Podzimní únava nebo covid?

Anonymní
26.10.20 11:14

Covid? Jak je toto mozne?

Dobry den, jsou to cca 3 dny co mi neni dobre, trochu kaslu, je mi porad zima, v noci šílené vedro, teplotu mam 37 a vic ne, jsem porad unavena a boli me celej clovek. Kdyz jsem rekla tyto “příznaky” sve doktorce, rekla mi, ze neni potrebovala chodit na testy, ze je to jen podzimní únava a vse okolo toho.

A abych si sla zaplatit sama ty testy, tak to urcite ne. Mela by me tam spravne poslat ona.. co jako ted mam delat? Do prace musim, protoze muj vedouci rikal, ze pokud nemam papir od doktora, do prace musim.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
542
26.10.20 11:20
@Anonymní píše:
Dobry den, jsou to cca 3 dny co mi neni dobre, trochu kaslu, je mi porad zima, v noci šílené vedro, teplotu mam 37 a vic ne, jsem porad unavena a boli me celej clovek. Kdyz jsem rekla tyto “příznaky” sve doktorce, rekla mi, ze neni potrebovala chodit na testy, ze je to jen podzimní únava a vse okolo toho.A abych si sla zaplatit sama ty testy, tak to urcite ne. Mela by me tam spravne poslat ona.. co jako ted mam delat? Do prace musim, protoze muj vedouci rikal, ze pokud nemam papir od doktora, do prace musim.

Ale vždyť všechno nemusí být covid. Pořád existuje i normální chřipka a nachlazení. Já jsem měla rýmu, hlava mě bolela jak střep, skoro měsíc jsem měla kašel. Kvůli těm co vidí za vším covid jsem se k dr. dovolala až skoro po tom měsíci a co měla jsem zánět průdušek a hrtanu. Napsal mi antibiotika a bylo po kašli. Přitom kašel je nejčastější příznak covidu a mě opravdu nenapadlo že ho mám. Chce to být v klidu a ne za vším hned vidět koronavirus. Je podzim, virózama a nachlazením se to jen hemží. Kdyby měla dr. posílat na testy každýho kdo zakašle tak nedělá nic jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
26.10.20 11:21

A doktorka ti nevystaví neschopenku na virózu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 11:22

@Kaktusanda no dobra, proc mi teda nepredepise nejake léky?

• Citovat
  • Nahlásit
203
26.10.20 11:22

A proč by tě tam měla poslat? To by museli lékaři odeslat každýho, kdo je unavenej. Jsou určitě parametry, kdy tam lékaři posílají. Například horečka. Fakt jako. Kovid je šílená nemoc, ale přijde mi, že lidi blbnou a fakt už to vidí ve všem. Pokud chceš test, tak si ho zaplať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 11:23

@zuzukobylka prej ze ne

• Citovat
  • Nahlásit
542
26.10.20 11:24
@Anonymní píše:
@Kaktusanda no dobra, proc mi teda nepredepise nejake léky?

Protože to asi na léky není, nejsem doktor ale podle toho co si psala ti nic moc není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
26.10.20 11:27
@Anonymní píše:
@zuzukobylka prej ze ne

Tak to fakt nechápu. Léky ti žádný předepisovat nemusí, ale doma by si měla být, zvlášť v této době. Asi bych změnila doktora, mě to normální nepřijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
542
26.10.20 11:31
@zuzukobylka píše:
Tak to fakt nechápu. Léky ti žádný předepisovat nemusí, ale doma by si měla být, zvlášť v této době. Asi bych změnila doktora, mě to normální nepřijde.

Záleží jak to opravdu je, myslím si že kdyby si i neschopenku zakladatelka řekla tak že by jí to dr. napsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12139
26.10.20 11:33
@Anonymní píše:

Paralen a kapky proti kasli si kup.
O neschopenku si rekni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3270
26.10.20 11:35
@Anonymní píše:

Na co konkrétně by ti měla předepisovat léky? 8o

Jinak pokud se necítíš dobře a nechce ti dát neschopenka, jí řekni, že potřebuješ pro zaměstnavatele potvrzení, že tedy i v tomto stavu jsi prace schopná :nevim: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1093
26.10.20 11:41

Vem si paralen, citron, med, čaj a zázvor a nehledej za tím kovid… Sama si to platit nechceš a Dr. nemá povinnost ti vypisovat žádanku pokud neuzná že příznaky odpovídají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
26.10.20 11:47

Asi záleží na doktorovi. Tchýně měla 2 dny teplotu (ne moc velkou, do 38), bolest hlavy a rýmu a na testy ji doktorka poslala.
Jinak my třeba v práci máme pokyn, že máme zůstat doma při jakýchkoliv příznacích, takže já bych s tvými příznaky do práce jít nemohla. Doktorka by ti měla vystavit neschopenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14078
26.10.20 11:50

Ať ti vystaví neschopenku, v tomto stavu určitě v práci nebuď. Já sama neměla ani teplotu ani horečky „pouze“ bolest hlavy, únavu, kašel a lehkou rýmu a bolest šíje a doktorka mě poslala na testy, samozřejmě vystavila neschopenku, po negativním testu jsme se dohodly, že ještě počkáme až mě nebude bolet hlava a pak byl ukončila neschopenku. Zase kašel já mívám několik týdnů, to si zase dovolit nemůžu, ale vyjde to tak, že budu doma skoro 10 prac. dní. V práci by ze mě radost neměli být tam nachcípaná, takže se nedá nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9356
26.10.20 12:10
@Anonymní píše:

K cemu léky? Kup si Paralen, med, zázvor, černej čaj. Nebo na to potřebuješ recept. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama