Covid - jsem negativní a musím mít karanténu

Anonymní
4.11.20 21:40

Covid - jsem negativní a musím mít karanténu

Ahoj holky, jsem neskutečně zoufalá.
Byla jsem u rodičů na návštěvě, na 20 minut jim přivést nákup. Maminka pracuje v nemocnici a nejspíš tam chytla covid. U rodičů na baráku jsem byla v sobotu, maminka byla na testu v pondělí a byl pozitivní. Volala jí hygiena a ona udala i mé telefonní číslo, tudíž mě hned zaškatulkovali jako POZITIVNÍ i když nejsem. Byla jsem v úterý na testu, který jsem si zaplatila a měla jsem ho negativní. Ale to nejhorší je, že s partnerem bydlíme v pronajatém bytě, protože máme rozestavěný domeček, a trvalé bydliště mám u rodičů, tudíž mě hygiena honí, že musím zůstat u nich. Jsem těhotná v 5. Měsíci a absolutně u nich bejt nechci, a nechci riskovat že teď když jsem negativní to chytim a ohrozím mimčo. Přítel to též nechápe, také byl na testu a také je negativní. Mám jít na nedobrovolný test v sobotu, ale bojim se že mi vyjde pozitivní, i když se rodině straním a jsem zavřena v jedné místnosti, protože tomu už absolutně nevěřím. Mamince nic absolutně není. navíc mam rizikové těhotenství tak jsem z toho docela nešťastná.. jak postupovali u vás, když měl někdo v rodině covid, a vy jste měli negativní test? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
457
4.11.20 21:47

Co je to za blbost, trvale bydliste, rekni, ze sice mas trvale tam, ale bydlis jinde, nazdar. zdrzuj se v miste, kde zijes, bud v karantene pro pripad, ze se priznaky teprce objevi, v so si nech udelat test, rozhodne bych ze sveho domu neodchazela bydlet jinam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.11.20 21:50

Přijde mi, že testovat se v úterý bylo hodně brzy. Kolegyně to teď měla s tchyni a na test jde přesně týden po tchynine testu, aby už měla jistotu, že kdyby to měla, byl by pozitivní.
Když už se takhle izolujes, tak co je za problém jít na hrazeny test ještě? Však stejně jsi zavřená, tak o co jde? Jestli jsi to chytla, tak už nic nenadelas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2231
4.11.20 21:51

Byla jsem s dětma pozitivní, manžel zůstal negativní. Karantena mu skončila, když dětem skončila izolace. Zůstaň doma, k vašim nechoď, v sobotu zajdi na test a uvidíš. Pokud bude negativní, tak ti desátý den od kontaktu s mamkou karantena skončí, když bude pozitivní, bude s 10 dní v izolaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
473
4.11.20 21:52

No, jestli máš rizikové těhotenství, tak jsi stejně na nemocenské doma, ne? Jen máš možná vycházky, ale při rizikovém těhotenství bys stejně měla spíš ležet.
Takže co na tom, že teď týden nepůjdeš ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 21:55

Holky jde mi o to, ze mamku jsem viděla v sobotu 20 minut, a z toho jsme seděli na zahradě.. hygiena mi volala, že musím být v místě trvalého pobytu kvůli kontrolám, že si mne zkontroluji tam, test jsem v úterý měla negativní, žádné příznaky nemám, ale nechci riskovat to, ze budu u rodičů a zrovna covid chytím a budu mít horší prubeh když mam rizikové těhu..

• Citovat
  • Nahlásit
4.11.20 21:59
@Anonymní píše:
Holky jde mi o to, ze mamku jsem viděla v sobotu 20 minut, a z toho jsme seděli na zahradě.. hygiena mi volala, že musím být v místě trvalého pobytu kvůli kontrolám, že si mne zkontroluji tam, test jsem v úterý měla negativní, žádné příznaky nemám, ale nechci riskovat to, ze budu u rodičů a zrovna covid chytím a budu mít horší prubeh když mam rizikové těhu..

No prostě bych si vydupala na hygieně že nevím o co jim jde, proč bych měla bydlet u rodičů, když tam mám jen trvalý pobyt. To jako když to chytne někdo s TP na úřadě, tak se má nastěhovat na úřad? :lol: prostě zůstaň doma, oznam jim adresu jestli je to tak zajímá (To chci vědět o jakou hygienu jde a jaké kontroly, když nestihaji ani trasovani), a v sobotu na test.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23922
4.11.20 22:00

Jestli uz mas nemocenskou, tak mas byt na adrese uvedene na ni. Dal bych neřešila. A fakt myslis, ze nekoho chodi kontrolovat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3831
4.11.20 22:01
@Anonymní píše:
Holky jde mi o to, ze mamku jsem viděla v sobotu 20 minut, a z toho jsme seděli na zahradě.. hygiena mi volala, že musím být v místě trvalého pobytu kvůli kontrolám, že si mne zkontroluji tam, test jsem v úterý měla negativní, žádné příznaky nemám, ale nechci riskovat to, ze budu u rodičů a zrovna covid chytím a budu mít horší prubeh když mam rizikové těhu..

To je prostě blbost, aby ses musela stěhovat k rodičům, je spousta lidí, co mají trvalé bydliště jinde než skutečně bydlí, to je nesmysl.. však i na nemocenské můžeš nahlásit, že budeš jinde než v místě TB, tak proč by to nešlo s karanténou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333

Hygiene rekni ze mas misto pobytu jinde a nech si to tam zapisu. Nechapem naco ste sli v pritekem 1 den po kontaktu na plateny test. Korona je tu uz 8 mesicu a vy ste nic nepiculi o inkubacnej dobe? A o tom, ze cas hygiena posle na neplateny test? A ja vazne nechapem tvoje mysluenkove pochody. Na jedne strane nechcces byt v karantene a plapolat pi svete, ale na druhej strane nechces jit ba dalsi test, aby nebol pozitivny? Takze pripustas moznost ze si nakazena…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

V sobotu mi ten test už hradí pojišťovna, ale i tak mi to přijde celé na hlavu, tak snad když jsem sakra negativní, bez příznaků, mamce začaly v pátek,( proto jsme spolu mluvili venku v rousce) tak do prčic proč sakra mám trčet u nich abych to chytla taky

• Citovat
  • Nahlásit
3831
4.11.20 22:03
@Anonymní píše:
V sobotu mi ten test už hradí pojišťovna, ale i tak mi to přijde celé na hlavu, tak snad když jsem sakra negativní, bez příznaků, mamce začaly v pátek,( proto jsme spolu mluvili venku v rousce) tak do prčic proč sakra mám trčet u nich abych to chytla taky

Ano, je nesmysl, aby ses stěhovala k nim a ještě tuplem, když je pozitivní.. ale jít na test takhle brzo, jak jsi šla, je taky na hlavu, mohla sis ušetřit peníze :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 22:03

Já tady nepřipouštím možnost, ze jsem nakažena, od mamky prvních příznaků to je 6 dní. Já jen nechci nic chytit když musím trčet u nich.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.20 22:04

Na ten test jsem šla když bylo od mamky prvních příznaků 5 dni, moje obvodní mi řekla, ze po 3-5 dnech se to projeví

• Citovat
  • Nahlásit
4333
4.11.20 22:04

Ano to je na hlavu a mozno bola na hygiene nova a prehnane aktivna. Nikam sa stahovat nemysis a uz vubec ne k nakazenemu cloveku. To mohol poradit len blazen.
To by som fakt neresila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama