Reklama

Co znamená tahle formulace ve smlouvě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 23:57
Co znamená tahle formulace ve smlouvě

Holky dali jsme dceru do jeslí ale průběh je horší než jsem čekala. Školné je tam 4200 a už ji tam dávat nechci. První měsíc chápu že nám nikdo nevrátú ale Jen mě zaráží tohle ve smlouvě. Já měla za to, že se Může přerušit kdykoliv a nerozumím tomu, jestli budeme muset platit těch 6 měsíců 8o nebo jak je tam psáno dále, že můžeme vypovědět bez udání důvodu od následujícího měsíce. Děkuji za radu, přikládám foto

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4243 příspěvků 06.09.18 00:02

A to jsi smlouvu pri podpisu necetla? Chapu to stejne, jako Ty a takovou smlouvu bych v zadnem pripade nepodepsala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 00:06
@Jogrr píše:
A to jsi smlouvu pri podpisu necetla? Chapu to stejne, jako Ty a takovou smlouvu bych v zadnem pripade nepodepsala.
Četla jsem ji. Taky mi to vrtá hlavou asi jsem to přehlídla. Prosím bez poznámek. Já to chápu tak, že smlouva je uzavřena na 6 měsíců ale dá se vypovědět bez udání důvodu od nasledujícího měsíce. Snad se najde někdo, kdo to objasní. Každopádně se zítra zeptám.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 514 příspěvků 06.09.18 00:22

Myslím že @j.a.n.i1 by mohla znát odpověď.
(Omlouvám se za označení ale co jsem tak vysledovala tak máš odpovědi na smlouvy :D)

rozand
Závislačka 2938 příspěvků 06.09.18 00:32

Myslím, že ano, budete muset platit.

Uživatel je onlinek.a.t.u.s.i.k
Povídálka 23 příspěvků 06.09.18 05:17

Smlouva neni uzavrena na 6 mesicu ale na dobu neurcitou… a ano minimalne tech 6 mesicu musite zaplatit. A ukoncit bez udani duvodu lze ( pokud to dite nezvlada ) ale podle me nejdriv po tech sesti mesicich ( samozrejme tam dite muzete prestat davat hned to ale nic nemeni na tom ze tech 6 mesicu budete muset doplatit ).

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 06.09.18 05:19

podle me je smlouva nejasna a da se vykladat obema zpusoby. o te vypovedi driv nez po 6 mesicich bych se i hadala a klidne zasla za pravnikem. u clanku s vypovedi neni explicitne napsano, ze ji nejde podat v dobe 6 mesicu od uzavreni.

Halamka
Závislačka 3576 příspěvků 1 inzerát 06.09.18 06:31

Mě se zdá také zvláštně napsaná.
Ano, uzavru ji na 6 měsíců, ale výpověď mohu podat kdykoliv. Myslím, že půl roku placení i když školka nevyhovuje, je mimo.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62943 příspěvků 3 inzeráty 06.09.18 06:51

@Korculalala Taky si nejsem jista, mam podobny nazor jako @nozu ze z ni jasne nevylpyva, ze by se tech 6 mesicu muselo zaplatit… Taky bych sla do pravnika, mozna rovnou tu vypoved nechat napsat jim, at je tam jeho hlavicka.

mau-mau
Závislačka 3171 příspěvků 06.09.18 07:05

Tu smlouvu psal nějaký neumětel, protože ta dvě ustanovení jsou celkem v rozporu. Ovšem vzhledem k té konkrétní formulaci, kdy je výpověď účinná, tj.ve vašem případě 1.rijna, bych tedy jistě neplatila půl roku. Míč pak bude na jejich straně hřiště, aby tě dali k soudu, pokud to nezaplatíš a soud jim díky takto nejasné formulaci nemůže vyhovět. Platila bych podle ustanovení o výpovědi :palec:

mgdln
Závislačka 4518 příspěvků 06.09.18 07:13

Podle mého názoru:
Aby jste byli nuceni platit 6 měsíců, muselo by být v ostatních bodech uvedeno, že jsou platné za předpokladu platnosti bodu 1

Ostatně samotný bod 1 je podezřelý, že je v kapitole o ukončení smlouvy. Z něho by de fakto plynulo, že výpověď můžete uskutečnit pouze 2× do roka.

Podala bych výpověď na základě bodu 2 nebo 3b s tím, že pokud se bude spolek dožadovat proplacení dalších měsíců, obrátila bych se na právníka. Před tím bych se s nimi samozřejmě chtěla domluvit jako člověk. Třeba žádný problém nebude nebo by pomohlo např. najít za vaše dítě náhradu apod. Věřím, že dohoda ke spokojenosti obou se dá najít vždy a především nevěřím, že by se jim chtělo soudně se domáhat svých 6m peněz.

Na druhou stranu, pokud vás výhradně upozorňovali, že je nutné pro jejich existenci platit vždy celý půlrok, bylo by to od vás nefér. Tento jejich počin chápu, neboť kdyby jim takto odešla po měsíci polovina dětí, tak nemají na provoz pro zbylé děti.

Pro takové případy je vždy lepší domluvit se předem. Předem vyjasnit, jak postupovat, když by děťátko dál nemohlo docházet.

Držím palce, ať se smysluplně domluvíte a zachováte dobré mezilidské vztahy.

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 06.09.18 07:33

No,mě osobně zase přijde,že je to napsané jasně. Těmi šesti minimálními měsíci se prostě jistí,aby jim každé dítě ,,neuteklo" po týdnu. Ale než bych se hnala za právníkem,zkusila bych se domluvit,jsme přece lidé.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1420 příspěvků 06.09.18 08:01
@Aduš8 píše:
No,mě osobně zase přijde,že je to napsané jasně. Těmi šesti minimálními měsíci se prostě jistí,aby jim každé dítě ,,neuteklo" po týdnu. Ale než bych se hnala za právníkem,zkusila bych se domluvit,jsme přece lidé.

Taky to tak vidím..nechtějí riskovat, že jim to polovina dětí zabalí po prvním měsíci, tak se jistí, že musíš za všech okolností zaplatit půlrok i když už chodit nebudeš..tak jako u dodav.energi­i atd.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27287 příspěvků 06.09.18 08:05
@mgdln píše:
Podle mého názoru:
Aby jste byli nuceni platit 6 měsíců, muselo by být v ostatních bodech uvedeno, že jsou platné za předpokladu platnosti bodu 1

Ostatně samotný bod 1 je podezřelý, že je v kapitole o ukončení smlouvy. Z něho by de fakto plynulo, že výpověď můžete uskutečnit pouze 2× do roka.

Podala bych výpověď na základě bodu 2 nebo 3b s tím, že pokud se bude spolek dožadovat proplacení dalších měsíců, obrátila bych se na právníka. Před tím bych se s nimi samozřejmě chtěla domluvit jako člověk. Třeba žádný problém nebude nebo by pomohlo např. najít za vaše dítě náhradu apod. Věřím, že dohoda ke spokojenosti obou se dá najít vždy a především nevěřím, že by se jim chtělo soudně se domáhat svých 6m peněz.

Na druhou stranu, pokud vás výhradně upozorňovali, že je nutné pro jejich existenci platit vždy celý půlrok, bylo by to od vás nefér. Tento jejich počin chápu, neboť kdyby jim takto odešla po měsíci polovina dětí, tak nemají na provoz pro zbylé děti.

Pro takové případy je vždy lepší domluvit se předem. Předem vyjasnit, jak postupovat, když by děťátko dál nemohlo docházet.

Držím palce, ať se smysluplně domluvíte a zachováte dobré mezilidské vztahy.

ne, z toho plyne, že po těch šesti měsících už může dát výpověď kdykoliv…

Já bych se asi zkusila nejdřív dohodnout…

nozu
Extra třída :D 11587 příspěvků 06.09.18 08:34
@lilith1 píše:
Taky to tak vidím..nechtějí riskovat, že jim to polovina dětí zabalí po prvním měsíci, tak se jistí, že musíš za všech okolností zaplatit půlrok i když už chodit nebudeš..tak jako u dodav.energii atd.

jo, tak záměr, aby měli 6 měsíců pokrytý, je jasný. ALE ve smlouvě je výpověď ošetřena tak, že není napsáno, že by se nemohla podat v průběhu těchto 6 měsíců. V práci dělám se smlouvami a poměrně komplikovanými (ale nejsem studovaný právník). V tomto případě je něco jiného záměr zpracovatele smlouvy a něco jiného, co je tam konkrétně napsáno. Mají to fakt špatně napsané, protože body 1 a 2 si odporují.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec rodin, odvlečené děti a vláda gayů? O tom Istanbulská úmluva opravdu není

Istanbulská úmluva. Termín, který oživl po vystoupení monsignora Petra Piťhy.... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >