Kovid, kdy už to skončí?

Anonymní
3.2.21 15:49

Covid. Kdy už to skončí?

Doted jsem byla statecna. Ale dneska to na mě padlo. V okolí tři úmrtí docela mladých lidí na covid. Kdy už to skončí? Jestli vůbec někdy… Mám obrovsky strach. O manzela. O blízké. :? Jsem úplně zdeptana. Prosím anonym. K.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
3.2.21 15:59

Doufám že do léta bude proockovano. Každopádně kdyby to mnozí nezlehčovali, tak by jsme na tom byli líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
3.2.21 16:02

Já to nezlehčuji pracuji jako zdravotní sestra takže vše vidím a Covid je nebezpečný. Ale zase se nedivím lidem, kteří se bouří, kteří díky všem příkazum přišli o práci, děti o školy, babičky a dedecci v domovech o návštěvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2082
3.2.21 16:06

Neskončí. Je prostě třeba proočkovat hlavně rizikové skupiny a lidi v angažovaných profesích a začít normálně žít a podnikat nebo tu všichni chcípneme hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19635
3.2.21 16:06

Nikdy. Proste se život změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
3.2.21 16:09

To už neskončí nikdy a proočkování do léta je pouhá idea, ono to očkování stejně není spásné, možná nedostanete těžkou formu, to vám ale nikdo nikdy nezaručí, ale covid jako takový můžete dostat i oočkovaná, já jako zdravotník jsem očkovaná jednou, druhé mělo být do tří týdnů, objednali nás za 4 a teď se to všechno ruší, mluvili o nutnosti návaznosti termínů, aby to bylo alespoň k něčemu, teď při nedostatku vakcín už vymýšlí, že návaznost není nutná, takže za mě jedna velká šaškárna, každý si zrovna vymyslí, co je potřeba, jenom aby nám zavřeli huby

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15444
3.2.21 16:12

To je mi moc líto.

Skončí to. Ale hned to nebude.

Únor téměř jistě bude ještě fakt hnusnej, od května dál se to bude určitě lepšit. Jak to bude mezi tím těžko říct.

Pokud se zvládne očkování, tak by se to na podzim nemuselo vracet.

Hele - na smutek, strach, vztek a frustraci máš nárok. Jsou to celkem logické pocity v tom, co snášíme. Je dobré si je přiznat, ale teda chce se to v nich neutopit.

Pomáhá věnovat pozornost i nějakým pozitivním maličkostem, pomáhá mít někoho kdo unese když budeš smutná a nebo naštvaná - přinejhorším prostě volej třeba na linky důvěry jen se tak vypovídat
https://nevypustdusi.cz/…ledat-pomoc/

no a chce to být na sebe hodná a limitovat věci, o kterých víš že ti nedělají dobře - což klidně může být i sledován zpráv a nebo pobyt na soc. sítích.

přeju hodně sil, ať tím projdeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7404
3.2.21 16:12

@evulinda79 - jako nestraš. Máme jí na druhou dávku příští týden, tak doufám, že vakcíny budou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13334
3.2.21 16:20

Stvou me deti bez skol :cert: :cert: :cert:
Zivnostniku je mi lito :,(
Jina omezeni zatim davam. Je zima. Ale az prijde jaro, leto, chtela bych zase delat vse normalne :?

Asi se s timto virem budeme muset naucit zit, tak jako pred 100 lety s chripkou :nevim: Taky to tenkrat bylo pro lidstvo tezke.

Příspěvek upraven 03.02.21 v 16:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1545
3.2.21 16:23

To by mě taky zajímalo… kéž by to skončilo brzy :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
3.2.21 16:37

Ahoj, manžel je v kontaktu s lidmi v Německu a věková skupina cca 55 let plus, riziková (nemoci), má termín na prosinec tohoto roku. Takže u nás v ČR bych s nějakou proočkovaností v létě vůbec nepočítal… Bohužel. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
3.2.21 16:37

Realne to neskonci driv nez za rok az dva a ani pak uz nebude zivot jako byval pred covidem, hodne veci se zmeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7644
3.2.21 16:38

Jenom můj osobní názor.. MOžná se to mírně zlepší před létem, ale mámt takový pocit, že zase se uvolní pro lidi na dovolené a moře atd… a na podzim to máme zase.. Asi někoho tímto názorem naštvu, ale toto jsem tu psala před létem, a pak i na podzim, že prostě i ty obchody před Vánocemi měly zůstat zavřené- v dnešní době, i když nemusí tak akždý druhý objednává na intetnetu.. CO jsem slyšela, tak prarodiče, když nemusí tak nekupují dárky, protože už neví co, tak byly rádi, že dají peníze a nemusí řešit, co koupit.
jako chápu, že je to už na palici, ale možná i kdyby to nebylo pořád.. utahování- hrr, utahování- hrr, tak by to bylo jiné..
Jinak celkově neřeším takto lidi, každý je zodpověsdný sám zas ebe.. Mám kolo vidim, co dělají, jakoby nebylo a žií,, jakoby nic, ale tím enmyslím, že nic nedodržují, jenom to nesledují, co kde jak co stoupá, žijí jako předtím, a pak lidi, co nosí roušku i doma když přijede rodina a třeba nejsou vůbec rizikový, nákupy si objednávají, děti neviděli jiné děti od září..
Unás jsme střed.. Dodržujem, roušky, odstupy, když je někde napsané, ruce pod gel, dezinfekce, vše, neděláme party, ale děti mají jedny kamarády, co se s nima stýkají- kluci jsou zavření u PC, takže tam se fakt nenakazí, do školy nechodí.. bud jsou u nás nebo u nich, jinde se nezdružujem, chodíme ven na výlety, příroda, bobování.. ale chodíme mimo svahy.
Bud už člověk je tahový otupěný, neřekla, bych, že mě je to jedno, ale nějak nemám sílu, se nad tím už rozčilovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
3.2.21 16:41

To neskonci, bohuzel, cim driv se s tim kazdy smiri tim lip…proockovani do leta urcite nebude a nez by se vubec dostali na vsechny, kteri o to navisc nestoji, tak uz bude nova mutace a na ni dalsi vakcina a muzete jit znova a takhle porad dokola..ten vir tafy proste bude..snad je jen mozne, ze v nejake mutaci, ktera bude mirna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33413
3.2.21 16:46
@cecetka píše:
Stvou me deti bez skol :cert: :cert: :cert:
Zivnostniku je mi lito :,(
Jina omezeni zatim davam. Je zima. Ale az prijde jaro, leto, chtela bych zase delat vse normalne :?

Asi se s timto virem budeme muset naucit zit, tak jako pred 100 lety s chripkou :nevim: Taky to tenkrat bylo pro lidstvo tezke.

Příspěvek upraven 03.02.21 v 16:24

Kdyby Španělska chřipka byla dnes, neměla by takové následky. Medicína by to zvládla, právě očkováním. Mluvili o tom nějací vědci v rádiu.

Očkování nezaručí, že to nemůžeme chytnout, ale zmírňuje riziko těžkého průběhu a hlavně se vytvoří kolektivní imunita. Že šašci začali jednat pozdě a nejsou vakcíny, je věc druhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat