Copywriting 2018 - zkušení copywriteři, kolik si (při)vyděláte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 11:31
Copywriting 2018 - zkušení copywriteři, kolik si (při)vyděláte?

Ahoj,

otázka je jasná. Jste-li zkušení copywriteři (ať se již zaměřujete na prodejní texty nebo příspěvky na blogy apod.), na kolik si měsíčně zhruba přijdete? Nejvíce by mě zajímaly názory těch, kteří nejsou „zaměstnanci“, ale na volné noze.

Pokud si přivyděláváte copywritingem při RD (jako já), a jste zkušení, jaký máte zhruba přivýdělek a za kolik hodin denně?

Já mám za sebou už dost tučné portfolio práce, znám copywriting.cz, webtrh.cz, nějaké FB skupiny. Nedělá mi problém najít zakázku „za pár šušňů“ (cca do 100 Kč čistého za NS), ale to považuji akorát za ztrátu času a plýtvání talentem. Přivydělávám si na DPP při RD, cca 2 hodiny denně a měsíčně mi to hodí cca 5-7 tis. čistého. A připadám si jako looser. Občas čtu o tom, že si prý někdo účtuje 1500 za NS. No wow! Fakt? Máte s tím někdo reálně zkušenost? Pro jak velkého a jak zajetého zákazníka to bylo?

Aktuálně píšu pro jeden zajetý e-shop, který má už nějaké renomé, a rvu si vlasy, že jsem si řekla o málo. Vybrali mě z cca 30 zájemců na základě 2 kolového výběrového řízení. Chjo.
A mimochodem, vy „zajetí“, kolik si říkáte za krátký popisek kategorie, cca 1-3 věty?

Anonym, finance.

Předem dík.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 11:51

Ja si beru cca 200 - 300 kc za NS a je to hodne malo, prumer byva spis 500 kc, jsem zivnostnik na rodicaku a delam kolem 30 hodin mesicne, chci vic, ted shanim klienty…pokud mas nejake predchozi zkusenosti a vis o cem to je, vzdelavas se a delas opravdu copywriting a ne jen nejake psani textu bez vyznamu, hlavy a paty, je min zlodejina…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 12:00
@Anonymní píše:
Ja si beru cca 200 - 300 kc za NS a je to hodne malo, prumer byva spis 500 kc, jsem zivnostnik na rodicaku a delam kolem 30 hodin mesicne, chci vic, ted shanim klienty…pokud mas nejake predchozi zkusenosti a vis o cem to je, vzdelavas se a delas opravdu copywriting a ne jen nejake psani textu bez vyznamu, hlavy a paty, je min zlodejina…

Píšu drsně prodejní texty orientované na SEO i lidský rozměr, vzdělávám se, píšu na různá témata (myslím, že dost široké spektrum od čistě technických po oděvy) a jsem „blbá“, měla jsem si říct víc. Píšu za 350 Kč /NS před zdaněním. Tak už vím, proč se mě klient na částku ptal raději 2×. GRRRRRRRRR

Kolik prosím bereš za popisek kategorie 1-3 věty? Já 50 Kč a v poměru čas/výkon je pro mě tenhle job nejvýhodnější. Prozradíš, kolik ti to za těch 30 hodin dá?

Díky za reakci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 12:05

Popisky bohuzel zatim nedelam, to neporadim…ale snazim se nemit min, jak 200 na hodinu…takze to vzdycky nejak prepocitam, spocitam, aby to cca sedelo…350 neni spatny, ale zalezi na tom, kolik casu tomu musis venovat…ja uz si planuju pomalu tak zacit rikat vic novym klientum

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 12:11
@Anonymní píše:
Popisky bohuzel zatim nedelam, to neporadim…ale snazim se nemit min, jak 200 na hodinu…takze to vzdycky nejak prepocitam, spocitam, aby to cca sedelo…350 neni spatny, ale zalezi na tom, kolik casu tomu musis venovat…ja uz si planuju pomalu tak zacit rikat vic novym klientum

To je různé, v závislosti na tématu. Zrovna včera jsem napsala 1,5 NS a i s korekturou a 5. přečtením si textu po sobě si myslím, že do 2 hodin jsem se v pohodě vešla. Ale pak jsou texty, nad kterými sedím určitě déle. Snažím se je vyladit - jak obsahově, tak hlasově melodicky, aby to dobře znělo, když to člověk čte, případně to ještě bylo i trochu vtipné (prostě dle zadání a tónu na webovkách, pro který je text určen). Hmmm, mám o čem přemýšlet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 12:43

Je tu někdo, kdo píše příspěvky na blogy nebo do magazínů? Kolik si účtujete za článek nebo za NS?

Díky.

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 02.11.18 12:53

Můžu se zeptat, co je to copywriting? :oops:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.11.18 12:58
@AlphaOmega píše:
Můžu se zeptat, co je to copywriting? :oops:

Psaní prodejních a jiných textů. Textové reklamy, popisky produktů a články za které tě někdo platí. Nemusí jít vždy o psaní „reklamy“, v mnoha případech ani o reklamu nejde - klient, který tě platí, sleduje svůj vlastní cíl (třeba si zvyšuje čtenost svého webu, na kterém má reklamy a očekává zisk za klikání od čtenářů). Je to různé. Jestli tě zajímá víc, jistě o tom najdeš dost článků na netu.

Ghaia
Povídálka 31 příspěvků 30.11.18 02:26

Ahoj, já píši nějakých 7 let. Občas se nějaký job najde, ale mám to jako přivydelek, psaní mě baví. Rozhodně si nemyslím, že se tím dá uživit :nevim:, pokud zrovna není člověk Otto Bohuš. Člověk musí mít velké konexe, jenom pár lidí se tím uživí na dobré úrovni (ne tak, že po zaplacení složenek tak-tak vyzijes)..
Před 3 lety jsem psala pro jeden magazín o bytové architektuře za 100 Kč / článek, potom jsem si vydupala 120 Kč /článek. Tragédie, ale měla jsem to ke studiu. Potom nějaké nárazové joby - asi nejvíc jsem dostala za jeden prodejní text v angličtině na Amazon. Úžasný text o bambusovém prkenku na 2 ns :lol: .
Teď se chystám psát pro další magazín, dlouhodobě, a tam se to pohybuje od 300 do 1000 za článek, tak si polepším.
Jinak je škoda, že zrušili easytask, tam jsem většinu jobu hledala. Webtrh je kanál, co ku#$#í trh. Teď je jedna webovka, nové velké tržiště služeb - mám na to affil, tak mohu poslat do SZ.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 08:16

Ahoj, jsem tady copy na volné noze. Teď dělám nejvíc články, popisky eshopu. Jednorázové zakázky mi teď vlastně ubyly, tak už to není tak pestré a nejisté zároveň. Pracuju na hodinovku, ne na normostrany, a jednou ročně zvýším ceny o stovku na hodinu. Pro stálé klienty to není taková přítěž a noví vědí, že už jsem vypsaná. Hodí 25 čistého v pohoda režimu. Psát na normostrany je otročina :pocitac: a je to výhodné pro druhou stranu, ne pro vás. Kdybystese chtěly cokoliv se zeptat, napište.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 08:19

Jinak článek do časopisu mám domluvený jednorázově, 800, ale to jen protože, že mě to třeskutě baví a mám to napsané za dvě hodiny :D Zbytek jedu 750/hod (psaní jsem studovala, 10 let praxe, s reklamními texty čtyři roky).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Terorista ze Štrasburku: 27x souzen za trestné činy, 68x se dopustil násilí

27 a 67, to jsou čísla, která teď charakterizují radikálního střelce ve... číst dále >

Velké odhalení Clinta Eastwooda: Má dceru, o které 30 let nevěděl!

Příběh jako z vystřižený ze stříbrného plátna nedávno zveřejnila zahraniční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >