Covid 19 - proč bolí a pálí na hrudi

Anonymní
10.11.20 19:59

Covid 19 - proč bolí a pálí na hrudi

Ahoj. Kdysi manžel prohlásil, že když něco potřebuješ zjistit, najdeš to na emiminu :) Tak jsem tady se svým dotazem - jak zní název diskuse - proč bolí a pálí hruď (zejména v oblasti hrudní kosti) při covidu 19? Nevíte někdo? Našla jsem jen něco o zánětu pohrudnice. Také se chci zeptat těch, co mají s těmito příznaky zkušenosti, jak dlouho jim tyto potíže trvaly, zda-li přetrvávaly i po vyléčení. Jestli byly stabilně stejné, nebo během dne měnily svoji intenzitu. Nebo dokonce byl den, kdy se objevily a pak ne. Zajímá mě vše, neboť jak vcelku správně předpokládáte, právě mě sužují. Děkuji všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2015
10.11.20 20:06

Covid poškozuje plíce. Tak proto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46546
10.11.20 20:06

To už je dneska několikátý podobný dotaz. Zavolej doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 20:33

Potřebuji zkušenost lidí, kteří to prožili.
Na rtg plic jsem byla, plíce OK.
Podobný dotaz není stejný dotaz.

• Citovat
  • Nahlásit
6335
10.11.20 20:41

V kazdem pripade zavolej lekarovi, na to ti nikto takhle pres net neda odpoved.

Muzu jenom prispet do diskuze vseobecnymi informacemi. Oxymetr jde koupit v lekarne, stoji par korun. Zduraznuje se, ze pri covid je dulezity sledovat saturaci kysliku v krvi, protoze u covidu se muze vyskytnout asymptomaticka hypoxie, tzv stastna hypoxie, kdy pacient nepocituje priznaky. Zbytecne tolik pacientu bohuzel prichazi do spitalu pozde a pak jdou rovnou na umelou ventilaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6335
10.11.20 20:46
@Anonymní píše:
Podobný dotaz není stejný dotaz.

Prosim te zavolej lekari :kytka:, ja nevim jaky ma zmysl cekat?

Tchan mel covid, necekali jsme, jestli se mu stav zhorsi, to je nejhorsi, co muze clovek delat, cekat a riskovat. Tchan byl leceny azytromycinem a hydroxychloroquinem. Dva dny teploty, po 2 dnech ATB mu teploty klesly, citi se dobre, ale byl nekolik tydnu hodne unavenej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 21:22

@My Melody Děkuji. Oxymetr mám. U dr. jsem byla 2×, řekla mě, že to tak lidi u covidu mají. Víc informací nemám. V textech na netu jsem našla jen pár drobností o zánětu pohrudnice.

Proto se ptám zde na zkušenosti druhých, jestli měly ty samé bolesti a projevovaly se podobně. Abych mohla porovnat. Nebo jestli neznají větší detail.

• Citovat
  • Nahlásit
46546
10.11.20 21:36
@Anonymní píše:
Podobný dotaz není stejný dotaz.

A jak ti pomůže zkušenost Máni z internetu? Řeš to se svým lékařem. Když ti tu pět lidí napíše, že to nic není, tak to prestaneš řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.20 21:50

@aiwwa Jestli tě moje diskuse dráždí, tak nepřispívej. Evidentně nemůžeš pochopit o co mi jde.

• Citovat
  • Nahlásit
4082
10.11.20 21:52

Zakladatelko, bolí to a pálí to proto, protože se tam virus množí

jste infekční, tzn izolujte se, šetřete se a odpočívejte, běžné léky na bolest, možno využít i klasický Acylpyrin v běžné dávce, tekutiny

je to známka virového zánětu, někteří lidi hlásí že to cítí docela fest

jak se začnete zotavovat, přestane to

kdyby se objevilo něco dalšího či podivného, halt konsultovat s lékařem

držte se!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46546
10.11.20 21:54
@Anonymní píše:
@aiwwa Jestli tě moje diskuse dráždí, tak nepřispívej. Evidentně nemůžeš pochopit o co mi jde.

Nic mě nedráždí. O co ti teda jde? Máš zdravotní problém a ten se snad řeší u doktora a ne na netu. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
10.11.20 21:59

Já dnes měla paní, cítila se tak nějak podivně chřipkovitě, plus i pálení v průdušnici, plus jí začala vyloženě bolet a bodat kůže hlavně na hlavě a za ušima

má zřejmě koronáka, pravá chřipka nyní ještě v populaci nekoluje a není…počítám že možná za pár dní ztratí čich a tak dále…vony jsou ty průběhy docela už i podobné a dají se vysledovat nějaké společné věci

čínská sů–ačka, štve mě to :cert:, šmejdi, roze–sali celý svět

v další fázi začnou pokašlávat

plus jsem si všimla že ti co začnou fest břišníma obtížema a průjmy / dospělí, ne děti / tak rádi padnou pak do těžkého hnusného průběhu :roll: a to klidně až za 14 dnů po krátkém období kdy jim bylo i lépe

no fuj, už aby to bylo za náma, a ono bude!!

dnes konečně je po dlouhé době o trochu lepší procento pozit testů za včera dvacet procent, což je proti třiceti moc pěkné

už vyhlížím světlo na konci tunelu, věřím že brzy už jej začneme vidět

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46546
10.11.20 22:01

@Borrealis drž se :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
10.11.20 22:03

A co se týče testů, nejeden s jasnými příznaky vyjde falešně negativní, zejména když jde brzy, když jde hned po nástupu příznaků

pak máme pána co skončil ve špitále, horečky, ventilace, tam mu hned PCR vyšlo posit a i opakovaně, dělaj na něm studii, odebíraj i protilátky a. t.d.

a antigenní test ten samej den mu vyšel negat…asi tolik k jeho spolehlivosti :roll:, na SK na něj stáli chudáci liid frontu, ač má v návodu že se nemá vůbec používat u bezpříznakových

ty antigenní to zase někde někdo „hezky“ nakoupil a nyní bude přemejšlet jak to národu vnutit…aby se napakoval, jsou docela k ničemu, ale za to levné :?

no, musíme vydržet, JE to na hlavu, na druhé straně, už se blížíme lepším časům, to jediný nám dá a dává vůli vydržet

vydržíme!! bude dobře opět :mavam: už krájíme menší, kratší stranu štrůdlu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4082
10.11.20 22:04

@aiwwa

díky, dnes to na mě nějak padlo, umřel můj oblíbený pacoš, hodnej pán
tma a to všechno, jaro daleko

díky!!

:kytka:
  • Citovat