Co zjistí na ušní

17923
16.12.20 18:23

Co zjistí na ušní

Ahoj. Ve zkratce, syn nemluví, jsme odeslani na ušní. Stalo se někomu, že i přesto, že reaguje na jméno, rozumí pokynům a slyší cvaknutí dveří přes 2 místnosti, tak by se jednalo o „něco s ušima“? Jako ten důvod nemluvy :think: díky za názory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26849
16.12.20 18:29

@Bubla Bůčková syn měl vodu v uších kvuli častým zánětům. Díky tomu hůř slyšel. Dostal gromety, začal slyšet a mluví.
Taky mi přišlo, že slyší, ale slyšel hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 18:33

Nedělám na usnim, ale v pribuznem oboru s nedoslychavymi. Asi bych šla k foniatrovi, tedy ke specializovanemu lékaři na hlas a řeč, ne na normální ORL.

• Citovat
  • Nahlásit
3945
16.12.20 18:36

@Bubla Bůčková

Kamarádka též říkala, že kvůli vodě ze zánětů slyšel její syn hůř, měl ventilační trubičky. Prý dr říkal, že si má představit, že má hlavu pod vodou a tak to dítě slyší - slyší, ale blbě.

Taky pořád zkouším, jestli slyší. Zdá se mi, že reaguje. Ale víš jak, tu 100% jistotu prostě nemám. Jenže nás náš dr neposlal, čekáme do tří let. Což mě trochu děsí, aby pak zas nebylo na něco pozdě.

Buď ráda, že vás vaše dr posílá. ORL je první krok. Když už nic, aspoň budeš mít vyloučenou jednu potenciální příčinu. Moc držím palce!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 18:40

@Whitedog kolik je dítěti? Jestli máte podezření a třeba vám vyšel blbě novorozenecky screening, tak čekat do 3 let mi přijde jako docela mazec, náš foniatr říkal, že jeho cílem je, aby dítě mělo nejdéle do 18 měsíců sluchadla, spíš do roka (máme i půlroční miminka).

• Citovat
  • Nahlásit
30296
16.12.20 18:42
@Bubla Bůčková píše:
Ahoj. Ve zkratce, syn nemluví, jsme odeslani na ušní. Stalo se někomu, že i přesto, že reaguje na jméno, rozumí pokynům a slyší cvaknutí dveří přes 2 místnosti, tak by se jednalo o „něco s ušima“? Jako ten důvod nemluvy :think: díky za názory.

Asi bych to úplně nevylučovala. ale pokud rozumí pokynům řekla bych, že na to prostě jen jde pomaleji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3390
16.12.20 18:42

Ale tvému malému jsou 2 roky, ne? Jako náš se tady až po 2 roce hodně rozmluvil. Tedy pomohlo to, bohužel, že já skončila v nemocnici a pak musel s námi tatínek zůstat doma. Kluci jezdili na ryby a tam ti rybáři s ním mluvili a jak měli jinou slovní zásobu, než já, tak se rozmluvil. Samozřejmě tou slovní zásobou nemyslím nějaké sprosťárny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30296
16.12.20 18:43
@Anonymní píše:
@Whitedog kolik je dítěti? Jestli máte podezření a třeba vám vyšel blbě novorozenecky screening, tak čekat do 3 let mi přijde jako docela mazec, náš foniatr říkal, že jeho cílem je, aby dítě mělo nejdéle do 18 měsíců sluchadla, spíš do roka (máme i půlroční miminka).

Vždyť píše, že je to proto, že dítě nemluvi.
Jinak se jeví, že slyší. :nevim:

Ušní je první, kam se posílá, aby se vyloučila porucha sluchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 19:02

@Bábrdl já ale nereagovala na zakladatelku. :)

• Citovat
  • Nahlásit
5679
16.12.20 19:03

Jak nemluví? Jako vůbec? Švagr začal kloudne mluvit až snad ve 2,5-3 letech.. Nikdo to teda neřešil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
16.12.20 19:05

U syna na ORL přišli ja vodu v uších, kvůli zánětu. Proto hůř slyšel. Jak se vstrebala voda, slyší dobře. Taky zalezi, kolik je diteti let. Pokud 2, jak tu enkdo psal, tak bych mluvení zatim neřešila, zvlášť pokud normálně reaguje na jméno, pokyny. Pokud 3, tak už ano. U nemluveni se snad vždy začíná ušima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
16.12.20 19:18

Možná než ušní rovnou sluchové centrum? Ušetřís si jednoho doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
16.12.20 19:31

@Bubla Bůčková kolik je přesně malému? Reaguje a dorozumívá se jinými zvuky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10101
16.12.20 19:31
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17923
16.12.20 20:37
@Anonymní píše:
Nedělám na usnim, ale v pribuznem oboru s nedoslychavymi. Asi bych šla k foniatrovi, tedy ke specializovanemu lékaři na hlas a řeč, ne na normální ORL.

Pardon, ano je to fono a rovnou i propojeny s logo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat