Cordipin retard 20 mg v těhotenství

Anonymní
26.10.19 15:53

cordipin retard 20 mg v těhotenství

Zdravím, chtěla bych se zeptat.
Jsem ve 33+4tt a už skoro měsíc ležím v nemocnici na udržování.
Teď v pondělí by mě snad mohli už pustit ale to odbočuji.
> Prosím Vás nevíte někdo co přesně je za prášek >cordipin retard 20 mg< všude čtu; že je to na vysoký tlak ale přitom já mám nízký tlak, vždy jsem ho měla a v těhotenství se to nezměnilo. Jde o to, že v nemocnici mi ho už dávají cca 3týdny + infuzi z magneskem. A když se zeptám na co je ten prášek, tak mi odpoví, že je to náhražka za nějakou jinou infuzi po které mi bylo na začátku špatně. Ale přitom na internetu čtu jen, že se tím léčí hypertenze či-li vysoký tlak a že by se neměl dávat tehotnym a kojicim, tak jsem s toho dosti na nervy co mi to vlastně dávají?
Tak jestli někdo něco prosím víte budu Vám moc vděčná.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3581
26.10.19 16:20

Koukala jsem na stránky SUKL a píší tam, že se dá použít jako tokolytikum, takže pokud ležíš v nemocnici, protože Ti hrozí předčasný porod, tak tam asi nějaká indikace je. Jinak standardně je to lék na vysoký tlak, takže pokud máš tlak nízký, budeš ho mít ještě nižší. Ovšem nejsem gynekolog, takže s tímhle lékem zkušenost nemám. Na tlak ho taky nedávám, dávám jiné z té skupiny. Nicméně těhotenství to neohrozí, sice tam píší že vysoké dávky mohou být teratogenní, ale v takto pokročilém těhotenství už má miminko vše vyvinuté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat