Covid doba-už to nedávám

Anonymní
6.4.21 23:56

Covid doba-už to nedávám

Přestávám to dávat, skoro denně brečím. Mám dvě děti, školkové, obě pochopitelně doma, od rána do večera non-stop pořád něco, s rodinou se teď nevídam, manžel od rána do večera v práci. Já sama jsem ještě předtím než to zase všechno zavřeli dala v práci výpověď a chtěla nastoupit aspoň někam na dohodu než si najdu vhodnější zaměstnání se dvěma malými dětmi. Takže skrz situaci všechny plány padly a já mohu tak leda na pracovní úřad z čehož mám pořádnou depku už vůbec tam dojít a o něco si říct. Do toho celá tahle podělaná situace, do školky mi v pondělí nastoupi jen ten starší a ty podmínky, testování a tak, rozdělení na skupiny.Je mi to tak hrozně líto, chtěla jsem aby si ten poslední rok školky užil když ani loni tam celé jaro nebyl a předloni byl zase hodně nemocný. Všechny akce jsou zrušené, ani to pasování předškoláčků nebude nic z toho co ty děti mají prožívat. Mladši chce jit moc do školky, chybí jí kamarádi, co jí mam říct, že brácha může a ona ne :,( Já už jsem z ty situace úplně zoufalá a nevidím světlo na konci tunelu. Mám strach o budoucnost těch dětí. Kašlu vládě na to že v létě se bude moct jet k moři, chci normální život pro své děti. Kdy už tohleto skončí.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2814
7.4.21 00:21

:hug: vydrž, už je to fakt dlouhý. Já mám doma jen jednoho - předškoláka a i tak to je náročný. Poslední týden mi obden brečí, jak mu chybí kamarádi a bazény a všecko a že mu covid všechno vzal a že se bojí že už to nikdy nebude jako dřív :(… A to se u nás o tom nemluví nijak moc, ale ani to před ním nezatloukáme, bydlí s námi babička, takže se mu téměř pořád může někdo věnovat na 100%, aktivit spousty, dokonce i dva kroužky má online, ale je to holt těžký pro všechny. Já se pořád ještě optimisticky utěšuji tím, že zafungujou vakcíny a po prázdninách nastoupí do ‚normální‘ první třídy.
Vlastně nevím co poradit, jen že v tom nejste sami :hug: :kytka:. Držte se, jednou se to zlomí, dokud máme svoje blízké, je dobře… zvládneme to a budeme to za pár let vyprávět vnoučatům ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
760
7.4.21 00:21

Skonci to, az lidi nebudou ťulpasove a nechaji se naockovat. Jina cesta neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
7.4.21 00:23

Chapu, ze doba je blba. Sama mam taky dve deti, ale s čistým svědomím muzu rict, ze delam maximum proto, aby si neuvedomovaly, jaka je doba.
Rekla jsem si, ze jim udelam krasne a bezstarostné dětství a to můžou mit jen diky Vam!

Takze tvorte, vymyslejte, užívejte si a buďte stastni, ze alespoň tatinek muze chodit do prace. :srdce:

Vytriskejte z toho maximum!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
7.4.21 00:33
@Sardelka píše:
Skonci to, az lidi nebudou ťulpasove a nechaji se naockovat. Jina cesta neni.

Spousta lidí by se rádo očkovalo, ale jaksi není čím :nevim: Já už třeba 5 týdnů čekám na pin2 (pedagog) :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53523
7.4.21 00:50
@Sardelka píše:

Tohle je fakt výkřik do tmy. V situaci, kdy se na termín očkování čeká týdny, klidně i měsíce (zkušenost má i okolí), fakt dostatečná proočkovanost není vinou ťulpasů, kteří ho odmítají ;)

Zakladatelko, zatnout zuby a jít dál, co nám zbývá. Mně takhle brečí školní dítě, od října ve škole na tři týdny, 24/7 spolu a taky už chce žít. Jednu babičku nevidělo skoro dva měsíce, druhou rok. Předškolkové dítě z toho ještě nemá rozum, naštěstí, ale to je zas bito (obrazně, nemlátím ho) kvůli tomu, že máma věnuje dopoledne staršímu sourozenci, protože ta online výuka reálnou opravdu nenahradí. Hodně sil přeji a doufejme, že bude brzo líp!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1539
7.4.21 02:26
@Sardelka píše:

Vzhledem k tomu, že vakcinace má účinnost rok, neočkuje se tu zrovna závratnou rychlostí, vakcín je nedostatek a je plno vedlejších účinků. Tak v následujících pěti letech se do normálu nevrátíme. Mezitím bude i devalvace měn. Zkrátka a jednoduše dobře už bylo. Zatím to vypadá na jeden velký prů…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19729
7.4.21 05:05

Take mne mrzi, ze detem ubiha doba, kdy bychom mohli aktivne spolecne travit cas, ony by mohly zkouset ruzne krouzky, hledat, co by je bavilo nejvice, atd? Po roce jsme uz unaveni s vymyslenim zabavniho programu ciste v prirode, s minimem kontaktu, bez komercni podpory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9450
7.4.21 06:25

Zakladatelů chápu zcela, mně teď půjde do školy druhák, kterej naštěstí chodil i předtím, covid jsme měli nedávno a trefili se do uzávěry škol/-ek i okresů a zároveň jarních prázdnin, takže hledám na všem to pozitivní, hehe, práci máme oba, já na home office delat nemůžu, takze hlídání odnáší manžel a babičky, zaplatpanbu za ně, že jsou zdravý. Ale jestli do měsíce do školek nepustí ty mladší, coz jsem taky jako nepochopila, proč, tak fakt už nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3338
7.4.21 06:43

Také jsem smutná z toho ze můj syn nemůže do školky, ja jsem na home office, kluk se se mnou cely den nudí doma.. snažím se ho v pauzach zabavit, v polední pauze ho brát ven, odpoledne ven.. do toho vařit, je to šílený kolotoč. A nejvíc mě také mrzí ze přichází o normální dětství. Bohužel politikům je toto jedno. Fabriky jedou, ale to co bude s nejmenšíma detma je jim proste fuk. Ja se upinam k tomu ze od září už bude vše fungovat relativně normálně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5207
7.4.21 06:54

Chápu tě a nedivím se ti. Moje dcera taky den co den chodí a prosí mě, že už chce do školky, není ale předškolák, takže nic, a myslím, že letos to určitě nehrozí, a vzhledem k tomu, že očkovat stejně není čím, tak je otázka, jestli se tam před svým nástupem do školy reálně vůbec dostane. Celkově je víc protivná a nespokojená, ať děláme cokoli. Už je to dlouhý no.

Ale může to být i horší, vím o dvou starších dětech z okolí, co jsou na antidepresivech, to je teprve strašný: :? Celkově jsou ty školní děti bez motivace a depresivní. Není to dobrý. Pro nikoho. Co jen jsme to těm dětem svou neschopností udělali…ach jo. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15009
7.4.21 06:59
@Sardelka píše:

Diky tobe jsem se hned po ranu zasmala :lol: :lol: :lol: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8498
7.4.21 07:06

Já se přiznám, že taky občas to na mě padne… Zrovna včera večer jsem měla tak stáhlý žaludek a nervy, protože jsems i psala s kamarádkou z práce jak pomalu všichni chodí, a jak je práce dost, a prostě pohoda a tak bych šla.. NO jo, klukv první, rotrační možná bude v druhé skupině, ted čtu, že Zloisko budou projednávat, jestli nepůjde o týden pozděj, tak zase, jako bych měla hodit šavli…když si představím, že je možnost opětr 14 dní doma :roll:
Jo a včera dě maminky, psaly, na co jsme si pořizovaly děti, když je chceme vyhnat, tak jako dopředu píšu, že se děti do kolektivu těší a vyhnat je nechci :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8498
7.4.21 07:08

@Ms.Ragdoll my to tak měli loni..Kluk byl nemocný v tom březnu 14 dní a pak zavřeli školku u nás a otevřeli v září, takže celý březen až do záři. Ze začátku se to dalo, protože máme r odinnýdům, zahrada, trampolína, pes, koupáni, ale i toto neni kolektiv, už někdy v červenci mi plakal, že chce nějakého kamaráda

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
7.4.21 07:15
@ruzovasrnka píše:
Spousta lidí by se rádo očkovalo, ale jaksi není čím :nevim: Já už třeba 5 týdnů čekám na pin2 (pedagog) :roll:
…a až dojde s vakcínou na ty nejposlednější tak může rovnou začít přeočkování těch, co byli očkováni jako první…a pěkně dokolečka dokoláááááá :mrgreen:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat