Co zvolit - homeopatika, nebo kineziologie?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 18:54
co zvolit - homeopatika nebo kineziologie

Ahoj všem,
léčím se asi už přes rok na hyperaktivni močovy měchyř a slabou inkontinenci. Zjistilo se, že kromě léku, který napomáhá uvolňovaní svalu močového mechýře, mi pomáhají antidepresiva. Byla jsem vždy při zapadní medicíně, ale teď už silně pochybuji…nechce se mi je brát. Mam jít na kineziologii nebo za homeopatem nebo co mam vlastně udělat?
Díky, že se podělíte s vlastními zkušenostmi a poradíte jak se toho zbavit…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 3934 příspěvků 01.10.14 19:04

Pokud vyloženě není vyhnutí požívat antidepresiva, potom bych je v žádném případě nebrala-je to trochu cesta do pekel.
Podle popisu bych jako první vyzkoušela kineziologii. Ale jako všechno i toto je o víře. Ne v tom smyslu, že by to bylo šarlatánství, naopak, ale pokud k tomu někdo právě s tím přistupuje, tak asi nepomůže nic.
Jinak kineziologii nebo i TCM.

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 01.10.14 19:17
@midlajs píše:
Ahoj všem,
léčím se asi už přes rok na hyperaktivni močovy měchyř a slabou inkontinenci. Zjistilo se, že kromě léku, který napomáhá uvolňovaní svalu močového mechýře, mi pomáhají antidepresiva. Byla jsem vždy při zapadní medicíně, ale teď už silně pochybuji…nechce se mi je brát. Mam jít na kineziologii nebo za homeopatem nebo co mam vlastně udělat?
Díky, že se podělíte s vlastními zkušenostmi a poradíte jak se toho zbavit…

Je to jedno, důležitější je ona osoba - čili terapeut (ať už homeopat, kineziolog, nebo TČ medicinman) musí být velice schopný a zkušený. Pak to smysl bude mít a dokáže pomoci s tímto. Jen nečekej zázraky na počkání, ani klasická medicína to nevyřešila za týden..

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 19:41

@Halamka TCM?

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 19:43

@Sluka Jak muzu vedet, ze tenhle je ten pravej, k tomu pujdu? A co je TC medicinman? Necekam zazraky, jen nechci brat antidepresiva…

Capelucita
Extra třída :D 14397 příspěvků 01.10.14 19:56

@midlajs TCM - tradiční čínská medicína

I já hlasuji pro zbavení se AD.

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 20:01

@Capelucita Kvuli AD se proto ptam co dal. Jsem hlava tvrdohlava, ja jine nez zapadni medicine neverim i kdyz jsou okolo me minimalne dva lidi, kterym homeopatika pomohla. Co se mnou :think:

Capelucita
Extra třída :D 14397 příspěvků 01.10.14 20:12

@midlajs jestli alternativně nevěříš, tak asi není pro tebe. Nicméně, jako laik nechápu souvislost mezi tvou chorobou a AD.

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.14 20:18

@Capelucita Je obecne znamo, ze nemoc mocovyho mechyre z 40% tvori mozek. Me rikali, ze pry doplnuje ten prvni co uvolnuje svalstvo. Ze to neni zpusobeno nejakou dusevni poruchou, ze psychiatra nemusim navstivit. Ptala jsem se na to. Nu fakt je asi takovej, ze mi pomahaji… Nikomu o tom nerikam, ale ja mam problem s depresemi, tak je to mozna na miste a ten „problem“ se objevil s hypeaktivitou moc. mechyre :nevim:

BohunkaP
Extra třída :D 14970 příspěvků 01.10.14 21:21

Antidepresiva na problémy s močovým měchýřem pomáhají - konkrétně proto, že „močový měchýř“ obecně symbolizuje „tlak“… vnitřní, duševní tlak. Může to být něco, co se stalo v minulosti, snaží se dostat na povrch, ale vědomí to nechce pustit. Ta neodžitá emoce může být třeba strach (ostatně, ne nadarmo se člověku chce na malou vždycky před zubařem nebo před zkouškou)… nebo jakákoli podobná emoce, prožitek… něco, co se při sebemenší příležitosti snaží utéct, ale není mu to umožněno („hyperaktivní“ močový měchýř).

Inkontinence není působena „měchýřem“ jako orgánem, ale svalstvem, které je ochablé - tak dlouho něco drželo, že je unavené. Tak dlouho v sobě duše něco drží, skrývá, až to nejde… opět, chce to utéct. Přetvářka, potlačované emoce, předstírání pohody, kde není… deprese.

Proto pomáhají antidepresiva - ale to je cesta do pekel.

Osobně bych - ze dvou dotazovaných - zvolila kineziologii.

Homeopatika jsou skvělá - ale neodstraní ten blok. Vrací organismus do rovnováhy, ale ta prapůvodní příčina, to energetické zablokování, tam zůstává, protože není identifikováno a na vědomé úrovni „odžito“. Je pouze vyrovnáváno. Nicméně stále rozhodně menší zlo než antidepresiva.

Capelucita
Extra třída :D 14397 příspěvků 01.10.14 22:28

@BohunkaP děkuju za výklad.

Halamka
Závislačka 3934 příspěvků 02.10.14 06:11
Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 02.10.14 09:24
@midlajs píše:
@Sluka Jak muzu vedet, ze tenhle je ten pravej, k tomu pujdu? A co je TC medicinman? Necekam zazraky, jen nechci brat antidepresiva…

:lol: No, to jsem si naběhla.. Pokus se najít absolutní špičky ve svém oboru, nikoli místně vyhlášeného odborníka.. Dívej se, kolik let v tom pracují, zda s nimi najdeš na netu, v časopisech či rádiích rozhovory a články, zda vydávají nějaké vlastní knihy.. Prostě špičky.
TCM a TC medicinmani jsou lidé pracující v oblastí Tradiční Cínské Medicíny - proto ta zkratka.

Sluka
Generální žvanilka 20157 příspěvků 02.10.14 09:27
@Capelucita píše:
@midlajs TCM - tradiční čínská medicínaI já hlasuji pro zbavení se AD.
@midlajs píše:
@Capelucita Kvuli AD se proto ptam co dal. Jsem hlava tvrdohlava, ja jine nez zapadni medicine neverim i kdyz jsou okolo me minimalne dva lidi, kterym homeopatika pomohla. Co se mnou :think:

Pokud je předepsal psychiatr (který s nimi má nejvíce zkušenosti, tudíž umí nejlépe z doktorů předepsat jak typ AD, tak jejich sílu skutečně na míru - abys brala minimální nutné množství), tak bych se rozhodně do experimentů s nebraním nepouštěla.
Nicméně, pokud jsem dostala rcepis od obvodního, tak bych ho požádala o doporučení k odborníkovi a vyhledala opravdu kvalitního psychiatra, který s AD narozdíl od obvodního umí zacházet.

midlajs
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 11:51

@Sluka Me je predepsali na gynekologicko-porodnicke klinice kam dochazim s hyper. aktivnim mocakem. A kdyz jsem najela na AD, mela jsem zacit brat postupne 2-2-2. A kdyz jsem byla naposledy, tak mam davku snizovat do te doby dokud mi to bude pomahat, tak to treba muze byt 1-0-0, ale jsem teprve na zacatku v te dobe jsem so uvedomila, ze oni mi s tim nepomuzou, kdyz nedokazou sami urcit davkovani. Taky jsem si myslela, ze bych navstivila kineziologii, v mem bydlisti vim o dvou. A chavli si je. Na zacatku roku jsem taky byla u psychiatra a taky si ho tu chvalili, ale me „diagnostikoval "ponorku z deti“, hned jsem poznala, ze asi do me moc nevidi…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >