Co znamenají protilátky pod hodnotu meze pro pozitivitu?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.1.22 18:54

Co znamenají protilátky pod hodnotu meze pro pozitivitu?

Ahojte. Co prosím znamená, když mám protilátky proti covidu pod referenční mezí pro pozitivitu? Ptala jsem se v laboratoři, jestli je to jen chyba/odchylka měření, paní říkala, že ne, že prostě nějaké mám, ale není to pozitivní. Co to znamená? Kde jsem ty protilátky vzala, když jsem covid neměla? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19409
26.1.22 18:58

Jak víš že si ho neměla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:01

@lachtanice86 chodím každé dva měsíce na komplet testy - igG igM igA - vždycky všecko negativní, k tomu xy antigenů, vždy negativní. Nikdo z naší rodiny covid neměl a nevím ani o žádném rizikovém kontaktu, nikdy jsem neměla karanténu. Předpokládám teda, že jsem ho opravdu nikdy neměla, skoro jistě ne, protože by mi asi aspoň nějaké protilátky ty dva měsíce zůstaly. Teď poprvé mám nějaké protilátky, ale ty igM, ty krátkodobé. Na PCR jsem ale negativní a igG nemám žádné.

• Citovat
  • Nahlásit
30133
26.1.22 19:10

No tak jsi ho zdalky potkala v busu, ale ty dva viry nevyvolaly chorobu( ani tvorbu protilatek).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5140
26.1.22 19:17

IgM se začíná tvořit cca 3.-5. den od infekce, IgG až za 14 dní.
Je možné, že se ti třeba něco rozjíždí, IgM začíná reagovat, ale na IgG je ještě brzy.
A nebo to prostě neznamená nic. I u člověka, který se s virem nepotkal, může být detekováno minimální množství (prakticky čehokoliv), proto má každá laborka referenční rozpětí, odkud se hodnota považuje za pozitivní.
A nebo - jak píše mroe - virus jsi potkala, ale ne natolik, aby se pomnožil v dostatečné míře a vyvolal u tebe onemocnění.
Zbytečně nad tím nepřemýšlej, jednou se s tou ludrou potkáme všichni.

Příspěvek upraven 26.01.22 v 19:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
26.1.22 19:17

Taky jsem poprvé měla protilátky v „šedé zóně“. Ani negativní, protože něco naměřili, ale ne dost, aby to bylo pozitivní. Každotýdenní testování, vždy negativní.

Vysvětluji si to tak, že jsem potkala někoho pozitivního, ale nedostala dostatečnou nálož, která by mě nakazila nebo se prokázala na testech.

Po prodělání už protilatky pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11911
26.1.22 19:23
@Anonymní píše:
Ahojte. Co prosím znamená, když mám protilátky proti covidu pod referenční mezí pro pozitivitu? Ptala jsem se v laboratoři, jestli je to jen chyba/odchylka měření, paní říkala, že ne, že prostě nějaké mám, ale není to pozitivní. Co to znamená? Kde jsem ty protilátky vzala, když jsem covid neměla? 8o

Nechci rýt, jen mě to zajímá. K čemu je tento postup dobrý?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:28
@Whitedog píše:
IgM se začíná tvořit cca 3.-5. den od infekce, IgG až za 14 dní.
Je možné, že se ti třeba něco rozjíždí, IgM začíná reagovat, ale na IgG je ještě brzy.
A nebo to prostě neznamená nic. I u člověka, který se s virem nepotkal, může být detekováno minimální množství (prakticky čehokoliv), proto má každá laborka referenční rozpětí, odkud se hodnota považuje za pozitivní.
A nebo - jak píše mroe - virus jsi potkala, ale ne natolik, aby se pomnožil v dostatečné míře a vyvolal u tebe onemocnění.
Zbytečně nad tím nepřemýšlej, jednou se s tou ludrou potkáme všichni.Příspěvek upraven 26.01.22 v 19:19

Mám PCR negativní, takže zřejmě nerozjíždí. Mne to jen zajímalo. Já tomu naproti nejdu, nemám o covid žádnej zájem :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 19:33
@ivašot. píše:
Nechci rýt, jen mě to zajímá. K čemu je tento postup dobrý?

Myslíš jako proč se testuji na ty dlouhodobé protilátky? Jen informativně. Opatření dodržuju i tak.

• Citovat
  • Nahlásit
10658
26.1.22 19:36
@Anonymní píše:
Ahojte. Co prosím znamená, když mám protilátky proti covidu pod referenční mezí pro pozitivitu? Ptala jsem se v laboratoři, jestli je to jen chyba/odchylka měření, paní říkala, že ne, že prostě nějaké mám, ale není to pozitivní. Co to znamená? Kde jsem ty protilátky vzala, když jsem covid neměla? 8o

Já taky nějaké měla, ale nebylo to pozitivní…v laboratoři mi řekli, že abych neměla žádné protilátky, musela bych žít ve vakuu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8996
26.1.22 20:31

U protilátek není nikdy hladina 0, protože nejsou zcela úzce specifické. To by pak nebyla obrana imunitního systému účinná. V první fázi se použijí již známé protilátky, které na daný antigen alespoň částečně pasují (třeba na příbuzné viry), teprve později se vyrábí čím dál specifičtější. Ale s antigenem v destičce, ve které se měří protilátky velmi slabě reagují právě ty protilátky proti příbuzným virům (koronaviry jsou běžné sezónní respirační viry) a ty tam dělají určité pozadí. Proto je tam ta hranice, od kdy je brána hladina jako pozitivní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.1.22 20:36
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat