: Nebo jsem už úplně zoufalá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

119
11.4.16 17:53

Ahoj za zkusku nic nedate ale kouknete na bezplenkovou metodu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3244
11.4.16 17:55

@B. Lucie za radu se Sunarem by někdo zasloužil nakopnout :-D to jsou věci… nene, sunar určitě ne, je super, že kojíš, brzy bude líp. CO mám kamarádky, které musely dávat UM, tak tam ty prdy a koliky jsou často mnohem horší, pořád přemýšlet, jaké mléko vybrat, jestli to není tím daným druhem apod., v tomto (a mnoha dalších) ohledu je kojení rozhodně lepší.

Co by mohlo pomoct - já si nemůžu vynachválit rektální rourku, na prdy a zácpy zabrala v podstatě hned. Pak jsem dávala baby calm a později probiotika biogaia

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26389
11.4.16 17:56

@B. Lucie mně pomohlo vysadit kojící čaje a syna držet od fenyklu, jemu to bolení bříška hodně zhoršovalo. Netvrdím, že to je univerzální rada, ale někdy to pomůže. A jako další jsem vysadila Vigantol. Existuje nenadýmavá varianta, už si nepamatuju název.
Na UM bych nepřecházela, protože to nemusí být řešení. Mně se syn odstavil v půl roce (kvůli nemoci) a zkoušeli jsme asi 4 značky, než mu mlíko sedlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
11.4.16 17:58

Začala jsem jíst laktobacily a malý mažu bříško Pupíkem - u nás funguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10638
11.4.16 17:59

Probiotika nám pomohli na 100%. Zkusit to můžeš. Ale počítej s tím, že to cca týden trvá než zaberou. No, jinak, mazali jsme chladivým gelem Pupík, nahřívali jsme a masírovali.
Na Sunar bych nepřecházela ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7586
11.4.16 18:02

Já dávala Infants Dophilus, také pomáhal. Ale já dokrmovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
11.4.16 18:07

U nás jedině biogaia je to sice drahší, ale jediné co nám zabralo…sunar není řešení, to zas budeš řešit zácpu…

• Citovat
  • Upravit
719
11.4.16 18:10

@B. Lucie vydržet :P opravdu a dávat pří kojení průběžně pořád odkrkávat, pokládat na bříško před kojením - už i takhle malinká na chvilinku může. Jinak nic nezabere, probiotika to mohou zlepšit, ale nejlepší lék je čas :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8547
11.4.16 18:10

@Billi pridavam se s nazorem, ze me pomohlo vysadit kojici a hlavne fenyklovy caj. Nadyma brutalne me a tedy nadymalo i malou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
357
11.4.16 18:11

U nás masáže bříška Pupikem a espumisan.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
11.4.16 18:19

Emulips, na netu sezenes, zabral ihned. anyzovy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
237
11.4.16 18:49

Nám pomáhal nejvíc šátek. Jak mel bříško u mě na břichu a hřáli jsme se a piškot se pěkně uvolnil, tak to vždycky povolilo. Takze jsme to spojili s prochazkami. Navíc když jdeš tak se ještě tvým pohybem jemné masíruje malému bříško. Počasí je teď ideální.
A nosit na tygra (u nás na letadlo :) Různé polohovat a cvičit nozickama. Laktobacily můžou taky pomocí, nám se neosvedcily, někdo si je pochvaluje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Uju
6745
11.4.16 19:04

U nás 100% zabíral Baby calm-jsou to čistě přírodní kapky a nehrozí nějaké předávkování. Doporučila mi je sestřenka (doktorka) jako věc, kterou bere jako jednu z nejlepších. Je fakt, že zabraly ohromně rychle, ale nemají dlouhodobý účinek, takže pokud malá plakala a bylo to taky ke spánku, tak jsem ji je dala a za 10minut byl klid a klidně spala¨, jen teda když se ji spát moc nechtělo, tak za půl hodinky byl problém znova, ale i tak to byla ohromná a spolehlivá pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.4.16 19:07

U každého zabere něco jiného. Na umělé nepřicházej, to je hloupost. Malého bříško trápilo skoro do 3 měsíců a nám zabíralo masírovat bříško pupíkem, pak dát nahřátý peckový polštářek a před každým kojením jsem dávala kapičky babycalm nebo na lžičku kmínový čaj + já jsem častějí jedla kmínovou polévku. Sice jsem taky prděla, ale dost mi i zachutnala :) a pak jsem ještě cvičila nožičkama malému. Naštěstí pak bříško přešlo a já si mohla začít dávat i nadýmavé věci jako čočka, zelí..
Místo Vigantolu používám od Jamieson Baby bébé-D

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama