Čokoláda v těhotenství - má vliv na mozek miminka?

Anonymní
3.8.20 17:04

Čokoláda v těhotenství - má vliv na mozek miminka?

Holky, mám dost zvláštní dotaz. :lol: A předem prosím, aby se tady do mě nepouštěly rýpalky. :D Přibližně tak rok a půl zpět jsem četla nějaký článek na internetu, kde se psalo, že když jí těhotná čokoládu, může to mít negativní vliv na vývoj mozku miminka. Žádný jiný podobný článek jsem na toto téma už pak nenašla a teď nedávno, když jsme se snažila ten tehdejší článek dohledat, abych se podívala na nějaké zdroje nebo zkrátka na to, na kolik byl ten článek seriózní, tak už jsme ho nedohledala. Jenže ve mně zůstal zahryznutý červíček pochybností, jestli vážně může čokoláda miminku ublížit. Prosím, neslyšela jste někdy některá o něčem takovém? Děkuji. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1866
3.8.20 17:05

Ne, neslyšela. Seriózní studii bys našla, kdyby to tak bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
784
3.8.20 17:08
@Anonymní píše:
Holky, mám dost zvláštní dotaz. :lol: A předem prosím, aby se tady do mě nepouštěly rýpalky. :D Přibližně tak rok a půl zpět jsem četla nějaký článek na internetu, kde se psalo, že když jí těhotná čokoládu, může to mít negativní vliv na vývoj mozku miminka. Žádný jiný podobný článek jsem na toto téma už pak nenašla a teď nedávno, když jsme se snažila ten tehdejší článek dohledat, abych se podívala na nějaké zdroje nebo zkrátka na to, na kolik byl ten článek seriózní, tak už jsme ho nedohledala. Jenže ve mně zůstal zahryznutý červíček pochybností, jestli vážně může čokoláda miminku ublížit. Prosím, neslyšela jste někdy některá o něčem takovém? Děkuji. :)

Když jí kila čokolády denně, tak to nějaký vliv mít bude, ale když si dá tabulku čokolády, tak se nic kromě toho, že víc ztloustne, nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
3.8.20 17:10

Tak to by moje děti byli total dementi :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
3.8.20 17:11
@roba18 píše:
Když jí kila čokolády denně, tak to nějaký vliv mít bude, ale když si dá tabulku čokolády, tak se nic kromě toho, že víc ztloustne, nestane.

Jakej? Kdybych jedla kila 80 % čokolády, jakej to bude mít vliv?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1191
3.8.20 17:13

Ne, o tom jsem neslyšela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5292
3.8.20 17:14

Ještěže to asi není pravda, jinak by moje děti byly úplně blbé :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18384
3.8.20 17:14

Jedla jsem cokoladu těhotná a prvni dite je na premiant na gymplu se samými jednickama… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6393
3.8.20 17:17

To určitě není pravda ;),dataci jednou čas čokoládu neublíži ani tobě ani miminku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 17:20

Holky, super, moc vám děkuji. :kytka: @JancaS84 Tak toto mě pobavilo. :lol: :D

• Citovat
  • Nahlásit
1191
3.8.20 17:20

Zkoušela jsem to googlit a spíš to vypadá naopak, že kousek kvalitní hořké čokolády spíš prospěje než ublíží.
Negativní by mohl být možná ten kofein nebo akrylamid v ní. Ale kofeinu je v ní asi hodně málo a akrylamid je i ve spoustě jiných potravin. Tak nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9891
3.8.20 17:22

Slyším poprvé :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.8.20 17:25

@pet p Moc děkuji. A oboje je pravda - kofein i akrylamid jsou samozřejmě problém a je tónovaná škodlivé. S tím akrylamidem je to všeobecně průšvih - ten je v čokoládě, v chlebu, v pečeném jídle, dokonce i v nápojích jako Caro, samozřejmě káva a podobně. :? :(

• Citovat
  • Nahlásit
31277
3.8.20 17:26

Taky jsem nikdy nic neslyšela ani nečetla. Čokoláda nevadí :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4787
3.8.20 17:33

A neznate vliv KFC na plod :lol:? Ja jen ze bych potrebovala seriozni studii (predevsim pro tridni profesorku), ze je mlada drzka nevymachana kvuli colonelovi a nema to po mamince.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama