Covid 19, mám volat doktorovy, nebo počkat na hygienu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
52495
21.1.21 17:52

Volala jsem obvoďačce. Kdybych měla čekat na hygienu, tak čekám… už tři měsíce :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
21.1.21 17:57
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
situace: v neděli jste byli 6 hodin v blízkém kontaktu s osobou, které bylo následovně od pondělí blbě a vyšel ji pozitivní covid 19 test. Nahlásila vás na hygieně, bohužel nedostala žádný sms kód - prý to proběhlo po telefonu (z lékařské rodiny, šla na testy nějak přednostně, nevím). Dodnes se hygiena neozvala. Kontaktovali byste svého obvodního lékaře, nebo čekali na vyjádření hygieny?
Nejedná se o mě, ale o osobu mně blízkou, proto to tak řeším.
Díky moc.

spousta lidí mi takto volá do ordinace, vyzpovídám je co to bylo za kontakt a podle toho event. vystavím žádanku na test a nařídím karatnénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
21.1.21 18:00
@Ou píše:
Zítra či ideálně v sobotu to chce na antigenní testy. Do té doby co možná nejlepší izolace a dodržování Rozum -ruce- roušky-rozestupy.

blbost, zavolat obvodnímu a pokud test, tak PCR 5-7 den od kontaktu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3625
21.1.21 18:01
@Ou píše:
no samopláteckyjistě, ale bez příznaků žádanku na pcr od obvoďáka spíš nedostane.

pokud byla ve významném kontaktu tak žádanku dostane. A karanténu k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19421
21.1.21 18:45
@j.a.n.i1 píše:
Proč by nedostala, většina obvoďáků žádanku napíše na základě toho, že měl člověk dlouhodobý kontakt.

Ti nevím, jak většina, ale chlapův obvoďák s tím měl dost problém. Stejně jako pediatr u syna :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19108
21.1.21 19:00
@Ou píše:
no samopláteckyjistě, ale bez příznaků žádanku na pcr od obvoďáka spíš nedostane.

Praktik i hygiena vystavují žádanky víc než ochotně, aspoň u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52495
21.1.21 19:44

Praktik s tím neměl nejmenší problém, ani pediatr, oba „na dobré slovo“. Praktik měl problém s opakováním testu, když už jsem měla zcela jasné příznaky, tak jsem si zavolala na tu hygienu sama, tam prohlásili, že praktik pochybil, a test vypsali oni, ale hygiena mě nikdy nevytrasovala, ani mi nikdy nevolali, když už jsem měla pozitivní test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8317
22.1.21 06:27
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
situace: v neděli jste byli 6 hodin v blízkém kontaktu s osobou, které bylo následovně od pondělí blbě a vyšel ji pozitivní covid 19 test. Nahlásila vás na hygieně, bohužel nedostala žádný sms kód - prý to proběhlo po telefonu (z lékařské rodiny, šla na testy nějak přednostně, nevím). Dodnes se hygiena neozvala. Kontaktovali byste svého obvodního lékaře, nebo čekali na vyjádření hygieny?
Nejedná se o mě, ale o osobu mně blízkou, proto to tak řeším.
Díky moc.

Jaký sms kód? To je na očkování, ne na testy, to si pleteš. Pro trasování se žádné kódy nedostávají. Na hygienu čekat nemusíš. Buď na testy nepůjdeš a bude s 14 dní v karanténě, nebo půjdeš na testy a v karanténě 10 dní.

@Ou píše:

Proč by nedostala? My jsme takhle dostali 2× pro syna úplně bez problémů. Žádné příznaky neměl a v obou případech byl negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8317
22.1.21 06:33
@Keyllah píše:
Ti nevím, jak většina, ale chlapův obvoďák s tím měl dost problém. Stejně jako pediatr u syna :think:

A jak to zdůvodnil? Trochu přemýšlím, jestli to není nějakým osobním postojem. Třeba u muže v práci jejich dr. vypisovat žádanky nechce, ale ten je známý svým postojem a la covid neexistuje, nebudeme zvyšovat statistiky. Muž má ale svého obvodaka a ten neměl problém. Stejně tak u nás ve školce. 2× byla karanténě, děti tam mají každý jiného pediatra a na testy šli všichni, kdo chtěli na el. žádanku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19421
22.1.21 06:45
@Hoa Mai píše:
A jak to zdůvodnil? Trochu přemýšlím, jestli to není nějakým osobním postojem. Třeba u muže v práci jejich dr. vypisovat žádanky nechce, ale ten je známý svým postojem a la covid neexistuje, nebudeme zvyšovat statistiky. Muž má ale svého obvodaka a ten neměl problém. Stejně tak u nás ve školce. 2× byla karanténě, děti tam mají každý jiného pediatra a na testy šli všichni, kdo chtěli na el. žádanku.

Pediatr řekl, že podle něj to nebyl tak podstatný kontakt, aby syn musel do karantény a na testy a že by se příznaky projevily, že to určitě nemá. No hygiena měla trochu jiný názor, našla nás o den později a karanténa a testy. U chlapa byl problém, že kolegové v práci nikde nenahlašovali kontakty, tak ho nikdo nedopátral. Tak volal svého obvoďáka a ten neviděl důvod, proč ho na testy posílat. Vzhledem k tomu, že těch pozitivních v přímém kontaktu měl chlap v práci víc, tak jsme raději stáhli děti ze školek a škol a čekali. Nakonec ho na testy poslal, ale bylo s tím dost problémů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8317
22.1.21 08:40

@Keyllah Aha, no to jsou zajímavé názory, že by určitě byly příznaky, když se ví, že u dětí to často probíhá bezpříznakově. Já bych se toho speciálně u svých dětí bála, mají dobrou imunitu a stává se, že skoro celá školky lehne na nějakou virózu a naši nic, nebo je to jen lehce ovane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat