co znamená minimální trvanlivost?

574
16.7.08 12:37

co znamená minimální trvanlivost?

Ahoj holky,

možná vám bude můj dotaz připadat jako blbost, ale já si fakt nemůžu vzpomenout.

Dneska mi totiž přišla mlíčka s minimální trvanlivostí do 21.8.2008, je to 9 krabic a já vím, že to do tohoto data nespotřebujeme. Tak právě proto chci vědět co přesně znamená minimální trvanlivost.

Děkuji Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

286
16.7.08 13:04

„Minimálna trvanlivosť“ znamená dobu, počas ktorej si výrobok zachová svoje špecifické vlastnosti, ak je správne uskladnený. Inými slovami, výrobok s prešlou dobou „minimálnej trvanlivosti" môžeme stále bez problémov konzumovať, avšak výrobca už neručí za senzorické vlastnosti výrobku (chuť, vôňa atď.).

Ak to dobre chápem jedná sa pravdepodobne o mliečka ako Beba, Nutrilon....., no ja osobne by som si nechala len krabice, ktoré by som spotrebovala do toho dátumu a pre istotu si ostatné vymenila… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7666
16.7.08 14:06

A můžu se zeptat, odkud to přišlo?
Jednou se mi to stalo u příkrmů, že měli min,trvanlivost a věděla jsem, že to nestačíme sníst. Přišlo mi to trochu blbé, je fakt, že prodejci to může být fuk, ale já chtěla zásobu pro prcka na dýl. Nakonec jsem to dala po kamarádkách, aby se to snědlo :?

Co je pro prcka bych si asi netroufla po MT už dávat, ale já jsem docela opatrná, co se týká jídla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
16.7.08 14:42

Holky děkuji za odpovědi.

Já si to právě u mlíčka taky pro malou nerisknu, už jsem se s paní domluvila a krabice mi vymění, vím, že by tomu nic být nemělo, ale přece jen je to miminko a nechci aby byli nějaké potíže.

Papu, mlíčko si objednávám přes jednu pani přes internet, dělá v lékárně a vždy to bylo v pohodě, až dneska, ale to zase není takový problém který by mě namíchnul tak abych na ni zanevřela, jsem s ní moc spokojená.

Šárka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama