Covid a těhotenství a vše okolo... ????

Anonymní
3.4.21 13:15

Covid a těhotenství a vše okolo... ????

Asi už tu po několikáté, ale mám tooolik otázek 🤦‍♀️
Holky kdo prodělal covid v těhu bylo vše OK co se Vás nebo mimča týče.?
Je toho všude okolo tolik :roll:
Je pravda, že u covidu se pátý den přitíží..? Četla jsem pár příspěvků a sbírám zkušenosti jiných..
Jsem těhotná 19tt a bohužel se nám s manželem covid nevyhnul…
Zatím 3den od potvrzeného PCR testu-malátnost, bolest v krku a bolest hlavy…
Měla bych v týdnu kontaktovat svoji gynekoložku?
Jsem z toho úplně nesvá, děkuji za vaše názory a zkušenosti.
Tajně doufám, že bude vše OK, také mě zajímá, jak dlouho je člověk infekční mám dceru 1.5r u babičky, necítila jsem se 3dny před testem už OK a radši řešila…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
LD1
242
3.4.21 13:32

Teda ja se necitit ok, tak rozhodně dítě nedam k babičce, dokud neznám výsledek testu, vždyť vám mala tu babičku klidne muze nakazit 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 13:36

@LD1 Babička už covid prodělala, nicměně tohle nebyla otázka..😉
Když máte s manželem oba covid zároveň a nejste schopní se postarat, tak musíte vyřešit co dál..

• Citovat
  • Nahlásit
20690
3.4.21 13:49
@Anonymní píše:
@LD1 Babička už covid prodělala, nicměně tohle nebyla otázka..😉
Když máte s manželem oba covid zároveň a nejste schopní se postarat, tak musíte vyřešit co dál..

chápu tě a infekční se člověk počítá 14 dní od prokázaného testu PCR, 5. den se ti nemusí přitížit, to vůbec neplatí, někomu se přitíží 7. den nebo později, někomu se nepřitíží vůbec a pomalu se to lepší, některým lidem se to střídá, den je jim líp, pak zase hůř a tak dokola - u této nemoci nic neplatí stopro

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
3.4.21 14:01

Držím palce :hug: ať jste ok.
Mám kolem sebe 2 těhule po covidu a vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15943
3.4.21 14:20

Ja mela covid jako těhotná. Jako slabá rýma, jinak mi nic nebylo, malé je dle všech testů ok. Všichni doktoři říkali že by byl problém vysoké horečky. A ne 5den se mi fakt nepritizilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25520
3.4.21 23:17

Ahoj, my máme doma covid všichni (já, manžel, děti 1,5r - 9let). Naštěstí jsme neměli nějak vážný průběh, na gynde jsem měla být už minulý týden, všichni si mě teď přehazují, mám necelý měsíc do termínu :zed: mně se špatně dýchalo, dusila jsem se, ale to jen někdy během prvního týdne. Mám těžké astma, tak jsem to i čekala. Postupně se to začalo lepšit. Třeba den ok, druhý katastrofa… Na testu jsem byla v pondělí, ale nejhůř mu bylo ten týden předtím. Teď už fungují, jen si po o chodím lehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.4.21 23:45

V 38 tt mi potvrdili covid, teď jsem po termínu, ale ještě nic. Prubeh nemoci asi jako horší nachlazení, lehčí chřipka. Byla jsem docela vyschyzovana ze všech článku, ale nakonec se nic jiného nedelo. Unavená bych byla asi tak jako tak.

S doktorem jsem to řešila kvůli kontrolám. Kdyby to bylo dřív a nekrizila se mi izolace s kontrolou, tak mu nevolam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
7.4.21 18:20

Já jsem aktuálně v 31tt a bohužel ani mě a manželovi se covid nevyhnul. Dneska jsem 13.den od prvních příznaků. Prvních 9 dní jsem měla jen slabý kašel a rýmu ale jinak mi nic nebylo, ale 10. den se to změnilo a od té doby mám horečky 40 co se dají špatně stáhnout a šílenou zimnici. Zabiraji jen dva Paraleny najednou, studená sprcha a otcové zábaly. Bohužel pak teplota rychle klesne i na 36, spadne mi tlak a přijde bolest hlavy, malátnost, zvracení a průjem. Já jsem teda denně ve spojení s mým gynekologem, bohužel by pro mě v nemocnici nic jiného neudělali. Musíme vydržet až horečky ustoupí a pak mi udělá velký ultrazvuk.
Ale jako určitě bych se o dítě postarat nedokázala. Já se vlastně nepostaram ani o sebe. Všechno mi nosí manžel, kterej je na tom naštěstí líp.

Snad budete mít lehký průběh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat