Co znamená kompatibilita?

Anonymní
3.6.21 15:06

Co znamená "kompatibilita"?

Dobrý den,

co to slovíčko znamená vím:) Ale spíš jak je to v praxi? Kamarádka mi tvrdila, že když si dva „voní“, tak jsou kompatibilní - myslím biologicky. Když si nevoní, nebo třeba je jim nepříjemné líbání, tak vlastně biologicky kompatibilní nejsou.

Je to tak? Já zase četla, že čím větší rozdíl mezi partnery je, z hlediska „chemie“, tím lépe a vysvětlovala jsem si to tak, že si ti dva právě úplně nevoní, že nemají stejnou a pro sebe přirozenou chemii.

Ptám se jen ze zvědavosti, nechci se rozcházet s přítelem, protože mi voní :lol: Ale vím že nějací lidi spolu nemusí mít děti a není pro to jiný důvod než právě ta nekompatibilita.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4507
3.6.21 15:14

Já bych řekla, že čím jsou odlišnější, tím víc si voní ;)
A jinak jsou různé druhy kompatibility, nejen ta „chemická“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 15:17

@Julča001 no právě asi jo, ale nedává mi to smysl. My jsme s partnerem jak sourozenci, jsme si fakt hodně podobní, rysy, pigment, vzrůst - konstituce…a nikdy mi nikdo nevoněl víc jak on.

• Citovat
  • Nahlásit
4507
3.6.21 15:19
@Anonymní píše:
@Julča001 no právě asi jo, ale nedává mi to smysl. My jsme s partnerem jak sourozenci, jsme si fakt hodně podobní, rysy, pigment, vzrůst - konstituce…a nikdy mi nikdo nevoněl víc jak on.

Ty myslíš vzhledově? To bych řekla, že už vůbec nehraje roli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 15:21

@Julča001 jj vzhledově, proto jsem usuzovala že jsme tak nějak ve všem stejní a máme stejnou chemii :lol: A kámoška mi to rozmluvila, že naopak, že čím je odlišnější, tím víc jsme ze sebe „paf“. A já si k sobě představila snědého vysokého chlapa (tedy opak mě), který byl tedy asi nejvíc „kompatibilní“ - myslím teď biologicky

• Citovat
  • Nahlásit
64351
3.6.21 15:23

Ja to chápu spis jako shodu povahovou, názorovou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4507
3.6.21 15:24
@Anonymní píše:
@Julča001 jj vzhledově, proto jsem usuzovala že jsme tak nějak ve všem stejní a máme stejnou chemii :lol: A kámoška mi to rozmluvila, že naopak, že čím je odlišnější, tím víc jsme ze sebe „paf“. A já si k sobě představila snědého vysokého chlapa (tedy opak mě), který byl tedy asi nejvíc „kompatibilní“ - myslím teď biologicky

No, to je blbost, já myslím, že tam jde o feromony a imunitní systém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 15:27

@Julča001 a když já někomu voním, tak zákonitě by měl i on mně? Nebo mně může vonět a já jemu ne?

• Citovat
  • Nahlásit
4507
3.6.21 15:30
@Anonymní píše:
@Julča001 a když já někomu voním, tak zákonitě by měl i on mně? Nebo mně může vonět a já jemu ne?

Myslím, že se to protnout nemusí, jinak by nebylo tolik nešťastných lásek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
3.6.21 15:49

Prý čím dále jsme od sebe geneticky (příbuzností) tím více si voníme. Četla jsem to tak v nějaké knížce - je to prý nějaká přírodní ochrana, aby se nerodily degene děti :)
Ta vůně je něco, co ej to dané…
Líbání je asi spíš otázka nějakého cviku a citu a to v tom dle mého nehraje žádnou roli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 15:55

@AnetEska prý právě i líbání v tom hraje roli :lol: nevím kde to četla, ale že prostě je člověk se kterým je to líbání takový přirozený a pak jiný, se kterým to nejde a vlastně nevíš proč - nejde o techniku.

Já bych mě s přítelem pojmenovala jako sourozence :lol: fakt jsme strašně podobní. Ale asi to fakt nehraje roli a ty feromony a imunitní systém je výrazně odlišný.

• Citovat
  • Nahlásit
7224
3.6.21 16:01

Pokud se teda bavíme ve smyslu fyzické kompatibility, ono to s tím „voněním“ si nebude až tak jednoduché. Prý to není až tak o genech a jejich rozdílnosti, jako o imunitní odpovědi. Tj. měl by nám vonět ten, kterého náš imunitní systém snese, proti němuž nebude bojovat, atd.

Jeden příklad za všechny… tady v diskuzích se často objevuje zmínka o tom, že ženám nevoní muži jiné rasy, že mají zvláštní pižmo, například. Přitom ti by čistě teoreticky měli být geneticky poměrně dost rozdílní, a tudíž „kompatibilní“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32857
3.6.21 16:04
@Anonymní píše:
@AnetEska prý právě i líbání v tom hraje roli :lol: nevím kde to četla, ale že prostě je člověk se kterým je to líbání takový přirozený a pak jiný, se kterým to nejde a vlastně nevíš proč - nejde o techniku.Já bych mě s přítelem pojmenovala jako sourozence :lol: fakt jsme strašně podobní. Ale asi to fakt nehraje roli a ty feromony a imunitní systém je výrazně odlišný.

Měla jsem to u posledního a trvajícího vztahu. Jakmile jsem se k němu přiblížila, bylo to tam. A bylo to vzájemné. Ale může to podle mě být i jednostranné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.6.21 16:05

@Hecate to je pravda, mně černoši nevoní vůbec, ač se mi na pohled nějací velmi líbí.
S tím imunitním systémem to ale smysl dává a je pravda, že se říká, jak nějaké páry nemají děti proto, že imunitní systém ženy je „nepřijme“, ať už spermie tak pak zárodek třeba.

• Citovat
  • Nahlásit
882
3.6.21 16:14

Chodila jsem s chlapi, co se mi strašně líbili, ale ta chemie tam tolik nebyla a já si říkala proč sakra! Vždycky pro mě u nich byl problém orální sex. Prostě bylo vidět, že se nutím.

S mým posledním - taky mi je mimochodem dost podobný, to miluju a dělala bych to snad denně :mrgreen: Přitom reálně to není moc můj typ, ale je to úplně jedno, protože chemie funguje na 1000 % a o tom to je :)

Podle mě je to tím imunitním systémem a myslím si, že čím víc si lidi voní, tím víc jim pak třeba jdou děti, ale to si jen tak usuzuji :) Prostě že to „prostředí“ spolu funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat