Co znamenají hodnoty u zubaře?

Anonymní
1.3.21 22:44

Co znamenají hodnoty u zubaře?

Ahoj, byla jsem dnes u zubaře. Když se mi zubař díval do pusy říkal čísla 1 2,2 1, 3 2 atd. co to znamená? To „měří“ paradentozu? Díky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1579
1.3.21 22:49

:lol: To vazne? Takhle bezne zubari oznacuji zuby, zacina se nahore odprostredka, takze ty dva prvni naraznikovy zuby nahore jsou 1 atd… jsi byla poprve u zubare nebo jsi troll? :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
763
1.3.21 22:58
@Anonymní píše:
Ahoj, byla jsem dnes u zubaře. Když se mi zubař díval do pusy říkal čísla 1 2,2 1, 3 2 atd. co to znamená? To „měří“ paradentozu? Díky

😀 To jako vazne? Ty hlavni predni dva zuby jsou jednicky, pak uz se jen urcuji strany vlevo a vpravo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
MaM
225
1.3.21 23:25

Tak ještě také podle toho, co u toho dělal. Pokud zkoumal sondou zuby, šlo velmi pravděpodobně o označení zubů. Ale pokud přitom ďoubal sondou do dásně na různých místech mezi zuby, mohl to být PBI index (index krvácivosti dásní a zkoumání jejich stavu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1316
1.3.21 23:42

Pokud počítal až do sedmi či osmi, šlo o zuby, pokud jenom do tří, jak píšes, jednalo se o dásen, pokud tedy nemáš na každé straně jenom tři zuby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 23:54
@MaM píše:
Tak ještě také podle toho, co u toho dělal. Pokud zkoumal sondou zuby, šlo velmi pravděpodobně o označení zubů. Ale pokud přitom ďoubal sondou do dásně na různých místech mezi zuby, mohl to být PBI index (index krvácivosti dásní a zkoumání jejich stavu).

ano měl sondu a šťoural mi do dásně, právě tohle mi nikdy před tím nedělal. O počítání zubů samozřejmě vím. Opravdu jsem ve svých 35 letech nebyla u zubaře poprvé ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat