Covid a změna společnosti

870
22.9.20 14:41

Covid a změna společnosti

Ahoj, zakládám diskusi spíš k zamyšlení. Byla bych ráda, když by se obešla bez hádek a vzájemných urážek. Otázka je - jak se změní společnost díky (kvůli) Covid19. Myslím tím např. jestli budou lidé více dbát o své zdraví, jestli se bude opravdu výrazně více pracovat on-line, nebo jestli třeba následnou ekonomickou krizí nepřijde k moci někdo s extrémními názory a nestane se něco hrozného apod. Díky za příspěvky. (pokud už tu podobné téma je založené, tak prosím o smazání tohoho).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1271
22.9.20 14:46

Těch témat je tu spousta. Každý den minimálně jedna na téma covid
Jinak si myslím, že společnost se nijak moc nezmění. Ono zaleží na každém, ale v začátku strach co to je nového a teď už naprosta apatie a klidek pohoda, že je tady nějaký covid…
Neříkám že to není šílená nemoc, přeci jen se na ni umírá.
Ale nemoce na které se umírá víc než se vylečí a taky některé nevylečitelné nemoci, tady máme víc. A měli by jsme se zaměřit na ně. A ne dělat velkého bubáka z tohohle

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8385
22.9.20 14:47

Počítám, že všechno, co se osvědčí v online a distanční formě, se na ni trochu více převede. Radikání postoje a směry přijdou taky, protože se budeme mít všichni mnohem hůř. A lidi budou naopak držet pospolu míň, alespoň u nás, a odpvědnost za to ponese současná vláda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
730
22.9.20 14:47

Klidně bych řekla, že :
A) Ano
B) Určitě
C) Nemyslím si

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18315
22.9.20 14:51
@roba18 píše:
Ahoj, zakládám diskusi spíš k zamyšlení. Byla bych ráda, když by se obešla bez hádek a vzájemných urážek. Otázka je - jak se změní společnost díky (kvůli) Covid19. Myslím tím např. jestli budou lidé více dbát o své zdraví, jestli se bude opravdu výrazně více pracovat on-line, nebo jestli třeba následnou ekonomickou krizí nepřijde k moci někdo s extrémními názory a nestane se něco hrozného apod. Díky za příspěvky. (pokud už tu podobné téma je založené, tak prosím o smazání tohoho).

za mě se naučíme pracovat víc HO v zaměstnáních, kde to jde. Hodně obchodů a služeb pojede víc online. Snad si z toho vezme něco i školství, zmodernizuje se, oseká se méně podstatné a zaměří se na to důležité. A v co nejvíc doufám, že se začnou lít peníze do zdravotnictví, protože dřív nebo později něco dalšího přijde, tak abychom byli připraveni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11423
22.9.20 14:52

Nemyslím si, že s z dlouhodobého hlediska něco změní…tyhle epidemie tu už v minulosti byly…prostě to přejde, jako všechno a za čas se zase bude řešit něco jiného. Lidi rychle zapomínají. Podívejte teď v létě, jak se na covid zapomnělo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
870
22.9.20 14:55
@smajlik345 píše:
Těch témat je tu spousta. Každý den minimálně jedna na téma covid
Jinak si myslím, že společnost se nijak moc nezmění. Ono zaleží na každém, ale v začátku strach co to je nového a teď už naprosta apatie a klidek pohoda, že je tady nějaký covid…
Neříkám že to není šílená nemoc, přeci jen se na ni umírá.
Ale nemoce na které se umírá víc než se vylečí a taky některé nevylečitelné nemoci, tady máme víc. A měli by jsme se zaměřit na ně. A ne dělat velkého bubáka z tohohle

neptám se na zdravotní hlediska Covidu, ale na celkovou změnu společnosti. K čemu tahle „covid krize“ povede. Zda se například zcela vylidní velká města, lidé začnou utíkat na venkov např. i díky možnosti pracovat/studovat on-line. Zda se kvůli ekonomickému útlumu vytvoří nějaký radikální směr (typu konec 30. let 20. století) apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
22.9.20 14:56

Já bych uvitala, kdyby si při této příležitosti státní aparát všiml, jaké je století, a s ohledem na to zefektivnil svoje fungování. Jinak si myslim, ze to vysumi, resp. dost si to přeju. Jsem tím dost otrávená a vlastně jsem rada, ze jsem na rd, deti maly, nemusím řešit práci a restrikce s tím spojené. Nelíbí se mi mediální hysterie a tlak politiků na čísla. Umím dost filtrovat, ale tohle skoro nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
22.9.20 14:57

A společnost se podle mě moc nezmění. Proc taky. Jednou to pomine.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18315
22.9.20 14:58
@Oli.Lyon píše:
Já bych uvitala, kdyby si při této příležitosti státní aparát všiml, jaké je století, a s ohledem na to zefektivnil svoje fungování. Jinak si myslim, ze to vysumi, resp. dost si to přeju. Jsem tím dost otrávená a vlastně jsem rada, ze jsem na rd, deti maly, nemusím řešit práci a restrikce s tím spojené. Nelíbí se mi mediální hysterie a tlak politiků na čísla. Umím dost filtrovat, ale tohle skoro nejde.

podle mě už to teď nejde, už nemůžou pod tlakem přestat počítat, už je nikdo nenechá :think: kdyby se to seklo dřív, tak možná, ale toto je rozjetý vlak, čísla porostou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3662
22.9.20 16:18

Já věřím (doufám), že se v profesích, ve kterých to jde, stane běžnější HO a flexibilní pracovní doba. Že snad zaměstnavatelé konečně pochopí, že produktivity se nedosahuje osmihodinovým sezením v kanceláři. U mě i u manžela ve firmě už se to tímhle směrem hýbe.
A tam, kde HO možnu není, by snad mohla přijít větší tolerance k pracovním neschopnostem a ošetřovačkám, když se teď všude zdůrazňuje, jak i s běžnou virozou radši zůstat doma a neprskat to na lidi okolo.
V nějaké zásadní změny ve školství bohužel moc nevěřím. Na jaře a přes prázdniny byla obrovská příležitost otevřít debatu o tom, jak školství přeorganizovat, aby děti mohly mít aspoň nějalý kontakt s vrstevníky, učit se společně pod vedením učitelů a přitom se nemusely scházet v budovách s kapacitou stovek lidí, ale byla naprosto promrhaná. Řešilo se jen, jestli všichni mají k dispozici internetové připojení a počítač a výuka probíhala stylem „vypracuju zadané úkoly a pošlu na hodnocení“. Tak tímto směrem raději ne, prosím.
Fajn by bylo, kdyby se konečně víc zelektronizovala státní správa, aby nebylo nutné s každou blbostí na úřad osobně běhat a dělat poslíčka mezi úředníky. Mluví se o tom už dlouho, ale skutek nějak utek.
Jinak myslím, že se zas tak moc nezměni. Lidi potřebují přímý kontakt, žít v izolaci a komunikovat jen online se nedá dlouhodobě vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
860
22.9.20 17:06

Vem si, co tady bylo před covidem extrémistů, kteří brojili proti těm muslimským šátkům… kam se ztratili a proč tedy nejsou ještě hlasitější a sprostší, když se teď musíme zahalovat všichni včetně nich? :lol: a vsadila bych boty, že ti samí by teď paradoxně byli schopni lynčovat ostatní za nenošení roušky, zřejmě asi změnili orientaci :lol:. Takže zase taková změna to není, akorát teď mají širší pole působnosti a cílovou skupinu, na které se můžou vyřádit.

Já mám obavu z takové té kultury strachu, kterou se sem snaží někteří prosadit. Lidé si zvyknout bát se a “omezovat se” zpočátku ve jménu jakoby něčeho ušlechtilého, ale může to vést akorat k postupnému okrajování našich práv a svobod v různých směrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28682
22.9.20 17:21

Stane se běžnější HO, to určitě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5628
22.9.20 17:34

Doufám, že se stane HO běžnější u pozic, kde je to možné. Taky, že přestanou lézt nachrchlani lidé do práce, z toho vždycky rostu. Též se snad trochu zmodernizuje školství a bude možná online výuka pro děti, kteří nemohou chodit do školy (jako v Americe).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28682
22.9.20 17:43
@Wani píše:
Doufám, že se stane HO běžnější u pozic, kde je to možné. Taky, že přestanou lézt nachrchlani lidé do práce, z toho vždycky rostu. Též se snad trochu zmodernizuje školství a bude možná online výuka pro děti, kteří nemohou chodit do školy (jako v Americe).

Zatím krása střídá nádheru. Normálně už v září všude plni chrchláků… A teď? Super. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama